14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny Prism - Zamienniki bębnów do drukarek laserowych

Każdy użytkownik drukarki z biegiem czasu uświadamia sobie, że nie trzeba ponosić ogromnych kosztów, aby uzyskać wydruki wysokiej jakości. Coraz więcej producentów zamienników dostarcza bardzo dobrych wkładów i bębnów do drukarek, które z powodzeniem mogą zastąpić oryginalne materiały eksploatacyjne. Jednym z producentów zamienników bębnów do drukarek jest firma Rafcom, której siedziba mieści się w Regułach pod Warszawą. Zamienniki bębnów sygnowane marką Prism cechują się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Walory zamienników Prism doceniane są przez wielu użytkowników biznesowych i domowych. Zamienniki Prism są zgodne z obowiązującymi normami ISO, posiadają certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, są w pełni kompatybilne, wyprodukowane na bazie całkowicie nowych materiałów, dzięki czemu użytkownik nie musi obawiać się problemów z ich funkcjonowaniem. Na wszystkie materiały eksploatacyjne producent udziela gwarancji. Marka Prism na rynku zamienników funkcjonuje już od 2005 roku, zdobyte doświadczenie i wypracowane dobre praktyki, zarówno w zakresie produkcji, jak również obsługi klientów, przekładają się na duże zaufanie użytkowników do marki.

Jaka jest różnica pomiędzy tonerem a bębnem?

Drukarki laserowe skradły serca użytkowników świetną jakością wydruku i bezproblemową eksploatacją. To właśnie o urządzeniach drukujących technologią laserową mówi się, że są najbardziej niezawodne, a ich użytkowanie ogranicza się do okresowego uzupełniania zapasu papieru w podajniku i wymiany tonera. Jest w tym sporo racji, warto jednak podkreślić, że czynności serwisowe związane z utrzymaniem laserowego urządzenia drukującego polegają także na okresowej wymianie bębna światłoczułego. W tym miejscu wiele osób może zadać pytanie - bęben to nie to samo co toner? Otóż, nie. Poniżej rozkładamy ten temat na czynniki pierwsze.

Zużycie materiałów eksploatacyjnych jest normalną konsekwencją użytkowania urządzenia drukującego. W przypadku popularnych "atramentówek" sprawa jest prosta - wymieniamy kartridże z tuszem i możemy drukować dalej. Pod tym względem, "laserówki" okazują się nieco bardziej wymagające, o czym wielu użytkowników, zwłaszcza początkujących, często zapomina. W tym przypadku, poza kasetą ze środkiem drukującym, wymianie podlega też bęben światłoczuły.

Toner to nie to samo, co bęben

Mówiąc o tonerze, na myśli należy mieć używany w urządzeniach laserowych środek drukujący. Charakteryzuje się sproszkowaną postacią, a w jego skład wchodzi m.in. pigment, żywica i środki zapobiegające zbrylaniu. Można powiedzieć, że toner w drukarce laserowej pełni identyczną funkcję, co tusz w "atramentówce" - odpowiada za utrwalenie treści lub grafiki na papierze. Warto podkreślić, że samo pojęcie "toner" często używane jest jako skrót myślowy w odniesieniu do kasety z tonerem.

Kolejnym elementem, który bierze udział w procesie drukowania laserowego, jest bęben światłoczuły. Konieczność stosowania tego elementu wynika z samej zasady działania "laserówki", która przenosi treść na papier dzięki technologii kserografii. Najprościej rzecz ujmując, bęben światłoczuły to cienki walec, którego powierzchnia została pokryta materiałem światłoczułym (najczęściej selenem).

Można powiedzieć, że jest to jeden z elementów pośredniczących między kasetą z tonerem a arkuszem papieru. Pod wpływem padającego światła, powierzchnia światłoczuła ulega naładowaniu i zaczyna przyciągać cząstki środka drukującego. Te zostają przeniesione na papier, a następnie - utrwalone. W tym momencie, bęben ulega rozładowaniu i oczyszczeniu z ewentualnych pozostałości tonera, a następnie - ponownemu naładowaniu. Cykl powtarza się aż do chwili uzyskania pełnego wydruku.

Jak często wymieniać toner i bęben?

Większość użytkowników nie ma problemu z wychwyceniem momentu, w którym konieczna jest wymiana tonera. Gdy środka drukującego zaczyna brakować w kasecie, wydruk staje się bladszy, a o konieczności wymiany tego elementu poinformuje nas sama drukarka.

Gdy zużyciu ulega warstwa światłoczuła bębna, możemy zaobserwować wyraźny spadek jakości wydruku, zwłaszcza w obszarze drobnych elementów i cienkich linii - drukarka przestaje radzić sobie z ich prawidłowym odwzorowaniem. To sygnał, że należy bezwzględnie pomyśleć o wymianie bębna. Trzeba jednak wspomnieć, że wielu właścicieli "laserówek" nigdy nie zaobserwuje takiego zjawiska. Wynika to z faktu, że większość modeli dedykowanych do użytku domowego korzysta z zespolonego modułu kasety i bębna, więc gdy kończy się toner, wymianie podlegają oba elementy.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl