14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Orink do drukarek Canon - Tusze zamienniki Canon

Canon - pełna nazwa brzmi Kyanon Kabushiki Kaisha. Jest to japońskie przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji urządzeń optycznych, czyli przede wszystkim produkuje aparaty fotograficzne, kamery, kserokopiarki, drukarki oraz urządzenia diagnostyki. Główna siedziba firmy Canon mieści się w japońskiej stolicy Tokyo. Firma powstała na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku jako Seiki Kōgaku co oznacza dokładnie "Laboratorium Optyki Precyzyjnej". W 1934 roku Canon wypuścił na rynek swój pierwszy aparat fotograficzny – tzw. dalmierz małoobrazkowy o nazwie Kwanon. Ta oryginalna nazwa nawiązuje do buddyjskiej bogini miłosierdzia. Ciekawostką jest to, że nazwa dedykowana pierwszej soczewce wyprodukowanej przez firmę Canon nosi miano KasyaPa – nawiązująca do imienia jednego z głównych uczniów Buddy. Już w 1935 roku firma zmieniła nazwę firmy na nowocześniej brzmiącą: Canon.

Obecnie produkty firmy Canon, sprzęt biurowy czy sprzęt fotograficzny, jest jednym z najchętniej kupowanym na rynku światowym. Do tego grona dołączyły również drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, dla których w Polsce dostępne są doskonałej jakości zamienniki tuszy do drukarek, produkowane między innymi przez firmę Orink. Tusze Orink do drukarek Canon to gwarancja ekonomicznego drukowania, w firmie, w domu. Zamienniki Orink cieszą się ogromną popularnością wśród naszych klientów.

Jak wyczyścić drukarkę atramentową lub laserową, czyli co robić, żeby nie uszkodzić urządzenia

Każda drukarka, bez względu na wykorzystywaną technologię drukowania, wymaga regularnego czyszczenia. Pozwoli to zachować możliwie najwyższą jakość wydruku i przyczyni się do wzrostu niezawodności oraz wydłużenia żywotności samego urządzenia. Jak to zrobić, aby nie uszkodzić kosztownego sprzętu? Prawidłowa konserwacja drukarki nie jest taka trudna, jak mogłoby się wydawać.

Drukarki nie mają łatwego życia

Wiele osób ogranicza czynności obsługowe drukarki do wymiany wkładów, gdy zachodzi taka potrzeba. Tymczasem nie można zapominać, że urządzenia drukujące są tak samo narażone na zakurzenie i zabrudzenie, jak wszystkie inne sprzęty, których używamy w domu lub w biurze. Jeżeli dodamy do tego fakt, że w zakamarkach drukarki osadzają się też resztki środka drukującego - tuszu lub tonera - łatwo można dojść do wniosku, że regularne czyszczenie i konserwacja urządzenia są podstawowymi czynnościami eksploatacyjnymi.

Należy zdać sobie sprawę z tego, że wszelkie zabrudzenia mogą przełożyć się na pogorszenie jakości wydruku, ale nie tylko. Czystość drukarki ma też bezpośredni wpływ na jej niezawodność. Drobinki brudu mogą doprowadzić do zacinania się papieru, a w skrajnych przypadkach - nawet unieruchomić drukarkę.

O czym należy pamiętać podczas czyszczenia drukarki?

Poszczególne modele drukarek (laserowych i atramentowych) różnią się między sobą w kwestii konstrukcji, zatem trudno o uniwersalną instrukcję czyszczenia urządzeń drukujących. Bez względu na posiadany model, warto jednak trzymać się ogólnych wytycznych, które pozwolą wykonać tę procedurę w sposób całkowicie bezpieczny, dla sprzętu i dla użytkownika.

W pierwszej kolejności należy odłączyć od gniazdka elektrycznego przewód zasilający drukarkę! Czyszczenie urządzenia podłączonego do prądu stwarza ryzyko trwałego uszkodzenia elektroniki, a nawet porażenia użytkownika. Następnie demontujemy wszystkie elementy, które stwarzają taką możliwość - tackę na papier, podajnik lub szufladę. Takie działanie znacząco ułatwi ich dokładne wyczyszczenie. Zewnętrzną część obudowy przecieramy zwilżoną ściereczką, a mocno za brudzone urządzenia - ściereczką nasączoną delikatnym detergentem. Teraz pozostaje nam dostać się do wnętrza drukarki (poprzez uniesienie klapy maskującej). To właśnie tam gromadzi się najwięcej kurzu i zabrudzeń.

Do czyszczenia drukarki nie należy używać sprężonego powietrza. Może wydawać się, że to najlepsza metoda, sprawdza się przecież podczas czyszczenia klawiatury. Niestety, powietrze wydostające się z zasobnika pod wysokim ciśnieniem może tylko przepchnąć kurz i drobinki zabrudzeń w dalsze zakamarki urządzenia. Znacznie lepiej sprawdzi się odkurzacz zaopatrzony w ergonomicznie ukształtowaną końcówkę.

Teraz pozostaje nam przetrzeć te elementy, na których osadziły się resztki tuszu lub tonera. Przyda nam się do tego delikatnie zwilżona ściereczka z mikrofibry. Dlaczego akurat taka? Ponieważ nie pozostawia drobnych włosków, a to bardzo ważne. Jeżeli zabrudzenia okażą się wyjątkowo oporne, ściereczkę warto nasączyć spirytusem. Tak samo czyścimy rolki transportujące papier.

Pamiętaj, jeżeli uznasz, że samodzielne czyszczenie drukarki przerasta twoje umiejętności, możesz oddać urządzenie do wyspecjalizowanego serwisu. Taka usługa nie kosztuje wiele, a ty zyskasz pewność, że konserwacja urządzenia zostanie wykonana prawidłowo.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl