14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Prism - Zamienniki tonerów do drukarek laserowych

 Jeżeli poszukujesz jednych z najlepszych na rynku tonerów do drukarek laserowych dobrze trafiłeś! Jedną z czołowych marek zamienników do drukarek jest marka Prism, która na polskim rynku funkcjonuje od 2005 roku. Marka należy do polskiego przedsiębiorstwa Rafcom, którego siedziba znajduje się pod Warszawą w Regułach. Na przestrzeni wielu lat firma wypracowała optymalne metody produkcji tonerów, gdzie z nowoczesnych linii technologicznych wychodzą bardzo dobrej jakości zamienniki do drukarek, które charakteryzują się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Zamienniki tonerów Prism spełniają rygorystyczne normy ISO, posiadają certyfikaty zgodności ISO 19752, są bezpieczne dla urządzenia i dla środowiska naturalnego. Korzyści wynikające z zastosowania zamienników Prism są dużo większe, aniżeli tylko oszczędności, użytkownicy w przystępnej cenie mogą cieszyć się z wysokiej jakości wydruków, na dodatek zastosowanie zamienników oznacza większą wydajność w porównaniu do oryginalnych tonerów, co również nie jest bez znaczenia od strony ekologii, albowiem na jednym zamienniku możemy wydrukować więcej. Z tonerów Prism skorzystają przede wszystkim firmy, urzędy, szkoły i uczelnie oraz użytkownicy, którym zależy na dobrej jakości druku, ale którzy jednocześnie chcą wygenerować trochę oszczędności.

Jak wybrać optymalna drukarkę

Drukarki czy urządzenia wielofunkcyjne to stały element każdego biura i prawie każdego domu, bez nich nie wyobrażamy sobie komfortowej pracy, jak również bez nich często praca jest niemożliwa. Na rynku znajdziemy ogromną ilość ofert przeróżnych drukarek. Użytkownik ma ogromny wybór, jednak czasem od ilości dostępnych opcji głowa może rozboleć i użytkownik szczególnie początkujący nie wybierze optymalnego urządzenia. Canon, Lexmark, a może Konica Minolta? Drukarka laserowa, a może atramentowa? Czy droższa jest lepsza? A może tańsza sprawdzi się najlepiej w domu? Jaki jest koszt druku? Na te pytania użytkownik musi sobie odpowiedzieć, jeszcze przed zakupem urządzenia. Bardzo często jest tak, że użytkownicy zadają pytania, gdy już dokonali zakupu. Niestety w takich sytuacjach wymiana urządzenia na inne może być już niemożliwa do zrealizowania. Przed zakupem optymalnego urządzenia warto zrobić rozeznanie i dokładnie przygotować się do zakupów.

Zakup stacjonarny czy przez Internet?

W tym miejscu musimy jeszcze wspomnieć o możliwości zakupu urządzeń stacjonarnie, w lokalnym salonie. Jeżeli mamy taką możliwość, możemy podejść do sklepu i zobaczyć na żywo wypatrzone modele. Niestety w przypadku salonów trzeba się liczyć, że niektóre najbardziej opłacalne modele będą niedostępne "od ręki" do pokazania klientowi. Wybór urządzenia po rozmowie ze sprzedawcą też nie zawsze jest dobry, albowiem jak to bywa w praktyce, dla takich osób nie zawsze liczy się dobro klienta, tylko sprzedaż zalegającego na magazynie urządzenia.

Przed pójściem do salonu warto przewertować dostępne w Internecie oferty i iść tam już z upatrzonymi modelami, aby tylko sprawdzić jak one wyglądają na żywo, podpytać o drobiazgi sprzedawcę, a może jednak coś sensownego doradzi. Wiele urządzeń, szczególnie tych droższych, może być niedostępna w salonach. Takie urządzenia zwykle zamawia się u producenta na specjalne zlecenie klienta.

Zakupy urządzeń wielofunkcyjnych lub drukarek najlepiej opłaca się robić bezpośrednio przez Internet, oszczędzamy w ten sposób czas i pieniądze. Niestety nie każdy sklep internetowy ma precyzyjnie opisane specyfikacje produktów. Jeżeli przeglądamy ofertę, dobrze jest wpisać konkretny model urządzenia do wyszukiwarki Google i pozyskać o nim informację bezpośrednio ze strony producenta lub z ogólnodostępnych broszur informacyjnych, które dla popularniejszych modeli drukarek bez problemu znajdziemy w sieci.

Ważne pytania dotyczące zakupu drukarki

Kluczowym pytaniem powinno być, do jakich zadań będzie wykorzystywane urządzenie, czy potrzebujemy szybkości, wielozadaniowości (drukarka, kopiarka), czy chcemy mieć możliwość sprzętowego dwustronnego drukowania, czy urządzenie ma drukować głównie w formacie A4, czy będziemy drukować wymagające jakościowo dokumenty, czy będą one w kolorze, czy też wyłącznie w skali szarości. Oprócz tego warto pamiętać o formie komunikacji urządzenia, czy potrzebujemy drukarki z WiFi, jeżeli tak, to jaka jest jakość karty, bardzo istotne pytanie, ponieważ wbudowane anteny nie zawsze są dobrej jakości, często router pracuje na 100% mocy, jest za ścianką działową nieposiadającą żadnego tłumienia, a mimo to drukarka widzi bardzo słaby sygnał. Wreszcie dochodzimy do pytań jakie będą koszty eksploatacji urządzenia. Przy odpowiedzi na ostatnie pytanie warto wziąć pod uwagę zarówno koszty druku w oparciu o oryginalne materiały, jak również zamienniki np. Prism.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl