14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 400,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TiOM do drukarek Samsung - Zamienniki tonerów Samsung

Funkcje współczesnych drukarek - krótki przegląd

Nowoczesne drukarki to zaawansowane technologicznie urządzenia, które poza swoją podstawową funkcją oferują także całą masę przydatnych udogodnień. Wszystko po to, by użytkownik, w warunkach domowych lub biurowych, mógł bez żadnego problemu zrealizować większość zadań, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. W jakie dodatkowe funkcje są wyposażone współczesne "atramentówki" i "laserówki"? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Wbrew pozorom, segment urządzeń drukujących ma wiele wspólnego z rynkiem motoryzacyjnym. Od czasu wynalezienia pierwszego samochodu, jego budowa opiera się rewolucyjnym zmianom. Wraz z postępem technologicznym, poszczególne podzespoły zaczęto udoskonalać i unowocześniać. Pojawiło się wyposażenie uprzyjemniające podróż i zwiększające bezpieczeństwo, auta stały się nieporównywalnie szybsze i znacznie ekonomiczniejsze. Zasada działania silnika spalinowego pozostała jednak niezmienna. Tak samo jest z drukarkami - w samym procesie drukowania nie doszukamy się rewolucyjnych zmian, ale współczesne urządzenia oferują funkcje i dodatki, których próżno szukać w starszych modelach.

Komunikacja na miarę XXI wieku

Kiedyś, drukarka komunikowała się z komputerem za pośrednictwem niezbyt szybkiego portu szeregowego, któremu obca była idea plug&play. Obecnie, urządzenia drukujące korzystają ze złącza USB - znacznie szybszego, którego obsługa ogranicza się wyłącznie do podpięcia wtyczki. To jednak jeszcze nie wszystko. Przewody stają się powoli pieśnią przeszłości i w dobie smart-rozwiązań, prym wiedzie technologia bezprzewodowa.

Większość współczesnych drukarek, nawet reprezentujących segment urządzeń budżetowych, ma na wyposażeniu moduł Wi-Fi. To sprawia, że można połączyć je nie tylko z komputerem, ale także ze smartfonem lub tabletem. Problemu nie stanowi też drukowanie z chmury internetowej. To o tyle istotne, że coraz więcej osób rezygnuje z klasycznego peceta lub laptopa na rzecz smart-urządzeń.

Kolejne udogodnienie to złącza pozwalające podpiąć zewnętrzne nośniki bezpośrednio do drukarki - port USB i czytnik kart SD. To proste rozwiązanie pozwala drukować bezpośrednio z kieszonkowego magazynu plików. Gdy czas okazuje się być dobrem na wagę złota, dodatkowe gniazda okazują się nieocenione.

Drukuj wydajniej i szybciej

Druk dwustronny ma wielu zwolenników. Drukując w ten sposób, oszczędzamy papier i pieniądze, nie wspominając o tym, że w wielu sytuacjach jest to po prostu konieczne. Akrobacje papierem, aby drukarka mogła zapełnić obie strony arkuszu? Zapomnij o tym! Funkcja dupleks zrobi to za ciebie. Modele wyposażone w to udogodnienie robią to całkowicie automatycznie, bez żadnej ingerencji ze strony użytkownika (poza wybraniem odpowiedniej opcji w panelu sterowania drukarki).

Skoro mowa o wydajnej pracy, nasze obowiązki nie zawsze ograniczają się do zadań realizowanych w zamkniętej przestrzeni. Gdy przyjdzie nam pracować w terenie, nieoceniona okaże się funkcja zasilania akumulatorowego, która pozwala korzystać z drukarki z dala od gniazdka sieci elektrycznej.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl