14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Actis do drukarek Oki - Zamienniki tonerów Oki

Urządzenia wielofunkcyjne Oki są szczególnie popularne wśród użytkowników biurowych. Urządzenia Oki od zawsze postrzegane był jako solidny, niezawodny sprzęt drukujący. Niestety koszty eksploatacji drukarek Oki mogą iść w dziesiątki tysięcy złotych rocznie, w przypadku zastosowania oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Jeśli jednak zdecydujemy się na kupno tańszych zamienników, możemy wygenerować w firmie oszczędności sięgające nawet do 60% w skali roku. Oczywiście ostateczne kalkulacje uzależnione są od intensywności eksploatacji danego urządzenia.

Firma Action S.A. właściciel marki Actis - producenta tonerów zamiennych do drukarek Oki zawsze dokłada wszelkich starań, aby oferowane produkty były jak najwyższej jakości, a przy tym cena nie uderzała mocno po kieszeni konsumentów. Tonery Actis do drukarek Oki mają doskonały stosunek ceny do jakości, uzyskując wydajność na bardzo wysokim poziomie. Na tonery marki Actis jest gwarancja producenta wynosząca nawet 36 miesięcy. Produkty spełniają normy jakościowe i bezpieczeństwa (ISO 9001 oraz ISO 14001).

Ograniczenia geograficzne tonerów do drukarek - czemu służą?

Może się wydawać, że kupując oryginalną kasetę z tonerem dedykowaną do konkretnego modelu drukarki laserowej, nie natrafimy na żadne problemy i nieprawidłowości. Nic bardziej mylnego. Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że jeżeli użytkownik urządzenia kupionego w Polsce zaopatrzy się w toner w innym kraju, może spotkać się ze srogim rozczarowaniem - wkład drukujący nie zostanie rozpoznany przez urządzenie i sprzęt nie będzie działał. Z czego to wynika? Chodzi o tzw. ograniczenia geograficzne, nazywane też blokadami regionalnymi.

Wyobraźmy sobie następującą sytuację: kupujemy drukarkę, która dopiero zadebiutowała na rynku. Intensywnie eksploatujemy nowy sprzęt i w rezultacie - szybko zużywamy zapas środka drukującego w kasetach. Chcemy kupić nowe wkłady, ale okazuje się, że dystrybutorzy nie stanęli na wysokości zadania i na dostawę trzeba będzie poczekać. Przeglądamy zagraniczne portale aukcyjne i sprzedażowe. Okazuje się, że w innych krajach nie ma problemu z dostępnością wkładów. Zamawiamy, czekamy na dostawę, odpakowujemy przesyłkę, montujemy kasety w drukarce. I właśnie w tym miejscu pojawia się problem, bo urządzenie wyświetla komunikat o nieprawidłowym wkładzie, mimo że ten ewidentnie jest dedykowany do posiadanego przez nas sprzętu.

O co chodzi z regionalizacją?

Opisany wyżej problem jest wynikiem tzw. regionalizacji produktów. To pojęcie nie jest obce użytkownikom usług streamingowych, gdzie jeden dostawca najczęściej przedstawia zupełnie inną ofertę na poszczególnych rynkach. OK, rozumiemy - chodzi o kontrolę premier w poszczególnych częściach świata. Ale czemu ma służyć regionalizacja w obszarze materiałów eksploatacyjnych dedykowanych do elektroniki użytkowej?

Producenci najczęściej tłumaczą to "dobrem użytkownika", przy czym chyba żaden nie zdecydował się jeszcze na rozwinięcie tej kwestii. My widzimy tu jedynie troskę o dobro samego producenta. W niektórych krajach, kasety z tonerem są znacznie tańsze niż w innych. Blokując dostęp do tańszych materiałów eksploatacyjnych, firmy technologiczne zapewniają sobie większy przychód. Ot, cała tajemnica, w której nijak można doszukać się troski o klienta.

Jak działa regionalizacja?

W kasetach z tonerem montowany jest chip z zaimplementowanym kodem charakterystycznym wyłącznie dla jednego regionu. W momencie pierwszego uruchomienia drukarki, urządzenie pobiera go do swojej pamięci i od tej pory może pracować wyłącznie z wkładami dedykowanymi dla danego rynku. Próba instalacji kasety z innym kodem skończy się niepowodzeniem - urządzenie wyświetli komunikat o nieprawidłowym wkładzie lub po prostu go nie rozpozna.

Czy można to jakoś obejść? Otóż, tak. Usunięcie blokady regionalnej oferują sami producenci. Rzecz w tym, że taka usługa wykonana w autoryzowanym serwisie kosztuje niemało. Na szczęście pozostają jeszcze niezależni usługodawcy, którzy bez problemu radzą sobie z tym zabezpieczeniem. Trzeba jednak pamiętać, że jego usunięcie najprawdopodobniej zostanie potraktowane jako złamanie warunków gwarancji.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl