14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TelForceOne do drukarek HP - Zamienniki tonerów HP

Firma Hawlett Packard założona w USA pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku. Obecnie jest to jedna z największych korporacji na świecie zajmująca się produkcją wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego. Obecnie firma HP daje pracę ponad 320 tysięcy pracownikom usytuowanym na całym świecie. Co ciekawe, oprócz klasycznych urządzeń biurowych, podzespołów komputerowych produkuje również sprzęt medyczny i jest również dostawcą szeroko pojętych rozwiązań IT. Firma HP podzielona jest na komórki i dzięki swojej budowie strukturalnej, logistyka przebiega bardzo płynnie. Każdy z działów dedykowany jest innego rodzaju urządzeniom i stanowi swoistego rodzaju państwo w państwie, gdyż rządzi się innymi prawami.

Dzięki tak ogromnej popularności i dostępności urządzeń wielofunkcyjnych HP, podzespoły czy zamienniki do drukarek HP są najbardziej pożądanymi produktami na rynku światowym. Wiele firm w tym TelForceOne oferuje najwyższej klasy zamienniki do drukarek HP, w tym tonery. Jakość zamienników została zauważona w Polsce, a tonery zostały docenione przez polską branżę komputerową, w tym prasę branżową.

1x Toner TFO Do HP CC532A 2.8k Yellow
szt.
zobacz więcej
1x Toner TFO Do HP CC532A 2.8k Yellow
Producent: HP
Cena: 18,90 zł

Drukarki laserowe - poznaj ich wady i zalety

Wielu użytkowników urządzeń drukujących zapewne pamięta jeszcze czasy, kiedy "laserówki" jawiły się jako szczytowe osiągnięcie technologiczne, a ich zaporowa cena dodatkowo podsycała zainteresowanie nimi. Od tego czasu, emocje zdążyły opaść. Dziś nikogo już nie dziwi widok drukarki laserowej na biurku. Można nawet powiedzieć, że stały się tak samo powszechne, jak ich atramentowe odpowiedniki. Dla osób, które dopiero planują zakup takiego urządzenia, ich rosnąca popularność jest niezwykle komfortowa. Znaczne zainteresowanie przekłada się na szeroką dostępność i malejące ceny, a przy tym wszystkim, rynek zdążył już zweryfikować wady i zalety tego typu urządzeń.

"Drukarka laserowa" - trzeba przyznać, że mimo upływu lat, to określenie wciąż nasuwa skojarzenia z iście kosmicznym sprzętem, naszpikowanym zapierającą dech w piersiach technologią. Warto jednak wiedzieć, że pod względem zasady działania, "laserówki" są dość prostymi urządzeniami, w wielu aspektach nawet prostszymi od swoich atramentowych odpowiedników. Jakie są ich plusy i minusy?

Największe zalety drukarek laserowych

Mówiąc o zaletach "laserówek", na pierwszym miejscu należy wskazać na ich cenę. Obecnie, za dobrą drukarkę monochromatyczną niewiele więcej niż za drukarkę atramentową. Jeżeli takiego urządzenia potrzebujemy przede wszystkim do wydruku cyfrowych dokumentów i innych plików tekstowych wybór wydaje się oczywisty, tym bardziej, że koszty eksploatacji czarno-białej "laserówki" wcale nie są wysokie.

W tym miejscu dochodzimy do drugiej kluczowej zalety. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że za kasetę z tonerem płacimy więcej niż za kartridż z tuszem. To pozory, bo wydajność jednego wkładu do drukarki laserowej jest znacząco wyższa niż do atramentowej. Nawet jeżeli uwzględnimy fakt, że od czasu do czasu będziemy musieli wymienić także bęben światłoczuły, koszt wydruku jednej strony i tak będzie niższy. Dodatkowo, toner nie wysycha w kasecie, więc jeżeli w przez dłuższy czas nie mamy potrzeby korzystać z urządzenia, nie musimy się martwić o ewentualne usterki z tym związane.

Kolejny istotny plus to jakość wydruku. Do tekstu drukowanego przy użyciu "atramentówki" trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia, chyba że zestawimy taki wydruk z tekstem wydrukowanym przy pomocy "laserówki". Głęboka czerń i czcionki jakby wycinane żyletką - właśnie tak wygląda wydruk laserowy.

Największe wady drukarek laserowych

A co z wadami? Tutaj na pierwszym miejscu wypada wskazać na... cenę zakupu. O ile wielu osobom wystarczy drukarka monochromatyczna, to istnieje spora grupa użytkowników, którzy częściej drukują w kolorze. Chcąc kupić kolorową "laserówkę", trzeba liczyć się ze znacznym wydatkiem.

Sporą kwotę pochłonie też utrzymanie takiego sprzętu. Drukarki laserowe przestają być tanie w eksploatacji w momencie, gdy zaczynamy mówić o modelach kolorowych. Niestety, zakup kompletu kaset może znacząco uszczuplić zawartość portfela.

Ostatnia spora wada to... jakość wydruku. O ile "laserówki" doskonale radzą sobie z tekstem, to ze zdjęciami i grafiką - niekoniecznie. W tym temacie, znacznie tańsze drukarki atramentowe zostawiają drogie "laserówki" daleko w tyle.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl