14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Cartridge Web do drukarek Kyocera - Zamienniki tonerów Kyocera

Drukarki laserowe Kyocera są powszechnie stosowane w biurach, w domach, wszędzie tam, gdzie zależy nam na szybkości druku i odpowiedniej jakości. Kupując drukarkę Kyocera nie zdajemy sobie sprawy z kosztów jej eksploatacji, zwykle zauważamy wysokie koszty dopiero, gdy przychodzi do zakupu oryginalnego tonera lub innych części eksploatacyjnych. W tym właśnie momencie zastanawiamy się nad ceną tonerów, czy musi być tak drogo i czy nie istnieje inne rozwiązanie. Po pewnym czasie dochodzimy do wniosku, że istnieją alternatywy równie dobre jak oryginalne tonery. Jedną z alternatyw są tonery zamienne marki Cartridge Web. Są to produkty przeznaczone dla użytkowników, którzy oczekują wysokiego poziomu jakości druku. Cartridge Web łączy wysoką jakość i przystępną cenę, w związku z czym na drukowaniu można oszczędzić sporo pieniędzy, co ma szczególne znaczenie w firmach, gdzie przy stale rosnących kosztach prowadzenia działalności gospodarczej każda zaoszczędzona złotówka jest ważna. Tonery Cartridge Web do drukarek Kyocera posiadają dożywotnią gwarancję.

Laserowa drukarka czy atramentowa - którą wybrać?

Jest to chyba najczęściej pojawiające się pytanie, kierowane przez początkujących użytkowników. Wybór optymalnego urządzenia wcale nie jest taki prosty, każdy typ drukarki posiada swoje wady i zalety. Które aspekty są najważniejsze, a które można uznać za kwestie drugoplanowe?

Przede wszystkim zakup drukarki powinniśmy rozpocząć od wyznaczenia budżetu jaki mamy na ten cel. To właśnie budżet w dużym stopniu będzie decydował o możliwościach pozyskania określonego urządzenia. Drukarki atramentowe kupimy już za kilkaset złotych, urządzenia laserowe są dużo droższe, ale na rynku znajdziemy także pozycje, które kosztują od 600 złotych w górę. Niska kwota jednak ma też swoje pułapki.

Kolejną ważną kwestią jest to, czy potrzebujemy urządzenia, które będzie drukowało w kolorze, czy też będziemy użytkowali urządzenie wyłącznie w biurze, gdzie w wielu przypadkach drukować będziemy w czerni i bieli. Kolorowe urządzenia laserowe kupimy już za nieco ponad 1000 złotych, a drukarki kolorowe atramentowe za kilkaset złotych.

Następnie musimy uwzględnić szybkość druku. Jeżeli drukarka będzie mocno eksploatowana przez wiele osób w firmie, powinniśmy zastanowić się nad drukarką laserową, albowiem ta z reguły oferuje znacznie szybszy wydruk, ale jak to w praktyce bywa, są też pewne kruczki, o których warto wiedzieć. W przypadku przesyłania zadań do druku do drukarki laserowej, trzeba dłużej czekać na przygotowanie urządzenia do druku. Jeżeli jednak drukujemy duże partie dokumentów, przewaga laserówki nad atramentówką w szybkości drukowania będzie widoczna gołym okiem. Podobnie sprawa ma się z dokumentami ze złożonymi elementami graficznymi, po prostu urządzenie laserowe tego typu dokumenty będzie mogło wydrukować znacznie sprawniej, co znacząco skróci czas oczekiwania do dokument wynikowy.

Ważną kwestią są oczywiście koszty druku. Porównanie kosztów drukowania zawsze jest trudnym zadaniem, ale już na etapie wyboru urządzenia powinniśmy uwzględnić koszty, w rozbiciu na drukowanie w oparciu o oryginalne materiały eksploatacyjne oraz przy wykorzystaniu zamienników do drukarek. W urządzeniach laserowych kolorowych będziemy potrzebowali kilku tonerów, co najmniej 4, trzech kolorowych i jednego czarnego. Czarny oryginalny toner może kosztować w okolicach 200-250 złotych, w zależności od deklarowanej przez producenta wydajności pozwoli to na wydruk do 2000 stron. Mając do dyspozycji konkretne dane, można wyliczyć koszt wydruku jednej strony A4. W tym przypadku będzie to między 10, a 12-13 groszy za stronę A4. Koszty wydruku w kolorze prezentują się znacznie mniej atrakcyjnie. Zakup kompletu oryginalnych tonerów może przekroczyć wartość drukarki. Dobrze jest też na tym etapie sprawdzić, czy gdy skończy nam się czarny toner, nie będziemy musieli wymienić całej kasety drukującej, czyli wszystkich tonerów. Niestety taka formuła spotykana jest jeszcze w tych najtańszych drukarkach laserowych, gdzie wprawdzie koszt urządzenia jest bardzo atrakcyjny, jednakże koszt eksploatacji takiej drukarki kosmicznie drogi. Przed zakupem odpowiedniego urządzenia warto uwzględnić takie kruczki.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl