14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Zamienniki Quantec Premium Plus do drukarek Xerox - Zamienniki tonerów Xerox

Oryginalne materiały eksploatacyjne do drukarek Xerox są bardzo drogie, dlatego też użytkownicy bardzo często szukają zamienników, które przyciągają najczęściej dużo niższą ceną, ale niska cena to nie ich jedyny atut. Alternatywne tonery do drukarek Xerox cechują się wysoką wydajnością, można na nich wydrukować nawet kilkaset stron więcej, niż w przypadku oryginalnych tonerów. W skali roku, w małej lub dużej firmie będzie to duża oszczędność. Jednak wybierając tonery zamienne do Xerox warto zwrócić uwagę na ich jakość, która jest zróżnicowana. Firma Quantec jest jednym z producentów zamienników, już od wielu lat dostarcza użytkownikom najlepszej jakości tonery do drukarek Xerox, które z powodzeniem można wykorzystywać do wydruku różnego typu dokumentów, począwszy od faktur, sprawozdań finansowych, prezentacji, a skończywszy na bardziej wymagających dokumentach zawierających dużo grafiki. Zamienniki dostępne w segmencie Premium Plus przeznaczone są dla użytkowników, którzy cenią sobie niższą cenę, ale jednocześnie oczekują od tonera odpowiedniego poziomu jakości wydruku. Tonery Quantec spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, jak również ich jakość została potwierdzona certyfikatami.

Co to jest WPS - łatwe nawiązywanie połączenia między komputerem a drukarką

Nowoczesne drukarki zapewniają swoim użytkownikom sporo udogodnień. Galopująca technologia powoli wyklucza połączenia analogowe, faworyzując bezprzewodowy transfer danych. Ten postęp nie omija też segmentu urządzeń drukujących. Konfiguracja sieci bezprzewodowej może wydawać się skomplikowana, ale spokojnie - z nawiązaniem połączenia na linii drukarka-komputer bez trudu poradzi sobie każdy użytkownik. Pomaga w tym funkcja WPS.

Połączenie bezprzewodowe z drukarką znacząco poprawia komfort codziennej pracy. Mniej przewodów to mniejsza "plątanina" na biurku, ale łatwość utrzymania porządku to tylko jedna z długiej listy zalet technologii bezprzewodowej. Wśród najważniejszych należy wskazać też na fakt, że dzięki pracy w sieci Wi-Fi, jedna drukarka może być połączona z wieloma stanowiskami, nawet gdy te nie znajdują się w tym samym pomieszczeniu. Kolejna rzecz, dzięki sieci bezprzewodowej drukarka może być łączona z urządzeniami innymi niż komputer - z tabletami i smartfonami. Rzecz w tym, że nawiązanie połączenia drukarki z siecią może okazać się dość skomplikowane, zwłaszcza dla niedoświadczonych użytkowników. W takiej sytuacji, warto skorzystać z opcji WPS, która maksymalnie upraszcza tę procedurę.

Co to jest WPS?

Skrót WPS oznacza Wi-Fi Protected Setup i jest funkcją implementowaną w większości oferowanych obecnie routerów (punktów dostępu). Pozwala na nawiązanie połączenia bez konieczności wprowadzania identyfikatora i hasła, co znacząco ułatwia całą procedurę i skraca ją do minimum.

W typowych warunkach, nawiązanie połączenia między komputerem (lub innym sprzętem) a drukarką wymaga skonfigurowania sieci bezprzewodowej w opcjach oprogramowania dołączonego do urządzenia drukującego. Osobom, które swój kontakt z nowoczesnymi technologiami ograniczają do minimum, może to sprawić pewne trudności. W takiej sytuacji, znaczącym uproszczeniem okazuje się funkcja WPS.

Uwaga, niektórzy producenci stosują inne nazewnictwo dla funkcji szybkiego nawiązywania bezpiecznego połączenia. Tożsame terminy to: PBC, Push 'n' Connect, Wi-Fi Simple Config, QSS.

Jak połączyć drukarkę z komputerem przy pomocy funkcji WPS?

Trudno wskazać na jednoznacznie trafną instrukcję nawiązania szybkiego połączenia z siecią bezprzewodową. Wynika to z faktu, że różni producenci drukarek stosują różne rozwiązania w tym zakresie. Niektóre urządzenia drukujące są wyposażone w dedykowany do tego przycisk, umieszczony na obudowie. W takiej sytuacji, wystarczy tylko aktywować funkcję z poziomu panelu drukarki (niektóre modele wymagają zastosowania odpowiedniej kombinacji kilku przycisków). Następnym krokiem jest wciśnięcie i przytrzymanie przycisku WPS umieszczonego na panelu routera.

W niektórych przypadkach, konieczne będzie wprowadzenie kodu PIN w oprogramowaniu sterującym pracą drukarki. W takim przypadku, konieczne będzie wydrukowanie strony zawierającej unikalny numer. Zależnie od modelu, można to zrobić przyciskiem umieszczonym na panelu (lub kombinacją przycisków), z poziomu menu urządzenia (w przypadku modeli wyposażonych w wyświetlacz) lub z poziomu oprogramowania. Po wprowadzeniu kodu, należy aktywować funkcję WPS routera.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl