14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Quantec Premium do drukarek Xerox - Zamienniki oryginalnych tonerów Xerox

Jest to firma amerykańska, której pełna nazwa to Xerox Corporation. Xerox to jeden z największych koncernów dostarczających sprzęt kopiujący. Firma produkuje między innymi kopiarki, drukarki i urządzenia wielofunkcyjne. Oprócz takich urządzeń Xerox oferuje szeroką gamę usług związanych z drukiem outsourcingowym, zarządzaniem dokumentami czy procesami back office. Firma ta jest ściśle związana z Fuji Xerox. Obie firmy przeznaczają bardzo duże pieniądze, bo ponad półtora miliarda dolarów na rozwój różnych technologii, które gromadzą, testują i udoskonalają. Dzięki takim bogatym zasobom, firma posiada bardzo atrakcyjne technologie, dzięki którym wytwarza sprzęt najnowszej generacji, popularny wśród firm, ale również wśród klientów indywidualnych.

Zamienniki tonerów Xerox produkuje firma Quantec, która podobnie jak Xerox stawia na jakość. Materiały eksploatacyjne oferowane przez Quantec spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i normy środowiskowe, jak również na etapie produkcyjnym przechodzą teksty jakościowe. Wszystko po to, by dostarczyć klientom produkty o najlepszej specyfikacji, które są bezpieczne, zarówno dla urządzenia drukującego, jak również dla środowiska naturalnego.

Sercem każdej drukarki laserowej Xerox jest toner, który wraz z bębnem światłoczułym tworzy duet, bez którego drukowanie jest niewykonalne. Ważne jest, aby każdy element drukarki współgrał ze sobą, tylko wtedy można uzyskać optymalne wyniki. Uzupełniając zapasy tonerów, warto zwrócić uwagę, czy dany producent zamienników oferuje zarówno tonery, jak i bębny, wtedy możemy zdecydować się na zakup wszystkich potrzebnych materiałów eksploatacyjnych od jednego producenta, co pozwoli zagwarantować bezawaryjną długą pracę.

Czy zamienniki to dobry wybór?

Producenci urządzeń drukujących często wspominają, że do optymalnej pracy drukarka potrzebuje oryginalnych tonerów, części nieoryginalne są niemile widziane i napiętnowane. Jeszcze kilkanaście lat temu zakup zamienników był faktycznie ryzykowny, jednak dzisiaj każdy liczący się na rynku producent wytwarza zamienniki w oparciu o rygorystyczne normy ISO, głównie będziemy mieli do czynienia z normą ISO 9001, 14001 oraz PN-N 18001. Część producentów opiera się również na innych normach, mowa między innymi o normach określających wydajność materiałów eksploatacyjnych, normy definiujące wydajność to ISO/IEC 19752, 19798. Pierwsza z nich dotyczy wydajności tonerów do drukarek monochromatycznych, z kolei druga dotyczy drukarek kolorowych. Warto dodać, że każda procedura weryfikacyjna jest pod ścisłym nadzorem, tak aby każdy z wykonanych testów był jednakowy, a uzyskane wyniki obiektywne i możliwe do porównania z tonerami innych producentów. Jeżeli decydujemy się na zakup zamiennika, który spełnia wiele norm, możemy być pewni, że otrzymujemy wysokiej jakości produkt, dokładnie sprawdzony, z potwierdzoną przez specjalistów przydatnością dla końcowego urządzenia drukującego.

Jak tanio drukować?

Na to pytanie nie łatwo odpowiedzieć. Z pewnością tanie drukowanie powinniśmy rozpocząć od zakupu optymalnie dobranych zamienników. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie w firmie, czy w domu odpowiednich procedur związanych z drukowaniem. Poprzez procedury rozumiemy na przykład drukowanie dokumentów roboczych w obniżonej zazwyczaj najniższej możliwej jakości druku, którą można wybrać z poziomu ustawień oprogramowania drukarki. Takie podejście do wydruku dokumentów roboczych jest bardzo popularne w firmach, gdzie w miesiącu drukuje się setki tysięcy dokumentów. Drukowanie w niższej jakości pozwala również szybciej drukować, więc zwiększamy nie tylko oszczędności, ale również produktywność. Kolejną popularną metodą jest zastosowanie określonego zestawu czcionek, które są stale wykorzystywane do przygotowywania wszelkiego typu korespondencji. Tego typu czcionki są zoptymalizowane pod ekonomiczne drukowanie, zużywają mniej materiałów, nie tracąc przy tym na jakości druku i czytelności treści. W większych firmach procedury związane z drukowaniem pozwalają oszczędzić bardzo dużo pieniędzy, w przypadku mniejszych przedsiębiorstw zysk będzie mniejszy, ale jeżeli tylko mamy możliwości i chęci, dział IT w firmie może przeprowadzić szkolenie wewnętrzne dla pracowników, którzy nauczą się efektywnego wykorzystywania dostępnych zasobów.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl