14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Prism do drukarek Brother - Tusze zamienniki Brother

Każda drukarka atramentowa, aby mogła funkcjonować, co pewien czas musi mieć wymieniony tusz. Bez niego drukowanie jest niemożliwe. W zależności od modelu drukarki możemy mieć do czynienia z wymianą całego pakietu wkładów, albo tylko wkładu w czarnym kolorze. Bez względu na wariant, jeżeli zdecydujemy się na zakup oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, musimy liczyć się z wysokimi kosztami, jeżeli drukarka jest na gwarancji, zakup oryginalnych tuszów jest jeszcze dopuszczalny, jeżeli jednak chcemy zredukować koszty eksploatacji, najwyższa pora, aby zainwestować w zamienniki do drukarek Brother. Zamienniki marki Prism zostały stworzone z myślą o wymagających użytkownikach, dla których liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale także jakość. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości, to z pewnością główny atut zamienników Prism. Gdy wyposażymy drukarkę Brother w alternatywne materiały eksploatacyjne, będziemy mogli cieszyć się wydajnego drukowania. Produkty marki Prism spełniają rygorystyczne normy ISO, są bezpieczne dla urządzenia oraz środowiska naturalnego, co dla wielu użytkowników ma również ogromne znaczenie. Zamienniki Prism do Brother objęte są pełną gwarancją producenta.

Drukarki atramentowe CISS - jak działają? Kto doceni ich zalety?

Drukarka atramentowa jest najlepszym wyborem dla osoby, która drukuje dużo i nie tylko w czerni i bieli. Stale rosnąca dostępność zamienników wpływa na istotną redukcję kosztów eksploatacyjnych. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że utrzymanie takiego urządzenia może kosztować jeszcze mniej. Wystarczy wybrać model wyposażony w CISS, czyli system stałego zasilania tuszem.

Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika, w segmencie drukarek atramentowych nie dzieje się zbyt wiele. Oczywiście, co jakiś czas pojawiają się nowe modele, podobno znacznie nowocześniejsze i super-oszczędne. Problem w tym, że w codziennym użytkowaniu trudno zauważyć jakąkolwiek różnicę. Co innego, jeżeli mówimy o drukarkach atramentowych CISS. Stałe zasilanie tuszem rzeczywiście jest małą rewolucją na rynku.

CISS - co to takiego?

Enigmatycznie brzmiący akronim oznacza "continuous ink supply system". Co kryje się pod tą nazwą? Cóż, żadna innowacyjna technologia, ale zwykle okazuje się, że proste rozwiązania są najlepsze i tak też jest w tym przypadku. Takie drukarki także są wyposażone w kartridże, jednak w tym przypadku w oczy rzucają się przede wszystkim zewnętrzne zbiorniki, które w miarę opróżniania zasobników, podają do nich środek drukujący. Proces stałego zasilania tuszem jest realizowany podciśnieniowo - gdy w kartridżach ubywa tuszu, zassana zostaje jego kolejna dawka.

Jak zbudowany jest CISS?

Podstawą systemu stałego zasilania są zewnętrzne zbiorniki, każdy z oddzielnym wlewem tuszu. Te łączą się z kartridżami za pomocą elastycznych rurek. Skoro o kartridżach mowa, ten element tylko pozornie przypomina zasobniki stosowane w tradycyjnych "atramentówkach". Konstrukcyjnie jest jednak przystosowany do pobierania środka drukującego z zewnętrznego magazynu. Inne są także chipy na kartridżach. W tym przypadku, muszą one wysyłać do sterownika drukarki informację o konieczności wyzerowania poziomu tuszu. W przeciwnym wypadku, po wydrukowaniu określonej liczny kopii urządzenie wysłałoby komunikat o braku środka drukującego.

Jakie zalety przedstawia CISS?

Zastosowanie systemu stałego zasilania tuszem znacząco zwiększa wydajność drukarki. W biurach, w których urządzenia drukujące nie mają okazji wystygnąć, ich bieżąca eksploatacja ogranicza się jedynie do uzupełnienia zapasu tuszu i dołożenia papieru do podajnika.

Dodatkowo, znaczącej redukcji ulega koszt użytkowania drukarki. W tym przypadku, odpada konieczność kupowania kartridżów, podstawowym materiałem eksploatacyjnym jest sam tusz, sprzedawany w butelkach o znacznej pojemności.

Co warte podkreślenia, CISS nie wpływa negatywnie na jakość wydruku. Jeżeli zastosowany zostanie tusz wysokiej klasy, nie wystąpią żadne różnice jakościowe względem wydruków z tradycyjnej "atramentówki".

Na uwagę zasługuje fakt, że użytkownicy zwykłych drukarek atramentowych, którzy chcą przejść na system stałego zasilania tuszem, nie muszą kupować nowego urządzenia. W sprzedaży dostępne są zestawy do samodzielnego montażu, dedykowane dla większości popularnych modeli.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl