14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny do drukarek Panasonic (zamienniki)

Firma Panasonic podobnie jak kilkanaście innych koncernów elektronicznych wywodzi się z Japonii. Znana jest głównie z produkcji aparatów fotograficznych, cyfrowych kamer i telewizorów oraz sprzętu gospodarstwa domowego. Od wielu lat dostarcza również wysokiej jakości drukarki laserowe, z przeznaczeniem dla klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Drukarki Panasonic od zawsze charakteryzowały się niezwykłą funkcjonalnością oraz szybkością wydruku. Część drukarek tego producenta nosiła cechy kompaktowości - drukarki zaprojektowano specjalnie do małego pokoju lub biura. W ofercie sklepu internetowego ArtJet znajdziesz zamienniki bębnów do drukarek Panasonic oraz inne materiały eksploatacyjne. Posiadamy bardzo konkurencyjne ceny, dostarczamy wysokiej jakości bębny do drukarek Panasonic. Nasze zamienniki odpowiadają w pełni oryginalnym, a przy tym są dużo tańsze i co najważniejsze, jakość wydruku jest porównywalna z oryginalnymi materiałami, pod warunkiem prawidłowego eksploatowania drukarki. Wszystkie złożone w sklepie zamówienia realizujemy w ciągu 24 godzin. Przy zamówieniach powyżej 400 zł oferujemy przesyłkę gratis!

Koszt eksploatacji drukarki laserowej - ile zapłacimy za drukowanie "plujką"?

"Laserówki" zyskują coraz więcej zwolenników, nie zmienia to jednak faktu, że najwięcej kupujących kieruje swoją uwagę w stronę drukarek atramentowych. Nic dziwnego. Takie urządzenia mają sporo zalet, a niska cena zakupu jest tylko jedną z nich. Wypada jednak wspomnieć o jednej, niezwykle istotnej kwestii - zanim zdecydujesz się na zakup popularnej "atramentówki", koniecznie przekalkuluj koszty wynikające z eksploatacji takiego sprzętu. Może się okazać, że "plujka" nie jest dla ciebie najlepszym wyborem.

Co decyduje o niemalejącej popularności atramentówek? W tym miejscu warto odwołać się do znanego powiedzenia - "jak nie wiadomo o co chodzi, zapewne chodzi o pieniądze". Kiedyś, drukarka kosztowała na tyle dużo, że plasowała się na liście dóbr luksusowych. Dziś, podstawowy model można kupić w cenie poniżej 200 zł, a jeżeli dodamy do tego 50-70 zł, wejdziemy w posiadanie całkiem przyzwoitego urządzenia, które bez problemu zaspokaja potrzeby większości użytkowników. W tym miejscu warto jednak zadać sobie pytanie - czy "tanio" rzeczywiście oznacza niedrogo?

Co składa się na koszty eksploatacyjne drukarki atramentowej?

Użytkownicy "atramentówek" muszą płacić za dwie rzeczy - za papier i wkłady z tuszem. Teoretycznie może wydawać się, że to niewiele, zwłaszcza jeżeli listę akcesoriów do kupienia zestawimy z elementami eksploatacyjnymi "laserówki". W tym przypadku, poza kasetami z tonerem i papierem, trzeba kupować także bęben światłoczuły (w przypadku modeli, w których element ten nie jest zintegrowany z kasetą). Może się jednak okazać, że koszt utrzymania drukarki atramentowej okaże się wyższy.

Ile to kosztuje?

Zużycie papieru to zawsze kwestia indywidualna i nie ma znaczenia, z jakiej technologii drukowania korzystamy. Mówiąc wprost, użytkownik "atramentówki" wyda na papier tyle samo, ile będzie musiał zapłacić użytkownik "laserówki", przedstawiający identyczne potrzeby w kwestii drukowania. Prawdziwy koszt kryje się we wkładach z tuszem.

Bardzo trudno jest wskazać na kwotę miesięcznych wydatków na kartridże. O zużyciu środka drukującego decyduje bowiem wiele czynników - od liczby drukowanych kopii, przez jakość wydruku, aż po rodzaj drukowanej treści. Chcąc korzystać z oryginalnych elementów, za komplet czterech kartridżów zapłacimy nawet kilkaset zł. Stosując zamienniki (nawet te markowe), obniżymy tę kwotę o kilkadziesiąt procent. Wydajność? To zależy, przede wszystkim od producenta i specyfikacji samej drukarki. Przyjmijmy że jeden wkład z czarnym tuszem pozwoli nam zapełnić 340-360 stron, a wkłady kolorowe - 180-200 stron.

Mało? Dużo? To kwestia mocno subiektywna. Faktem jest, że gdybyśmy byli skazani na korzystanie wyłącznie z oryginalnych kartridżów, eksploatacja "atramentówki" pochłaniałaby znaczną sumę. Zamienniki mogą znacząco obniżyć kwotę widniejącą na rachunku za wkłady.

Warto jednak zadać sobie pytanie - do czego jest mi potrzebna drukarka? Jeżeli zamierzamy drukować wyłącznie tekst, zakup "atramentówki" jest całkowicie pozbawiony sensu. Monochromatyczne "laserówki" są tylko nieznacznie droższe. Choć za jedną kasetę z czarnym tonerem zapłacimy więcej niż za jeden kartridż z czarnym tuszem, to wkłady laserowe okazują się znacznie wydajniejsze. W rezultacie, płacimy mniej.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl