14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze TiOM do drukarek Epson - Tusze zamienniki Epson

Zamienniki do drukarek Epson z każdym rokiem zyskują na popularności. W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw boryka się z płynnością finansową, dlatego ważna jest optymalizacja kosztów. Firmy, w których dużo drukuje się mogą pomyśleć o zastosowaniu alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. Jednym z rozwiązań są tusze TiOM do drukarek Epson. Marka TiOM obecna jest na polskim rynku od 2017 roku. Na papierze niewielkie doświadczenie, ale biorąc pod uwagę, że właścicielem marki jest firma Polcan, która w swoim asortymencie posiada także inną dobrze rozpoznawalną markę zamienników o dużo bogatszej historii, okazuje się, że zamienniki TiOM mogą być bardzo udaną inwestycją. Tusze TiOM do drukarek Epson charakteryzuje niska cena względem innych podobnych rozwiązań, doskonała wydajność oraz niezawodność zarówno w zastosowaniach domowych, jak i komercyjnych firmowych. Produkcja zamienników TiOM oparta jest na materiałach głównie pochodzących z recyklingu, do produkcji wykorzystuje się również komponenty biodegradowalne, co dla fanów ochrony środowiska będzie istotnym argumentem przemawiającym za wyborem tej konkretnej marki.

Drukarka nie drukuje z komputera - możliwe powody

Na co dzień, drukarka okazuje się niezwykle przydatna, nie tylko w przestrzeni biurowej, ale także w domu. Niestety, czasami bywa tak, że sprzęt, który ma nam ułatwiać życie, przysparza nam sporo problemów. Tak też bywa z urządzeniami drukującymi. Mimo że współczesne modele są bardziej niezawodnie niż kiedykolwiek, to i tak czasami mogą odmówić posłuszeństwa. Mamy jednak dobrą informację - nie każdy problem wymaga interwencji serwisu. Zanim złość zwiększy twój stan posiadania siwych włosów, upewnij się, czy problemy z drukowaniem nie są wynikiem błahostki.

Niektóre problemy z drukarką uwidaczniają się tuż po zakupie urządzenia. Inne pojawiają się nagle, mimo że wcześniej urządzenie pracowało bez zarzutu. Co robić w takiej sytuacji? Poniżej zamieszczamy listę najczęstszych problemów i najprostszych rozwiązań.

Brak odpowiednich sterowników

Nowoczesne drukarki działają na zasadzie plug&play - urządzenie wystarczy podłączyć do portu USB, a komputer "odwali" za nas całą robotę, samoczynnie instalując sterowniki. Niestety, czasami okazuje się, że w bazie systemu Windows nie ma odpowiedniego pakietu dla danego modelu. Taki problem może też dotyczyć drukarki, która wcześniej nie sprawiała żadnych problemów. Wówczas, winowajcą może być aktualizacja systemu - nowa wersja może nie współgrać ze starymi sterownikami.

Rozwiązanie: pobierz ze strony producenta aktualny pakiet sterowników i wykonaj procedurę instalacji, pamiętając, że drukarka musi być wyłączona.

Nieprawidłowe podłączenie drukarki

Mając na uwadze fakt, że najpoważniejsze problemy zwykle mają najprostszą przyczynę, upewnijmy się, czy urządzenie zostało poprawnie podłączone. Sprawdź, czy wtyczka została dopchnięta do końca, a kabel sieciowy został podpięty do sprawnego gniazdka. Jeżeli problem dotyczy połączenia bezprzewodowego, najpierw podłącz drukarkę fizycznym przewodem.

Rozwiązanie: jeżeli stwierdzona zostanie jakakolwiek nieprawidłowość, poprawne podłączenie drukarki lub właściwa konfiguracja sieci bezprzewodowej rozwiąże problem.

Wyczerpany zapas papieru

Jeżeli dysponujesz modelem wyposażonym w zamykaną szufladę na papier, upewnij się, że podajnik nie jest pusty. O ile w modelach z zewnętrznym podajnikiem raczej nie przegapimy momentu, w którym drukarka pobierze ostatni arkusz, to w urządzeniach z szufladą papier jest ukryty pod obudową.

Rozwiązanie: dołóż papier, a wszystko zacznie działać.

Zanieczyszczona komora drukarki

W toku eksploatacji, w drukarce zbiera się sporo zanieczyszczeń. Pozostałości tuszu lub tonera, pył z papieru, kurz - to tylko kilka przykładów zabrudzeń, które kryją się pod obudową. Problem w tym, że brudna drukarka może nagle odmówić współpracy. Gdy zanieczyszczeń jest sporo, mogą zablokować rolki transportowe i inne ruchome elementy urządzenia.

Rozwiązanie: odłącz drukarkę z sieci elektrycznej i dokładnie wyczyść jej wnętrze. Jeżeli nie czujesz się na siłach, zleć tę czynność profesjonalnemu serwisowi.

Brak środka drukującego

Teoretycznie, drukarka powinna informować nas o konieczności wymiany kasety lub kartridża. Nie jest to jednak system doskonały i czasami zdarza się, że podaje nieprawdziwe dane.

Rozwiązanie: wymień kasetę z tonerem lub kartridż z tuszem.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl