14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Orink do drukarek Epson - Tusze zamienniki Epson

Firma Epson a dokładnie Seiko Epson Corporation, pełna nazwa japońska brzmi Seikō Epuson Kabushiki-gaisha. Jest to japońskie przedsiębiorstwo z branży elektronicznej. Firma Epson przede wszystkim zajmuje się produkcją drukarek, sprzętów do kopiowania w tym skanerów, nośników obrazu czyli projektorów i innych urządzeń. Oprócz wymienionych wcześniej urządzeń produkuje akcesoria związane głównie z drukowaniem i wyświetlaniem obrazów. Przedsiębiorstwo Epson wchodzi w skład całej grupy Seiko Group. Sama firma Epson została założona jako spółka w latach czterdziestych ubiegłego stulecia pod nazwą "Daiwa Kogyo Ltd."w Suwie. Obecna nazwa czyli Epson używana jest dopiero od 1985 roku. Od wielu lat firma jest notowana na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, dzięki czemu zajmuje dalej czołowe miejsce w branży elektronicznej.

Na polskim rynku dostępnych jest bardzo wiele urządzeń biurowych, między innymi drukarek, skanerów i projektorów. Użytkownicy szukając alternatyw dla drogich tuszów oryginalnych spotykają doskonałe zamienniki Orink do drukarek Epson. Orink jest jednym z najpopularniejszych dostawców zamienników tuszów na polskim rynku, użytkownicy cenią tę markę za szeroki asortyment i doskonały stosunek ceny do jakości, co pozwala na ekonomiczne drukowanie w domu i w biurze.

Jak wymienić tusz w drukarce Epson - podstawowe zasady eksploatacji drukarek Epson

Epson to jeden z czołowych producentów urządzeń drukujących. Drukarki sygnowane logo japońskiej firmy cieszą się ogromną popularnością także na naszym rynku. W portfolio producenta znajdziemy zarówno modele laserowe, jak i atramentowe, przy czym do użytkowania w warunkach domowych często wybierana jest druga z wymienionych opcji. Jak wymienić tusz w drukarce Epson?

Postawione wyżej pytanie zadaje sobie wielu początkujących użytkowników urządzeń japońskiego producenta. Pierwsza wymiana zasobników z tuszem może dostarczyć sporo stresu. Nie chcemy przecież uszkodzić nowej drukarki. Praktyka pokazuje jednak, że z tym zadaniem poradzi sobie każda osoba, nawet niezaznajomiona z technicznymi aspektami urządzeń drukujących.

Po pierwsze, przygotowanie drukarki do wymiany zasobników

W pierwszej kolejności należy upewnić się, czy kartridże, które zamierzamy wymienić, na pewno są już puste. Zanim przystąpimy do procedury wymiany, upewniamy się, że urządzenie jest włączone i nie realizuje w tym czasie żadnych zadań. Kolejka stron do drukowania musi być pusta. Teraz pozostaje nam już tylko podnieść pokrywę maskującą. Gotowe. Urządzenie zostało przygotowane do wymiany tuszu.

Po drugie, ustawiamy karetkę w pozycji do wymiany kartridżów

Teraz musimy wymusić ustawienie karetki w pozycji do wymiany zasobników. Można to zrobić na dwa sposoby - z poziomu komputera lub samej drukarki.

Korzystając z pierwszej metody, należy uruchomić program Status Monitor. Po otwarciu aplikacji, wybieramy zakładkę "konserwacja urządzenia", a następnie - "wymiana pojemnika z tuszem". Karetka powinna ustawić się w pozycji umożliwiającej wyjęcie zużytych kartridżów.

W przypadku drukarek wyposażonych w wyświetlacz, procedurę wymiany tuszu rozpoczynamy od użycia przycisku "setup" (konfiguracja). Kolejnym krokiem jest wybór zakładki "maintenance" (konserwacja) i opcji "change in cartridge" (wymień kartridż). Pamiętaj, każdy wybór należy zatwierdzić przyciskiem OK.

Modele bez wyświetlacza zasygnalizują konieczność wymiany zasobników miganiem czerwonej diody. W takiej sytuacji, należy skorzystać ze znajdującego się na obudowie przycisku "anuluj". Po jego przyciśnięciu, karetka ustawi się na znaczniku, który wskaże nam pojemnik wymagający wymiany. Kolejne użycie przycisku "anuluj" wskaże kolejny pusty kartridż.

Po trzecie, wyjmij zużyte zasobniki i przygotuj nowe

Gdy głowica ustawi się już we właściwej pozycji, można przystąpić do wymiany zasobników. Uwaga, niektóre urządzenia Epson są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie w postaci specjalnej pokrywy, którą należy unieść przed przystąpieniem do wymiany.

Zanim otworzymy opakowanie z nowymi kartridżami i usuniemy z nich zabezpieczenia, należy wyjąć zużyte zasobniki. Nigdy nie należy postępować odwrotnie, bowiem należy brać pod uwagę, że coś może pójść nie tak. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu wymiana okaże się niemożliwa, tusz w niezabezpieczonych pojemnikach wyschnie bardzo szybko.

Po wyjęciu pustych kartridżów, z nowych usuwamy żółtą lub pomarańczową taśmę i kliny zabezpieczające (jeżeli występują). Pamiętaj, że nie można oderwać przezroczystej tasiemki znajdującej się w dolnej części zasobnika. Nowe pojemniki umieszczamy w głowicy i dociskamy (z wyczuciem) aż znajdą się we właściwym położeniu. Teraz pozostało nam już tylko zamknąć pokrywy, nacisnąć przycisk OK i poczekać, aż głowica napełni się tuszem. Na koniec drukujemy stronę testową.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl