14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Orink do drukarek Lexmark - Zamienniki tonerów Lexmark

Lexmark  czyli dokładnie Lexmark International Inc. Jest to firma dostarczająca szereg różnego rodzaju urządzeń do druku i skanowania, jak również programów informatycznych i usług w zakresie druku. Częścią firmy Lexmark jest komórka o nazwie Perceptive Software. Jest to szeroko pojęty dostawca oprogramowania do tak zwanego inteligentnego wczytywania dokumentów i do zarządzania treścią. Firma Lexmark powstała na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Do tego czasu może poszczycić się tym, że sprzedała swoje produkty w ponad 170 krajach, a jej przychody sięgają ponad 3,8 mld USD.

W ofercie sklepu internetowego ArtJet nie mogło zabraknąć tonerów do drukarek laserowych marki Lexmark. Zamienniki tonerów firmy Orink są doskonale dopasowane pod względem jakości jak i spełniają wszelkie normy klasyfikujące je na czołowej liście zamienników do drukarek. Ponadto tonery Orink dedykowane dla drukarek Lexmark wyróżnia cena, która jest bardzo atrakcyjna w stosunku do drogich tonerów oryginalnych.

Drukarki sieciowe - nie tylko dla firm

Stwierdzenie, że drukarki sieciowe zrewolucjonizowały pracę w wielu biurach na całym świecie, z całą pewnością nie ma nic wspólnego z nadużyciem. Możliwość obsługi jednego urządzenia drukującego za pomocą wielu komputerów przekłada się na olbrzymie korzyści ekonomiczne. Coraz częściej, zalety tego typu sprzętów doceniają też indywidualni użytkownicy, którzy właśnie model sieciowy wybierają jako drukarkę domową. Co warto wiedzieć na ich temat?

Zanim przejdziemy do szczegółów, skupmy się przez chwilę na podstawach - czym właściwie jest drukarka sieciowa? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - to model urządzenia drukującego, który może być stale podłączony do sieci lokalnej, za pomocą złącza Ethernet (obecnie coraz rzadziej używana opcja) lub z wykorzystaniem łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Oznacza to, że w tym samym czasie, z jednej drukarki może korzystać kilka osób.

Jakie możliwości daje drukarka sieciowa?

Możliwość współpracy z wieloma komputerami to niewątpliwa zaleta tego typu sprzętów, należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że pecety i laptopy nie są jedynymi urządzeniami, które mogą łączyć się z "sieciówką". Do takiej drukarki z łatwością podłączymy także smartfon lub tablet. Mało tego, korzystając z odpowiednich usług, zyskamy możliwość drukowania na odległość. Jak to działa? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Za przykład weźmy dwie osoby pracujące w tej samej firmie - pana Kowalskiego i pana Nowaka. Przypuśćmy, że użytkownik Kowalski, będący w posiadaniu ważnego dokumentu, przebywa w Stanach Zjednoczonych. Z owej dokumentacji musi niezwłocznie skorzystać przebywający w Polsce użytkownik Nowak. Kowalski może przesłać mu plik pocztą elektroniczną, a gdy Nowak odbierze wiadomość, będzie mógł wydrukować załącznik na swojej drukarce. Czy można zrobić to łatwiej? Oczywiście. Jeżeli obaj będą korzystać z tej samej drukarki sieciowej, Kowalski będzie mógł połączyć się z nią przez Internet, dzięki czemu będąc w USA, wydrukuje plik w Polsce, a Nowak natychmiastowo go odbierze. Proste, prawda?

O zaletach słów kilka

Już same możliwości, jakie dają drukarki sieciowe, stanowią ogromną zaletę tych urządzeń. Nie można jednak zapomnieć o aspekcie ekonomicznym. Kupując jedną drukarkę zamiast kilku, oszczędzamy masę pieniędzy, ale należy pamiętać, że oszczędności nie kończą się przy płatności za sprzęt. Jedna drukarka zużywa mniej prądu, daje większą kontrolę nad jej użytkowaniem, co przyczynia się do ograniczenia liczby niepotrzebnych wydruków i sprzyja racjonalnemu gospodarowaniu dostępną przestrzenią.

Wyłącznie dla firm?

Specyfika pracy modeli sieciowych predysponuje je do miana urządzeń biurowych. Rzeczywiście, jakiś czas temu takimi urządzeniami interesowały się przede wszystkim firmy. Powoli zaczyna się to jednak zmieniać.

Rok 2020 i początek roku 2021 to najlepszy dowód na to, że w jednej chwili nasz świat może wywrócić się do góry nogami. Domy przestały być dla nas wyłącznie miejscem odpoczynku, stały się też biurem i szkołą. W sytuacji, w której z komputerów korzysta w tym samym czasie kilku domowników, drukarka sieciowa wydaje się być najrozsądniejszym wyborem.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl