14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Zamienniki Quantec Premium Plus do drukarek Canon - Zamienniki tonerów Canon

Tonery oryginalne są rekomendowane przez producentów drukarek, z kolei materiały eksploatacyjne innych producentów odradzane, głównym argumentem podawanym przez producentów jest to, iż mogą one doprowadzić do uszkodzenia urządzenia drukującego. W przypadku bardzo kiepskiej jakości tonerów do Canon faktycznie tak może być, jednak jak pokazuje praktyka, jeśli stosujemy wysokiej jakości materiały eksploatacyjne, uszkodzenia spowodowane korzystaniem z zamienników tonerów należą do rzadkości. Stąd też firmy, jak również użytkownicy domowi coraz częściej decydują się na zakup tonerów zamienników do drukarek Canon. Zamienniki tonerów są nie tylko dużo tańsze, ale są w stanie zaoferować jakość porównywalną z oryginalnymi tonerami Canon, co w przypadku firm ma ogromne znaczenie, dzięki zamiennikom mogą znacząco obniżyć koszty drukowania w firmie, nie tracąc przy tym na jakości wydruków. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze firma może przeznaczyć na rozwój lub inne cele. Zamienniki Quantec należą do jednych z najlepszych na rynku i są chętnie kupowane przez klientów zarówno prywatnych, jak i biznesowych.

Jak wydrukować stronę testową drukarki? To nic trudnego!

Każdy użytkownik urządzenia drukującego, zwłaszcza popularnej "atramentówki", powinien od czasu do czasu wydrukować stronę testową. Problem w tym, że producenci często nam tego nie ułatwiają, implementując tę funkcję pod "skrótem" składającym się z sekwencji poszczególnych przycisków. Istnieje jednak prosta i niezawodna metoda, dzięki której szybko i bez problemu uruchomisz procedurę wydruku testowego.

Strona testowa - czy jest mi to do czegoś potrzebne?

Na wstępie wypada się zastanowić - po co właściwie drukować stronę testową? Pomaga to przede wszystkim we właściwym skonfigurowaniu sprzętu, ale nie tylko. Na stronie testowej widoczne będą wszystkie kolory z palety CMYK. Oznacza to, że uruchamiając procedurę wydruku kontrolnego, łatwo i szybko określimy, czy jeden z kolorów nie jest już na wyczerpaniu - niski poziom środka drukującego zostanie zasygnalizowany wyblakłym kolorem i poszarpanym wydrukiem.

Kolejna rzecz, korzystając z opcji drukowania strony kontrolnej, przeprowadzamy poniekąd test drukarki - jeżeli urządzenie nie działa w sposób prawidłowy, będzie to widoczne. Warto skorzystać z tego narzędzia przed rozpoczęciem drukowania większej liczby stron. Dzięki temu, nie zmarnujemy czasu, tuszu i papieru, jeżeli okaże się, że coś dolega naszej drukarce.

Inna kwestia, uruchamiając regularnie wydruk testowy, poniekąd zapobiegamy awarii urządzenia. "Atramentówki" nie cierpią przestojów. Jeżeli sprzęt stoi na biurku nieużywany, może dojść do zaschnięcia tuszu w dyszach. Korzystanie (minimum raz w tygodniu) z wydruku testowego, zwłaszcza gdy nie mamy potrzeby drukowania konkretnych dokumentów, skutecznie zapobiegnie takim niespodziankom.

Jak wydrukować stronę testową? To zależy!

Aby rozpocząć drukowanie strony testowej, należy wcisnąć odpowiednie przyciski na panelu drukarki. Które i w jakiej kolejności? To zależy od producenta. Przykładowo, użytkownicy urządzeń sygnowanych przez HP muszą nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania, a następnie - nacisnąć przycisk Anuluj. W dalszych krokach, zwalniamy przycisk Anuluj, następnie zwalniamy przycisk zasilania. W tym momencie, uruchomiona zostanie procedura wydruku testowego.

Inaczej wygląda to w przypadku drukarek Brother. Użytkownicy japońskich urządzeń muszą nacisnąć przycisk Go trzykrotnie w ciągu 2 sekund.

Zaznaczamy, sekwencje mogą różnić się nawet w obszarze różnych drukarek tego samego producenta. Czy można zrobić to łatwiej? Oczywiście, że tak!

Aby wydrukować stronę testową korzystając z narzędzi systemowych Windows, należy udać się do Panelu sterowania i odszukać opcję Urządzenia i drukarki. Następnie, zaznaczamy interesujące nas urządzenie i prawym klawiszem myszy rozwijamy menu kontekstowe. Teraz należy wybrać opcję Właściwości drukarki (nie Właściwości, to nie to samo). W zakładce Ogólne znajdziemy przycisk Drukuj stronę testową.

Zawsze możemy posiłkować się stronami kontrolnymi udostępnianymi za darmo w Internecie. To najprostsza metoda, która wymaga tylko wybrania polecenia Drukuj, oczywiście po odszukaniu właściwej strony internetowej.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl