Zamiennik do
Producent
Wersja
Stan
Tonery Orink do drukarek Kyocera - Zamienniki tonerów Kyocera
Kyocera to japońska firma założona pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jej oficjalna nazwa Kyoto Ceramics. Firma zajmuje się między innymi produkcją sprzętu komputerowego, osprzętu fotograficznego, elektronicznego i oczywiście rożnego rodzaju drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Produkty tej firmy są sprzedawane pod markami Kyocera, a także w Europie pod inną nazwą TA Triumph-Adler. Co ciekawe, na Bliskim Wschodzie wyroby tej firmy noszą miano Utax, a w Stanach Zjednoczonych - Copystar i jest to głownie sprzęt do druku i małej poligrafii. Chociaż Kyocera nie jest zbyt popularna w Polsce, firma Orink posiada bardzo wysokiej jakości zamienniki do drukarek Kyocera, w tym również tonery do drukarek. Warto podkreślić, że zamienniki Orink posiadają wszelkie atesty gwarantujące jakość i odpowiednią wydajność, a przy okazji są wielokrotnie tańsze od oryginalnych tonerów Kyocera, co jest szalenie istotne w biurach, gdzie zachodzi potrzeba intensywnego druku dokumentów, wówczas niska cena zamiennika pozwala sporo zaoszczędzić, nie tracąc przy tym na jakości wydruku. Każdy toner do Kyocera zapakowany jest w odpowiednie pudełko i doskonale zabezpieczony przed wyschnięciem.
Jak wydrukować pliki z karty pamięci SD lub microSD
Drukowanie z wymiennego urządzenia magazynującego jest bardzo proste i zwykle ogranicza się do wybrania odpowiednich funkcji z menu OSD drukarki. Są jednak kwestie warte przedstawienia. Po włożeniu karty SD do czytnika, drukarka może nie widzieć karty. Dzieje się tak głównie z dwóch powodów, pierwszy to błędy na karcie uniemożliwiające poprawne rozpoznanie karty, drugi, częściej występujący problem to system plików na karcie, który jest nieobsługiwany przez urządzenie. Jeśli drukarka nie widzi karty, w pierwszej kolejności należy włożyć ją do laptopa lub komputera i uruchomić narzędzie CheckDisk. Jest to narzędzie dostępne w systemie Microsoft Windows, które pozwala sprawdzić nośnik i usunąć błędy. W zależności od wielkości karty oraz jej szybkości, proces sprawdzania może potrwać o minuty do nawet godziny. Po sprawdzeniu i naprawieniu karty przez CheckDisk, ponownie próbujemy ją zamontować w drukarce.
Drugim możliwym problemem jest system plików, który jest nieobsługiwany przez dane urządzenie. Warto zerknać do instrukcji obsługi drukarki, aby zweryfikować, czy nasza karta posiada właściwy system plików. Jeżeli tak, a mimo to karta nie działa, warto również sprawdzić w instrukcji obsługiwane pojemności. Czasem zdarza się, że dysponujemy starszym typem drukarki obsługującym karty do 8 - 16GB, tymczasem karta którą wkładamy ma rozmiar 32GB i więcej. W tej sytuacji, w zależności od oprogramowania, drukarka może zasygnalizować nieobsługiwaną wielkość karty, ale nie zawsze jest taka informacja na ekranie OSD.
Użytkownicy na forach internetowych czasami raportują usterki kart po ich włożeniu do czytnika drukarki. Pamiętaj, że jeżeli na karcie trzymasz cenne zdjęcia, warto regularnie tworzyć kopie zapasowe. Do przechowywania kopii możesz użyć zewnętrznego dysku twardego, zamontowanego w kieszeni USB. Wybierając kieszeń pamiętaj, aby wspierała transmisję danych w standardzie przynajmniej USB 3.0, pozwoli to na szybsze tworzenie kopii zapasowej lub synchronizowanie już utworzonych kopii.
Karty SD włożone do czytnika drukarki mogą być nierozpoznawane z uwagi na zastosowane szyfrowanie lub zabezpieczenia uniemożliwiające swobodny dostęp do danych. Drukarki przeznaczone dla odbiorców komercyjnych posiadają wsparcie dla metod szyfrowania zewnętrznych urządzeń magazynujących, to jednak powszechnie dostępne urządzenia, takiego wsparcia mogą nie oferować. Czytając pierwszy raz instrukcję obsługi drukarki warto zwrócić uwagę na ten drobny szczegół.
Na szczególną uwagę zasługują adaptery kart SD z funkcją WiFi. Taka karta może być użytkowana jak zwykła i jednocześnie zezwalać na dostęp do plików innym użytkownikom. W przypadku używania takiej karty pamiętaj, aby podczas próby drukowania z karty inni użytkownicy nie modyfikowali, usuwali plików znajdujących się na niej.
Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym problemie z drukowaniem z kart SD. W kompaktowych aparatach fotograficznych mamy do czynienia z kartami microSD lub nanoSD inaczej znane jako Ultra-microSD. Tego typu karty przeważnie potrzebują adapterów, aby można było je użyć w urządzeniach drukujących. Adaptery mają to do siebie, że z biegiem czasu wycierają się styki lub luzują. Powoduje to problemy z zamontowaniem karty w urządzeniu, jak również częstsze rozłączanie karty, co prowadzi także do błędów wydruku. Jeżeli masz do czynienia z taką sytuacją, wymień adapter na nowy sprawny i spróbuj ponownie włożyć go do czytnika drukarki.