14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny Quantec Premium Plus - Zamienniki bębnów do drukarek laserowych

Toner to tylko jeden z kilku elementów potrzebnych do zrealizowania procesu drukowania, innym niezbędnym elementem jest bęben światłoczuły, który podobnie jak inne elementy w drukarce podlega zużyciu i trzeba go co jakiś czas wymieniać. Na rynku zamienników do drukarek można spotkać bębny o różnym stopniu jakości, wybierając odpowiedni powinniśmy się kierować nie samą ceną, ale również tym, kto ten bęben wyprodukował. Firmy takie jak Quantec mają wyrobioną dobrą opinię. Na przestrzeni wielu lat Quantec wypracował odpowiednie procedury i metody podczas produkcji zamienników bębnów do drukarek, które automatycznie minimalizują ryzyko wypuszczenia z linii produkcyjnej złej jakości produktów. Obok najlepszej jakości materiałów wykorzystywanych przy produkcji, stosowane są dobre praktyki związane z kontrolą jakości, które dają gwarancję odpowiedniej jakości użytkownikom materiałów eksploatacyjnych marki Quantec, co zresztą jest także potwierdzone licznymi certyfikatami. Wszystkie bębny do drukarek i inne zamienniki spod szyldu Quantec spełniają normy bezpieczeństwa i stoją w zgodzie z ochroną środowiska.

Jak drukować, aby nie zbankrutować?

Kluczowym elementem z punktu widzenia ekonomicznego drukowania jest zakup zamienników do drukarek. Jest to najczęstsza forma oszczędzania i zarazem najskuteczniejsza. Oryginalne bębny do drukarek, tonery czy tusze są bardzo drogie. Kupując tanią drukarkę zwykle musimy liczyć się z drogimi materiałami eksploatacyjnymi. Producenci drukarek tak projektują urządzenia, aby tańsze warianty były mniej ekonomiczne, dla przykładu w drukarkach spotkamy automatyczne czyszczenie głowicy po każdym uruchomieniu, co wprawdzie utrzymuje jakość druku na wysokim poziomie na przestrzeni czasu, ale kosztem zwiększonego użycia elementów drukarki, co w praktyce spowoduje częstszą wymianę tuszów, tonerów, bębnów. Nie zawsze od drukarki oczekujemy najwyższej jakości druku, w takiej sytuacji dodatkowe funkcje drukarki, które mają zapewnić jakość są poniekąd balastem, który zwiększa koszty eksploatacji. W wielu przypadkach automatycznego czyszczenia głowicy nie jesteśmy w stanie wyłączyć więc trzeba się z tą funkcjonalnością oswoić i wprowadzić w życie inne metody oszczędzające tonery i bębny.

Użycie zamienników w drukarkach jest najprostszą formą oszczędzania, jednakże istnieją inne sposoby, które dodatkowo zwiększą efektywność wykorzystania zamienników, co oczywiście pociągnie za sobą kolejne oszczędności. Na początek warto wykorzystać funkcje zaimplementowane w oprogramowaniu drukarki, mowa oczywiście o ustawieniach jakości druku. W części przypadków będziemy mogli nie tylko wybrać pomiędzy wysoką, średnią, a niską jakością druku, ale również wskazać, żeby drukarka korzystała wyłącznie z czarnego tuszu, co niewątpliwie nie tylko przyśpieszy proces drukowania, ale także pozwoli zmniejszyć jego użycie. Oczywiście wspomniana wyżej funkcja dotyczy drukarek atramentowych. W przypadku drukarek laserowych jej nie znajdziemy. Znajdziemy za to inne funkcje, które mogą pomóc oszczędzić toner jak zmienianie rozmiaru wydruków, modyfikowanie układu wydruków, ustawienia jasności, kontrastu, saturacji, rozdzielczości, w zależności od oprogramowania drukarki możemy też znaleźć opcje typu "Toner save" czy "Eco mode". Wszystko to pozwoli dostosować drukowanie do własnych potrzeb, zmniejszając koszty eksploatacji, niestety część funkcji pociągnie za sobą spadek jakości druku, pamiętajmy o tym decydując się na zastosowanie poszczególnych opcji.

Czy istnieją inne sposoby, aby jeszcze bardziej oszczędzić? Oczywiście! Kolejnym sposobem jest drukowanie dwustronne, które nie pozwoli zmniejszyć zużycia toneru czy bębna, ale z pewnością zmniejszy ilość potrzebnego papieru. Jakby na to nie spojrzeć, metoda również pozwoli wygenerować oszczędności, wprawdzie niewielkie, ale jak to mówią kropla do kropli. Kolejną metodą na oszczędzanie tonera jest użycie w dokumentach czcionek, do wydrukowania których potrzeba mniej zasobów. Najmniej efektywnym krojem będzie znany i popularny Arial, czcionka zaprojektowana bardzo dawno temu, w 1982 roku, nie należy do ekonomicznych, warto postawić na inne czcionki jak Calibri, czy czcionki szeryfowe Times New Roman. Oczywiście nie każdej ekonomicznej czcionki będziemy mogli użyć w dokumentach, wszystko musi mieć odpowiedni wygląd, lecz na etapie tworzenia dokumentu, zawsze warto wziąć pod uwagę kwestie ekonomiczne i wybrać fonty, które będą bardziej oszczędne od innych.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl