14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Asarto do drukarek Brother - Zamienniki tonerów Brother

Używanie zamienników w drukarkach laserowych Brother - czy to bezpieczne?

Kupując nowe urządzenie drukujące, oczekujemy od niego nie tylko niezawodności i wysokiej jakości wydruków, ale także niskich kosztów eksploatacji. Drukarki laserowe wypadają dość korzystnie pod tym względem. Jeżeli jednak zdecydujemy się na korzystanie z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych - kaset i bębnów światłoczułych - rachunek, jaki przyjdzie nam zapłacić, okaże się wyższy, niż zakładaliśmy. Tutaj z pomocą przychodzą nam zamienniki. Czy jednak stosowanie takich elementów jest całkowicie bezpieczne dla drukarki Brother?

Japoński producent zalicza się do wąskiego grona firm, które wykazują uczciwe podejście do klienta. Wynika to z faktu, że wszystkie drukarki laserowe z logo Brother zostały opracowane według schematu, który uwzględnia rozdzielenie kasety z tonerem i bębna światłoczułego. To znacząco przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Warto jednak pamiętać, że można płacić jeszcze mniej. Wystarczy zastąpić oryginalne elementy zamiennikami.

Czym różni się zamiennik tonera od oryginału?

Toner, czyli środek drukujący używany w drukarkach laserowych, jest zamknięty w kasecie wykonanej z tworzywa sztucznego. To właśnie w obszarze obudowy dostrzeżemy pierwsze różnice między materiałami eksploatacyjnymi dostarczanymi przez producenta drukarki i tymi, za które odpowiadają firmy zewnętrzne.

Siłą rzeczy, kaseta musi się nieznacznie różnić. Gdyby była taka sama, mówilibyśmy nie o zamienniku, a o zwykłej podróbce. Nieoryginalny wkład najprawdopodobniej będzie miał inny kolor, może też nieznacznie różnić się kształtem, ale bez obaw - z zamontowaniem go w drukarce nie będzie najmniejszego problemu i zrobimy to równie łatwo, jak gdybyśmy zakładali oryginalną kasetę.

Kolejna różnica nie będzie widoczna na pierwszy rzut oka. Mowa o składzie środka drukującego. Każda firma ma swoją unikalną recepturę, według której wytwarza toner. Ta jest chroniona prawami patentowymi, a jej dokładny skład nie jest upubliczniany. Producenci zamienników muszą zatem robić to po swojemu.

Czy zamienniki wkładów Brother są bezpieczne?

W sieci można natrafić na wiele opinii, według których używanie zamienników prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia drukarki. Podkreślamy z całą stanowczością, markowe zamienniki kaset z tonerem, z wysokiej i średniej półki, są tak samo bezpieczne dla sprzętu, jak oryginały. Najlepszym potwierdzeniem ich jakości jest gwarancja, która w wielu przypadkach jest udzielana na okres dwóch lat. Skoro firma nie ma obaw przed udzieleniem tak długiej ochrony, musi być pewna jakości swoich produktów.

A co z bębnami światłoczułymi?

Nie można zapomnieć, że w przypadku drukarek laserowych, wkład ze środkiem drukującym nie jest jedynym elementem eksploatacyjnym. Do tej listy należy dopisać także bęben światłoczuły, czyli jeden z kluczowych podzespołów, odpowiedzialnych za powstawanie wydruku laserowego. Bez obaw, także w tym przypadku rynek zamienników oferuje wysokiej klasy elementy. Są znacznie tańsze niż oryginalne bębny, a pod względem żywotności wypadają równie korzystnie.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl