14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TiOM do drukarek Xerox - Zamienniki tonerów Xerox

Marka TiOM dostępna jest na rynku zamienników do drukarek od 2017 roku, kiedy to spółka Polcan z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim zdecydowała się wypuścić na rynek kolejną markę własną, tym razem kierowaną do wszystkich użytkowników, którzy chcą drukować tanio i wydajnie w satysfakcjonującej jakości. Stąd też zamienniki TiOM do drukarek Xerox znajdują uznanie zarówno w biurze, jak i w domu. Firmy dzięki zastosowaniu zamienników do drukarek mogą znacząco zredukować koszty funkcjonowania, a użytkownicy domowi wygospodarować dodatkowe środki na inne ważne cele. Zamienniki TiOM cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem, nie ma się czemu dziwić, albowiem w dzisiejszych czasach każda oszczędzona złotówka jest ważna. Produkty marki TiOM spełniają międzynarodowe normy ISO w zakresie jakości i bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego. Warto w tym miejscu nadmienić, że producent zamienników TiOM wykorzystuje do ich produkcji komponenty biodegradowalne i pochodzące z recyklingu, co dla wielu użytkowników będzie dodatkowym argumentem podczas decyzji o wyborze marki zamienników.

Jak zainstalować drukarkę na laptopie?

Przystępne ceny drukarek sprawiają, że w ich posiadanie wchodzi coraz więcej osób. Naturalne jest więc, że pojawia się cała masa pytań o sposoby instalacji drukarki na laptopie. Początkującym użytkownikom może wydawać się to sporym wyzwaniem, ale bez obaw - nie trzeba być absolwentem studiów informatycznych, by poradzić sobie z tym zadaniem.

Dobra informacja jest taka, że użytkownicy laptopów z systemem Windows właściwie nie muszą podejmować żadnych kroków, by zainstalować drukarkę. Wersja 10 popularnego systemu operacyjnego (jak i niektóre starsze) ma zaimplementowaną potężną bazę sterowników do większości urządzeń drukujących. Oznacza to, że zaraz po podłączeniu drukarki do laptopa lub domowej sieci bezprzewodowej, sprzęt jest gotowy do pracy - komputer sam rozpozna model i zainstaluje stosowne oprogramowanie. W tym miejscu wypada jednak podkreślić, że czasami można napotkać na pewne problemy w obszarze funkcjonalności. Systemowe sterowniki mogą być "okrojone" z niektórych opcji (dotyczy to przede wszystkim systemu Windows 10 S), więc aby móc cieszyć się wszystkimi funkcjami urządzenia, warto zainstalować oprogramowanie dostarczone przez producenta.

Jak zainstalować sterowniki?

Obecnie, coraz mniej producentów urządzeń drukujących dołącza do zestawu sprzedażowego płytę CD z oprogramowaniem. Dlaczego? To proste - napędy optyczne powoli stają się pieśnią przeszłości. Mimo to, niektóre laptopy wciąż jeszcze mają taki hardware na wyposażeniu. Jeżeli w pudełku z drukarką znalazłeś płytę z oprogramowaniem, po prostu włóż ją do czytnika. Procedura instalacyjna uruchomi się automatycznie, a instalator przeprowadzi cię przez cały proces.

Korzystasz ze smukłego ultrabooka, który nie został wyposażony w napęd optyczny? To żaden problem! Bez płyty, niezbędne oprogramowanie zainstalujesz równie łatwo i szybko. W tym celu, wystarczy odwiedzić stronę producenta. W zakładce z oprogramowaniem odszukujemy właściwy model drukarki. Następnie, pobieramy pakiet instalacyjny. Uwaga - przed wybraniem polecenia Pobierz, upewnij się, że pliki są dedykowane dla systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na twoim komputerze.

Gdy pakiet trafi do folderu Pobrane, lub innego, który wybrał użytkownik, wystarczy tylko uruchomić instalację. Dalej, instalator pakietu podpowie kolejne kroki.

O tym nie można zapomnieć

Jeżeli chcesz zainstalować sterowniki urządzenia z bazy systemu Windows, najpierw musisz podłączyć drukarkę do sieci elektrycznej i portu USB, a następnie - włączyć ją. W przeciwnym wypadku, system operacyjny nie wykryje nowego urządzenia.

Jeżeli natomiast zdecydujesz się na instalację sterowników ze strony producenta lub z płyty CD, urządzenie drukujące musi być wyłączone.

Oprogramowanie pobieraj wyłącznie z oficjalnej witryny producenta. W sieci istnieje cała masa repozytoriów, w których można znaleźć sterowniki do dosłownie każdego sprzętu, ale nie możemy być pewni, że pod pozorem pożytecznego oprogramowania nie pobierzemy wirusa lub innego software'owego szkodnika. W dobie nasilonych cyberataków, lepiej zachować ostrożność.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl