14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Activejet do drukarek Brother - Zamienniki tonerów Brother

Drukarki Brother znane są na rynku sprzętu z bardzo dobrej jakości wykonania oraz wysokiej ergonomii pracy i wydajności. Jednakże stosując oryginalne tonery użytkownik musi się liczyć ze sporymi kosztami, znacznie większymi, aniżeli w przypadku zastosowania tonerów zamiennych marki Activejet. Zamienniki Activejet należą do czołówki materiałów eksploatacyjnych w Polsce. Cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników domowych. Ich walory doceniają również firmy, które dzięki zastosowaniu alternatywnych materiałów eksploatacyjnych mogą wygenerować oszczędności. Drukowanie przy pomocy tonerów zamiennych marki Activejet jest w pełni bezpieczne dla drukarki. Producent daje gwarancję na wszystkie sprzedawane produkty. Zamienniki wytwarzane są także na nowoczesnej linii produkcyjnej, gdzie przestrzega się dobrych praktykach oraz norm jakościowych i bezpieczeństwa. Wszystko to powoduje, że zamienniki do drukarek Brother są doskonałą propozycją dla każdego, kto chce tanio drukować i jednocześnie zachować wysoki poziom jakości wydruków.

Jak wymienić toner w drukarce Brother - zasady eksploatacji drukarek Brother

Brother ciesz się opinią jednego z wiodących producentów niedrogich drukarek atramentowych, ale modele laserowe sygnowane marką japońskiego przedsiębiorstwa cieszą się niemniejszą popularnością. Podstawową czynnością eksploatacyjną, z którą prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się każdy użytkownik, jest w tym przypadku wymiana kasety z tonerem. Poniżej zamieszczamy szczegółową instrukcję, dzięki której cała procedura przebiegnie bezproblemowo.

Drukarki laserowe od lat cieszą się ogromną popularnością. Dla nikogo nie powinno być to zaskoczeniem, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie zalety tych urządzeń. Modele laserowe są wydajne, pracują ciszej niż ich atramentowe odpowiedniki i są tańsze w eksploatacji. W rezultacie, wyższa cena zakupu zwraca się dość szybko, zwłaszcza w przypadku osób przedstawiających duże potrzeby w kwestii drukowania. Pierwsza wymiana tonera może wydawać się skomplikowana, ale to tylko pozory. Znając poszczególne kroki, bez problemu poradzi sobie z tym każdy użytkownik.

Jak wymienić toner w drukarce Brother?

Zanim przystąpimy do wymiany tonera, musimy upewnić się, że urządzenie jest włączone i nie realizuje aktualnie żadnych zadań. Następnie wyjmujemy zespół wkładu z tonerem i bębna. Po przesunięciu zielonej dźwigni w dół (znajduje się w lewej części zespołu), będziemy mogli wyjąć zużyta kasetę. Teraz nadszedł czas na rozpakowanie nowego wkładu (nie należy robić tego wcześniej). Wkładamy toner do bębna. Charakterystyczny trzask zakomunikuje nam, że element został prawidłowo umieszczony.

Zanim ponownie zainstalujemy w drukarce zespół wkładu i bębna, musimy oczyścić drut koronowy. W tym celu kilkukrotnie przesuwamy zielony suwak (ten element znajdziemy w górnej części zespołu). Pamiętaj, że po wykonaniu tej czynności, suwak należy ustawić w pozycji wyjściowej. Gdy zespół wróci już na swoje miejsce, zamykamy pokrywę. Teraz pozostaje nam już tylko poczekać, aż drukarka wróci do trybu gotowości.

Zasady używania laserowych drukarek Brother

Urządzenia biurowe sygnowane marką Brother cieszą się opinią niezawodnych, ale jak każde inne, wymagają odpowiedniej troski. O czym należy pamiętać w toku eksploatacji drukarki japońskiego producenta?

Po pierwsze, drukarka powinna być ustawiona w odpowiednim miejscu, czyli z dala od wilgoci i promieni słonecznych.

Po drugie, tego typu sprzęt wymaga czyszczenia i konserwacji. Regularnie należy usuwać kurz gromadzący się na obudowie, ale nie tylko. Nie obejdzie się też bez czyszczenia kluczowych mechanizmów z resztek tonera i pozostawionego przez papier pyłu.

Po trzecie, nie można zapominać, że w przypadku drukarek laserowych, kaseta z tonerem nie jest jedynym materiałem eksploatacyjnym. Wymianie podlega także bęben światłoczuły. Warto jednak pamiętać, że jeżeli element ten nie uległ fizycznemu uszkodzeniu, można poddać go regeneracji.

Po czwarte, stawiaj wyłącznie na tonery najwyższej klasy. Najtańsze zamienniki nie zapewnią satysfakcjonującej wydajności i jakości wydruku. W skrajnych przypadkach, mogą nawet doprowadzić do uszkodzenia drukarki.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl