14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Jet World do drukarek Brother - Zamienniki tonerów Brother

Drukarki laserowe to obowiązkowe wyposażenie niemalże każdego biura. Eksploatacja drukarek w przedsiębiorstwach wiąże się jednak z bardzo wysokimi kosztami druku, gdzie największy koszt stanowi zakup tonerów do drukarek Brother. Mimo, że drukarki laserowe są tańsze w eksploatacji, użytkownicy biznesowi idąc w kierunku oszczędności na tym polu coraz częściej inwestują w zamienniki oryginalnych tonerów do drukarek Brother, które jak pokazuje praktyka mogą być nie tylko wydajniejsze, ale pozwalają uzyskać jakość wydruku zbliżoną do oryginalnych materiałów eksploatacyjnych oferowanych przez producenta drukarki - Brother.

Jednym z dostawców wysokiej jakości zamienników do drukarek Brother jest firma THI, która swą siedzibę ma w Łodzi. Marka JetWorld, ponieważ pod takim szyldem występują produkty Premium ów firmy, znana jest głównie na rynku polskim, klienci bardzo cenią sobie wysoką wydajność i jakość tonerów Jet World. Tonery JetWorld spełniają wszystkie normy i posiadają certyfikaty potwierdzające ich jakość. Sam producent posiada własne laboratorium, gdzie badane są wszelkie produkty i eliminowane te, które nie spełniają wymagań. Wszystko po to, aby klienci Jet World otrzymali materiały eksploatacyjne do drukarek Brother o możliwie najwyższej jakości.

Drukarka Brother nie drukuje - co zrobić?

Odkąd drukarki Brother pojawiły się na polskim rynku, z miejsca zaskarbiły sobie sympatię użytkowników. To całkowicie zrozumiałe, bo w kwestii stosunku jakości do ceny, japoński producent jest jednym z niekwestionowanych liderów. Dodatkowo, technologia z Kraju Kwitnącej Wiśni stanowi obietnicę bezproblemowej eksploatacji i tak jest w istocie. Trzeba mieć jednak świadomość, że nawet najlepsze drukarki nie są pozbawione wad, a Brother nie stanowi tu wyjątku. Co zrobić, gdy drukarka odmówi posłuszeństwa?

Poniżej podajemy instrukcję rozwiązywania problemów dla drukarek sygnowanych marką Brother. Podkreślamy jednak, opisane błędy mają charakter uniwersalny, więc śmiało można je odnieść do urządzeń innych producentów. Wynika to z faktu, że choć poszczególne drukarki charakteryzują się nieco odmienną konstrukcją, to i tak podobieństw jest więcej niż różnic, a większość potencjalnych problemów wcale nie wynika z usterki danego podzespołu.

Sprawdź podłączenie drukarki

Wydaje się banalne? A jednak! Praktyka pokazuje, że większość problemów z drukarką wynika z niewłaściwego podłączenia urządzenia. Wystarczy przecież delikatnie szarpnąć kabel (np. przy wycieraniu kurzu z blatu biurka), by wypiąć wtyczkę z portu. Zanim wyślemy sprzęt do serwisu, obowiązkowo sprawdzamy prawidłowość podłączenia.

Sprawdź drukarkę domyślną

Jeżeli po wybraniu polecenia Drukuj urządzenie nie rozpoczyna pracy, jest bardzo prawdopodobne, że w systemie nie zostało określone jako drukarka domyślna. Jak naprawić ten problem? Nic prostszego.

Użytkownicy systemu Windows muszą wybrać Panel sterowania z menu Start. Następnie, klikamy polecenie Drukarki. Naszym oczom ukaże się lista wszystkich urządzeń drukujących, zainstalowanych na danym komputerze. Teraz pozostaje nam tylko odszukać właściwą drukarkę Brother, najechać na nią kursorem myszy, rozwinąć menu kontekstowe (klikając prawy klawisz kontrolera) i wybrać polecenie Ustaw jako drukarkę domyślną.

Użytkownicy komputerów z systemem Mac OS postępują według następujących kroków - w menu Apple otwieramy Preferencje systemowe, a następnie - Drukarki i skanery. Wybieramy menu podręczne Domyślna drukarka i szukamy model Brother na liście. Wybierając je z menu, ustawimy to urządzenie jako domyślne.

Sprawdź sterowniki

Zdarza się, że winę za problemy z drukowaniem ponoszą sterowniki. Aby to potwierdzić lub wykluczyć, należy odinstalować oprogramowanie producenta, a następnie - zainstalować je ponownie. Można to zrobić z fizycznego nośnika (płyta CD dołączona do urządzenia), ale jeżeli dysponujesz komputerem bez napędu optycznego, bez problemu ściągniesz paczkę plików z oficjalnej strony Brother.

Uruchom ponownie drukarkę i komputer

Problemy z drukowaniem mogą być wywołane tymczasowym błędem systemowym. W takiej sytuacji pomoże ponowne uruchomienie komputera i/lub drukarki. Gdy wyłączysz urządzenie drukujące, na 2 minuty wypnij wtyczkę z gniazdka sieciowego.

W ostateczności - skontaktuj się z serwisem

Jeżeli żaden z powyższych kroków nie pomógł, nawiąż kontakt z autoryzowanym serwisem Brother. Konsultant poinformuje cię o dalszym postępowaniu.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl