14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny do drukarek Brother (zamienniki)

Brother to bez wątpienia jeden ze światowych liderów w produkcji drukarek przeznaczonych zarówno do domu, jak i do biura. Pierwszą drukarkę laserową Brother wypuścił w 1987 roku pod nazwą HL-8. Cieszyła się dużą popularnością, głównie za sprawą wysokiej prędkości wydruku oraz świetnej kompatybilności z językiem poleceń drukarek HP (PCL). Kilka lat później w 1994 roku na rynku zadebiutowały drukarki Brother HL-630, które były oferowane po najniższej cenie wśród ówczesnych drukarek laserowych w tym segmencie. Rok później pojawiły się na rynku pierwsze wielofunkcyjne drukarki tego producenta. W latach 1999-2000 Brother stworzył drukarkę, która stała się prawdziwym bestsellerem, a to za sprawą bardzo niskich kosztów drukowania. Aktualnie firma Brother jest w czołówce firm produkujących urządzenia drukujące. W sklepie internetowym ArtJet mogą Państwo kupić wysokiej jakości zamienniki bębnów do drukarek laserowych Brother, jak również inne materiały eksploatacyjne. Wszystkie sprzedawane przez nas zamienniki są w pełni kompatybilne z najpopularniejszymi współczesnymi drukarkami laserowymi tego producenta. Zamawiając u nas bębny do drukarek masz gwarancję jakości oraz błyskawiczną realizację zamówienia, a dla zamówień powyżej 400 zł otrzymujesz dodatkowo darmową wysyłkę. Zapoznaj się z pełną ofertą bębnów do drukarek Brother.

Jak szybko i skutecznie wyczyścić drukarkę laserową?

Nie każdy o tym pamięta, ale czystość drukarki laserowej ma bezpośrednie przełożenie nie tylko na walory estetyczne urządzenia. Od stanu naszej "laserówki" zależy przede wszystkim jej sprawność i jakość wydruku. Mając to na uwadze, warto co jakiś czas zlecać czyszczenie w autoryzowanym serwisie. Należy jednak podkreślić, że z tym zadaniem bez większego problemu poradzi sobie każdy użytkownik, który posiada choćby podstawowe zdolności manualne. Jak wyczyścić drukarkę laserową? Poniżej opisujemy poszczególne kroki.

W tej publikacji pominiemy oczywisty aspekt czyszczenia obudowy i skupimy się na wnętrzu drukarki. To właśnie tam gromadzą się zabrudzenia, które mogą w istotny sposób wpłynąć na sprawność urządzenia drukującego, jak i na rezultaty jego pracy. Pod obudową drukarki gromadzi się przede wszystkim kurz, pozostawiany przez papier pył (typowa przypadłość produktów o niskiej jakości), jak i resztki tonera. Wszystko to osadza się nie tylko na arkuszu (w trakcie pracy drukarki), ale i na częściach ruchomych sprzętu. Awarie spowodowane brakiem odpowiedniej dbałości mogą być kosztowne, a w niektórych przypadkach usunięcie usterki będzie nieopłacalne.

O czym należy pamiętać?

Zanim przystąpimy do pracy, w pierwszej kolejności odłączamy urządzenie z gniazdka! Nie chcemy przecież ryzykować porażenia prądem. Wiele osób do czyszczenia laserowych urządzeń drukujących używa sprężonego powietrza, dedykowanego do czyszczenia klawiatury komputerowej. To spory błąd. Po pierwsze, powietrze rozdmucha zanieczyszczenia po całej komorze drukarki. W rezultacie, dochodzi do zanieczyszczenia soczewek i luster, a to skutkuje pogorszeniem jakości wydruku. Po drugie, użycie sprężonego powietrza spowoduje, że drobinki tonera będą unosiły się w powietrzu. Podkreślamy, toner jest szkodliwą substancją chemiczną, która nie powinna być wdychana!

Jak wyczyścić "laserówkę"?

Wiemy już, czego należy unikać. Przejdźmy teraz do poszczególnych etapów czyszczenia urządzenia. W pierwszej kolejności, otwieramy pokrywę tonera i ostrożnie wyciągamy tacę z papierem (nie pomijając dupleksu). Następnie wyjmujemy kasety i odkładamy je w bezpieczne miejsce, z dala od wilgoci i promieni słonecznych. Kolejnym krokiem jest usunięcie zanieczyszczeń za pomocą odkurzacza. Świetnie sprawdzi się model z zasilaniem bateryjnym, dedykowany do sprzątania samochodu. Taki odkurzacz dotrze w najbardziej niedostępne zakamarki, ale możemy skorzystać także ze zwykłego domowego urządzenia.

W dalszej kolejności, przecieramy wnętrze drukarki lekko zwilżoną szmatką, ale tylko taką, która nie pozostawia włókien (np. z mikrofibry). Ściereczka może być zwilżona detergentem, ale pod warunkiem, że będzie to łagodny, nieagresywny środek.

Kolejny krok to oczyszczenie rolek poboru papieru i rolek transferowych z pozostałości tonera. Także w tym przypadku sprawdzi się ściereczka niepozostawiająca włókien, ale tym razem nasączamy ją alkoholem.

Zanim ponownie zamontujemy kasety z tonerem, należy delikatnie je oczyścić i sprawdzić, czy proszek nie wysypuje się poza obudowę.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl