14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Activejet do drukarek Brother - Tusze zamienniki Brother

Brother to producent wysokiej jakości drukarek atramentowych. Drukarki Brother cenione są przez użytkowników ze względu na swą niezawodność oraz ekonomiczność. Mimo, że drukarki tego producenta należą do jednych z najlepszych pod względem ekonomiczności, cały czas istnieje pole do obniżenia kosztów wydruku. Wszystko za sprawą zamienników do drukarek Brother, dzięki którym można zaoszczędzić na drukowaniu nawet do 60% w skali roku. Najbardziej z tego faktu ucieszą się przedsiębiorstwa, gdzie drukowanie jest na porządku dziennym. Marka Activejet należąca do firmy ACTION to czołowy producent materiałów eksploatacyjnych w Polsce. Activejet znana jest również w Europie. Zamienniki do drukarek Brother to nie tylko redukcja kosztów drukowania, to również gwarancja wysokiej jakości wydruków, albowiem zamienniki Activejet uznawane są pod kątem jakości za jedne z najlepszych dostępnych na rynku. Tusze do drukarek Brother produkowane są na nowoczesnych liniach technologicznych oraz w oparciu o wieloletnie, ponad 15 letnie doświadczenie na rynku.

Drukarka nie drukuje - co robić?

Jeżeli Twoja drukarka po dłuższym nieużywaniu odmówiła posłuszeństwa, przed oddaniem jej do serwisu dobrze jest sprawdzić podstawowe rzeczy. Po pierwsze, musisz ustalić czy urządzenie można włączyć, po włożeniu wtyczki do gniazdka i uruchomieniu jej przyciskiem start powinna zacząć się świecić dioda lub uruchomi się ekran OSD. Jeżeli nic nie dzieje się, odłącz kabel od drukarki i sieci elektrycznej, następnie ściereczką z mikrofibry delikatnie przeczyść wszystkie złącza. Nie zapomnij także wyczyścić złącza w drukarce. Do czyszczenia złącza w drukarce możesz użyć sprężonego powietrza. Po oczyszczeniu spróbuj ponownie podłączyć drukarkę do zasilania sieciowego i ją uruchomić.

Błędy mogą pojawić się także na dalszych etapach użytkowania. Mianowicie, jeżeli drukarka po uruchomieniu wyświetla komunikat o nieprawidłowo zainstalowanych wkładach, w pierwszej kolejności można wyjąć z kasety z wkładami poszczególne pojemniki z tuszem i sprawdzić, czy chipy nie są zabrudzone, można je dla pewności przetrzeć miękką ściereczką antystatyczną, jeżeli wkłady mają zintegrowaną głowicę, nie czyścimy głowicy ściereczką, wyłącznie oczyszczamy chip sterujący. Jeżeli czyszczenie nie pomogło, będzie trzeba kupić i zamontować nowy pojemnik.

Inna sytuacja, drukarka uruchamia się, nie ma żadnych komunikatów o błędach, a mimo to są problemy z drukiem lub wydruki nie są dobrej jakości. W tej sytuacji powinniśmy użyć oprogramowania drukarki, czy to poprzez aplikację instalowaną w systemie operacyjnym, czy też poprzez odpowiednią funkcję w menu OSD drukarki. W oprogramowaniu szukamy funkcji pozwalającej na czyszczenie głowic drukujących. Po tym zabiegu powinno nastąpić udrożnienie mechanizmu drukującego i poprawę sytuacji. Jeżeli po czyszczeniu programowym wciąż problem pozostaje nierozwiązany, będzie trzeba skorzystać z usług profesjonalnego serwisu drukarek. Musisz jednak wiedzieć, że w zależności od konkretnego modelu drukarki, wymiana głowic atramentowych może być kompletnie nieopłacalna.

Jak utrzymać sprawność drukarki

Aby zagwarantować długą, bezawaryjną pracę drukarki powinniśmy używać wyłącznie wysokiej jakości zamienników do drukarek lub tuszów oryginalnych. Drukarkę powinno się umieścić w odpowiednim, przewiewnym miejscu, należy unikać wilgoci, jak również wystawiania urządzenia na bezpośrednie promienie słoneczne. Wrogiem dla drukarki są zarówno niskie temperatury, jak i zbyt wysokie. Optymalna temperatura w pomieszczeniu uzależniona jest od konkretnego urządzenia, optymalne przedziały pracy można znaleźć w instrukcji dołączonej do urządzenia drukującego. Należy jednak wiedzieć, że optymalna temperatura dotyczy także tuszów do drukarek, w przypadku zamienników optymalne wartości mogą się różnić, od tuszów oryginalnych. Każdorazowo należy sprawdzać, zarówno optymalną wartość zawartą w instrukcji producenta drukarki, jak również producenta tuszów alternatywnych. Dopiero wtedy możemy ustalić najlepsze warunki pracy dla urządzenia.

Drukarka podobnie jak bateria w laptopie, nawet nieużywana traci na swojej sprawności, dlatego aby utrzymać urządzenie w jak najlepszym stanie, należy wydrukować coś przynajmniej raz na tydzień, nawet jeżeli nie mamy potrzeby wydrukowania żadnych dokumentów. W ten sposób utrzymamy głowice drukujące w dobrej kondycji.

Na koniec pamiętajmy, aby regularnie czyścić urządzenie z kurzu i innych zanieczyszczeń. Czyszczenie wnętrza drukarki jest również zalecane, jednak jeżeli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy jak to dobrze zrobić, należy zlecić ten temat do serwisu drukarek.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl