14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze TelForceOne do drukarek Lexmark - Tusze zamienniki Lexmark

Amerykańska firma Lexmark powstała w wyniku rozdzielenia się poszczególnych działów w koncernie IBM. Firma inwestycyjna o nazwie Clayton & Dubilier & Rice, Inc przejęła ten dział. Jego główna siedziba znajduje się w amerykańskim stanie Kentucky. Firma Lexmark ma bogate zaplecze marketingowe i posiada odpowiednie działy prowadzące badania na temat rozwoju. Jego filie mieszczą się w najdalszych zakątkach takich jak Ameryka Północna i Południowa, Azja oraz Europa, oddziały tej firmy znajdziemy nawet na Filipinach. Na całym świecie Lexmark zatrudnia ponad 10 tysięcy pracowników. Choć wiele urządzeń drukujących firma wydaje pod własną marką, produkuje też drukarki dla firm takich jak Dell czy IBM. Oprócz tego Lexmark proponuje swoim klientom szereg usług związanych z drukowaniem, kopiowaniem. Jej szeroki asortyment i niezawodność stawia firmę Lexmark w czołówce światowej producentów urządzeń drukujących. Zarówno w Polsce, jak i na świecie produkty tej marki cieszą się ogromnym powodzeniem. Często też klienci poszukują zamienników tuszy do drukarek Lexmark, w tym zamienników od TFO, które cechują się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Dzięki zastosowaniu zamienników TFO, można drukować taniej i wydajniej, przy zachowaniu wysokiego poziomu jakości wydruków.

Tusz TFO Do Lexmark 33 15ml Color
szt.
zobacz więcej
Tusz TFO Do Lexmark 33 15ml Color
Producent: LEXMARK
Cena: 10,40 zł
Tusz TFO Do Lexmark 34 22ml Black
szt.
zobacz więcej
Tusz TFO Do Lexmark 34 22ml Black
Producent: LEXMARK
Cena: 10,40 zł

Popularne usterki w drukarkach

Przyczyn problemów z drukowaniem może być bardzo wiele, poniżej przedstawiamy najpopularniejsze awarie, z którymi użytkownik może poradzić sobie samodzielnie lub przy pomocy specjalistycznego serwisu drukarek. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu lub nie dysponujemy wystarczająco dużym zakresem wiedzy, wszelkie trudniejsze tematy związane z naprawą drukarek warto zlecić do wyspecjalizowanego serwisu, gdzie otrzymamy fachową pomoc i naprawę.

Jedną z popularniejszych usterek jest zacięty papier w drukarce. Urządzenie zwykle sygnalizuje problem diodą palącą się na czerwono lub poprzez sygnalizację na ekranie LCD drukarki. Przyczyn zacinania się może być wiele, ale najczęściej jest to spowodowane nieprawidłowym przechowywaniem papieru. Papier powinien mieć odpowiednią wilgotność, gdy przekroczone są parametry, jest bardziej podatny na zacinanie. Do przechowywania papieru warto kupić specjalne pojemniki, które w naturalny sposób normalizują wilgotność wewnątrz, dzięki temu nasz papier zawsze będzie w optymalnej kondycji.

Zacinanie papieru może być także spowodowane złym stanem rolek do pobierania papieru lub ich zabrudzeniem. Rzadziej spotykaną przyczyną jest uszkodzenie czujnika pobierania. W przypadku bardziej złożonych usterek najczęściej problemu sami nie usuniemy, musimy się z tym zwrócić do fachowego serwisu.

Drugą popularną przyczyną są widoczne zabrudzenia na wydrukach. Tutaj jedyne remedium to oddanie drukarki do serwisu w celu kompleksowego przeglądu. W serwisie zostanie poddana czyszczeniu, jeżeli wykryte zostaną usterki np. uszkodzony element grzewczy tzw. fuser, to trzeba liczyć się z większymi kosztami. Odrobinę pieniędzy można zaoszczędzić decydując się na zamiennik, aczkolwiek musimy pozyskać go z dobrego źródła, najlepiej kupować markowe zamienniki od znanych producentów.

Trzecią bardzo popularną przyczyną jest problem z włączeniem drukarki. Najczęściej w takich przypadkach przyczyna leży w kablu zasilającym, który po prostu poluzował się i trzeba go dopchnąć. Inną równie popularną przyczyną jest awaria zasilacza. W tej sytuacji można udać się do sklepu z częściami do drukarek i zakupić nowy sprawny. Jeżeli mimo wymiany nie udało się uruchomić drukarki, problem może być w spalonym układzie scalonym, w tym zakresie tylko serwis drukarek będzie mógł pomóc. Sami nie starajmy się naprawiać tego typu usterek. Z innych problemów można wymienić problem z bezpiecznikiem na listwie zasilającej. Duża część z nich posiada bezpieczniki automatyczne, które wystarczy ponownie wcisnąć i przywracane jest funkcjonowanie zasilania, jednakże są też takie listwy, gdzie bezpiecznik musimy wymienić ręcznie, odkręcając pokrywę bezpieczników na listwie. Jeżeli musimy coś na już wydrukować, można skorzystać z innego przedłużacza. Pamiętajmy jednak, aby do podłączania urządzeń elektronicznych wykorzystywać listwy z zabezpieczeniem, przydadzą się, gdy dojdzie do przepięć w sieci, pozwolą uchronić urządzenia przed spaleniem.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl