14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery zamienniki do drukarek laserowych Toshiba

Toshiba to japońska firma głównie związana z branżą elektroniczną założona w 1939 roku z siedzibą w Tokio. Firma jest znana głównie z produkcji komputerów przenośnych, znajduje się również w ścisłej czołówce w technologiach stosowanych w kartach pamięci Secure Digital. To ona w 2000 roku wraz z firmami Matsushita i SanDisk utworzyła organizację pod nazwą SD Association, która istotnie przyczyniła się do popularyzacji na świecie kart SD. Od wielu lat Toshiba produkuje również wysokiej klasy urządzenia wielofunkcyjne i drukarki, głównie do zastosowań biznesowych i przemysłowych - do druku między innymi etykiet i kodów kreskowych. W sklepie internetowym ArtJet znajdziesz szeroką ofertę tonerów zamienników do drukarek marki Toshiba. Nasze zamienniki spełniają wszystkie normy jakościowe stawiane tonerom zamiennym. Dzięki inwestycji w zamienniki tonerów Toshiba będziesz w stanie drukować wydajniej i taniej, przy zachowaniu wysokiego poziomu jakości wydruków. Zamówienia składane w sklepie realizujemy błyskawicznie, zazwyczaj w ciągu 24 godzin. Dla klientów, gdzie wartość zamówienia przekracza kwotę 400 zł oferujemy darmową wysyłkę.

Czym różni się drukarka atramentowa od laserowej?

Rynek urządzeń drukujących zmienia się niezwykle dynamicznie. Czołowi producenci każdego roku odświeżają swoje portfolio, oferując nabywcom nowe warianty najpopularniejszych modeli. Mimo że linie modelowe podlegają systematycznej ewolucji, to w kwestii samej technologii drukowania nie zmienia się zbyt wiele - użytkownicy nadal wybierają przede wszystkim między drukarkami atramentowymi i laserowymi. Jakie różnice występują pomiędzy tymi urządzeniami? Przekonajmy się.

Nie ulega wątpliwości, że drukarki stały się urządzeniami pierwszej potrzeby, nie tylko w większych i mniejszych biurach, ale także w naszych domach. Znaczny wzrost popularności tego typu urządzeń, jaki możemy obserwować już od pewnego czasu, jest zasługą przede wszystkim malejących cen. Nie jest tajemnicą, że wraz ze wzrostem rynkowego stażu, cena urządzeń elektronicznych maleje. To po części zasługa unowocześnienia procesów technologicznych, co pozwala produkować taniej, szybciej i więcej, ale nie tylko. Bądźmy szczerzy, w chwili rynkowego debiutu, każdy nowy sprzęt jest obciążony "podatkiem od nowości". Tak było z komputerami osobistymi, telefonami komórkowymi, drukarkami i innymi gadżetami. Teraz, gdy zaporowe ceny są już tylko mglistym wspomnieniem, niemal każdy może pozwolić sobie na drukarkę atramentową lub laserową. Zanim jednak zdecydujemy się na jeden z tych wariantów, warto poznać różnice, jakie występują między nimi.

Środek drukujący

Z punktu widzenia usera, jedną z kluczowych jest środek drukujący. Jak wskazuje na to sama nazwa, "atramentówki" wykorzystują tusz/atrament, umieszczony w specjalnych kartridżach. To płynna substancja składająca się z wody, konserwantów, polimerów, chelatów, koagulantów, substancji higroskopijnych i oczywiście z pigmentów, nadających im pożądany kolor. Kolorowe drukarki atramentowe (zdecydowana większość urządzeń oferowanych na rynku) są zaopatrzone w w cztery takie kartridże, których kolory odpowiadają skali CMYK.

Drukarki laserowe nie korzystają z płynnego środka drukującego. W tym przypadku, treść na papier jest nanoszona za pomocą tonera - sypkiej mieszanki drobinek żywicy, żelaza i pigmentu. Nośnikiem dla tej substancji są dedykowane kasety.

Technologia drukowania

Kolejna istotna różnica to technologia wydruku. O ile sam proces przetwarzania danych jest zbliżony w przypadku obu urządzeń, to dalsza część tego procesu wygląda już zupełnie inaczej. "Atramentówki" nanoszą wydruk na papier za pośrednictwem głowic drukujących, wyposażonych w mikroskopijne dysze. Gdy tusz zostanie ogrzany do wysokiej temperatury, zbierające się gazy doprowadzają do jego "wystrzału". Substancja precyzyjnie trafia w określony obszar papieru. Proces jest powtarzany wielokrotnie, do momentu, aż wydruk zostanie naniesiony na papier.

Drukarki laserowe nanoszą wydruk za pomocą bębna światłoczułego. Na tym elemencie powstaje tzw. wydruk utajony - laser naświetla obszar bębna, do którego mają być przyciągnięte drobinki pigmentu. Następnie dochodzi do rozładowania powierzchni tego elementu, w wyniku czego środek drukujący trafia na papier. Po utrwaleniu w fuserze, wydruk jest gotowy.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl