14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Cartridge Web - Zamienniki tonerów do drukarek laserowych

Toner jest jednym z elementów, bez którego drukowanie nie jest możliwe. Posiada określoną przez producenta wydajność. Po jego wyczerpaniu zwykle kupujemy oryginalny, jednakże z biegiem czasu zauważamy, że nie jest to optymalna strategia. Jeszcze 10 lat temu tonery zamienne były uważane przez użytkowników jako gorszej jakości produkty, dzisiaj, kiedy producenci walczą o klientów nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością, tego typu materiały eksploatacyjne stanowią doskonałą alternatywę i skuteczną metodę, aby zachować wysoką jakość druku, jednocześnie płacąc za toner dużo mniej. Cartridge Web to marka zamienników tonerów, która doskonale wpisuje się w powyższą sentencję. Tonery Cartridge Web na rynku polskim dostępne są za pośrednictwem firmy THI, która jest oficjalnym dystrybutorem w naszym kraju. Produkty Cartridge Web cechują się wysoką jakością, wydajnością oraz dożywotnią gwarancją producenta, co dobitnie pokazuje, że mamy do czynienia z jednym z najlepszych produktów na rynku zamienników.

Jak prawidłowo przechowywać papier do drukarki - kilka przydatnych wskazówek

Większość użytkowników urządzeń drukujących zdaje sobie sprawę z tego, że zapasowe zasobniki ze środkiem drukującym wymagają właściwych warunków przechowywania, a sama drukarka powinna pracować w miejscu, które nie narazi jej na wystąpienie usterki. Często zapominamy jednak, że także papier nie może być przechowywany w dowolnym miejscu. Lekceważące podejście do tej kwestii przełoży się na wyraźne pogorszenie jakości drukowanych kopii, a w skrajnych przypadkach może nawet doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Higroskopijne właściwości papieru sprawiają, że ten chłonie wilgoć niczym gąbka i tak samo szybko potrafi ją oddać. Mając to na uwadze, do przechowywania zapasowych ryz warto wybrać miejsce wolne od nadmiernej wilgoci, jednak nie jest to jedyny czynnik, który powinien być brany pod uwagę.

W jakich warunkach przechowywać papier do drukarki?

Najdogodniejsze warunki dla papieru stwarza pomieszczenie, w którym panuje temperatura pokojowa, czyli utrzymująca się w przedziale od 20 do 25 stopni Celsjusza. Nie można jednak nie wspomnieć, że tak samo istotnym czynnikiem jest wilgotność powietrza. Właściwy przedział wilgotności względnej to 35-55 proc.

Dlaczego zachowanie takich warunków jest szalenie istotne? Wcześniej wspomnieliśmy o higroskopijnych właściwościach papieru. Gdy w pomieszczeniu panuje wysoka temperatura, arkusze chłoną parę wodną. Jeżeli temperatura spada poniżej optymalnego poziomu, wilgoć skrapla się na kartkach. To wszystko przekłada się na utratę jakości wydruku, ale nie tylko, bo zawilgocony papier łatwiej zacina się w rolkach transportowych. Mając to na uwadze, warto zrezygnować z przechowywania zapasów papieru na parapecie.

Podłoga nie jest właściwym miejscem dla papieru

Często zdarza się, że z braku miejsca lub po prostu - z lenistwa, zapas papieru przechowujemy na podłodze, czyli w miejscu, gdzie kurz i inne zanieczyszczenia osadzają się najintensywniej. Używanie zabrudzonego papieru to kiepski pomysł i nie chodzi tu wyłącznie o pogorszenie jakości. Warto zdać sobie sprawę z tego, że wszelkie drobinki obecne na arkuszach, osadzają się na ruchomych elementach drukarki. To z kolei może doprowadzić do unieruchomienia urządzenia w najmniej oczekiwanym momencie.

Z powyższego wynika, że najdogodniejszym miejscem do przechowywania papieru do drukarki będzie szuflada lub szafa. Pojemność schowków w meblach zwykle jest dość ograniczona, warto więc kupować na tyle niewiele papieru, by cały zapas mógł zmieścić się w nich bezproblemowo. Należy zadbać, by papier leżał na równej powierzchni i nie był przygnieciony niczym, co mogłoby odcisnąć się na arkuszach. Ważne - nigdy nie otwieraj ryzy, jeżeli nie masz zamiaru używać papieru!

Podsumowując - nie musimy wygospodarowywać specjalnego pomieszczenia na zapasowy papier do drukarki. W mieszkaniu lub w biurze najczęściej panują warunki, które nie doprowadzają do przesuszenia lub zawilgocenia kartek. Trzeba tylko pamiętać, że ryzy powinny być zabezpieczone przed kurzem i przed zagnieceniem. Stosując się do tych prostych wskazówek, unikniemy strat materiałowych i nie narazimy drukarki na szwank.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl