14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Jet World do drukarek Canon - Zamienniki tonerów Canon

Do swych drukarek laserowych producent Canon rekomenduje oryginalne tonery. Zamienniki przez producentów drukarek są przeważnie napiętnowane, główny argument to większa szansa uszkodzenia urządzenia drukującego i w przypadku tonerów do Canon zamienników o wątpliwej jakości faktycznie ryzyko wzrasta, jednak kupując zamienniki markowych, renomowanych marek takich jak JetWorld, praktycznie nie ryzykujemy, albowiem są to zamienniki klasy Premium, przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy oczekują od zamiennika do Canon nie tylko odpowiednio wyższej wydajności, ale również wysokiej jakości wydruków.

Zamienniki Jet World są chętnie kupowane przez firmy, gdzie koszty wydruku na oryginalnych tonerach sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Inwestując w zamienniki tonerów firma może skutecznie zmniejszyć koszty eksploatacji posiadanych drukarek Canon, oszczędności w firmie z tytułu zastosowania alternatywnych materiałów eksploatacyjnych mogą czasem sięgać nawet 60%. Co ciekawsze decydując się na tonery Jet World, można uzyskać jakość wydruku porównywalną z oryginalnymi tonerami, dlatego tak wiele firm decyduje się na zakup poniższych zamienników do drukarek Canon.

Drukowanie bezprzewodowe WiFi

W dzisiejszych czasach dostępność drukarek z WiFi jest ogromna, praktycznie większość dostępnych na rynku modeli urządzeń wielofunkcyjnych umożliwia drukowanie bezprzewodowe. Drukarki z WiFi są szczególnie doceniane w biurach, instytucjach publicznych, gdzie plątanina kabli nie jest nikomu na rękę. Dostęp do drukarki możemy uzyskać z każdego miejsca w firmie czy w urzędzie. Jest to ogromna zaleta, ponieważ w firmie możemy zainstalować jedną, dwie duże wydajne drukarki, które będą obsługiwały cały dział lub nawet całą firmę. Oczywiście to rozwiązanie ma także swoje wady, w przypadku awarii, jeżeli jest jedno urządzenie na całą firmę, to możemy zaliczyć przestój w pracy. W firmach, gdzie dużo się drukuje stosuje się jednak kilka urządzeń drukujących z WiFi, na wypadek, gdyby jedno z nich odmówiło posłuszeństwa, firma może dalej funkcjonować, a pracownicy bez problemu mogą przełączyć się na inną drukarkę będącą w sieci. Wadą niektórych drukarek bezprzewodowych jest słabe wyłapywanie sygnału. Taka drukarka, aby mogła funkcjonować musi być dołączona do sieci. Przy słabym sygnale bywają sytuacje, gdy włączając choćby młynek do kawy lub inne urządzenie potrafiące wygenerować zakłócenia, komunikacja zostaje przerwana, co skutkuje problemami z przesyłaniem zadań do drukowania. Wybierając miejsce pod urządzenie drukujące, zawsze należy sprawdzić na drukarce jakość połączenia z siecią bezprzewodową. Siłę sygnału możemy sprawdzić poprzez wybranie odpowiedniej opcji z menu OSD lub poprzez oprogramowanie drukarki, jeżeli taką funkcję posiada.

Drukowanie bezprzewodowe to przede wszystkim brak konieczności zamontowania okablowania, z drukarki bezprzewodowej możemy szybko skorzystać na dowolnym urządzeniu, smartfonie, laptopie, tablecie, smart tv, bez konieczności podłączania dodatkowych kabli. Tego typu drukarki są łatwe w instalacji i przede wszystkim mobilne. Jeżeli uznamy, że w dziale na niższym piętrze drukarka lepiej się sprawdzi, nie musimy ciągnąć za sobą kabli, przenosimy drukarkę w nowe miejsce i jest praktycznie gotowa do użytkowania od ręki. Oczywiście, jeżeli tylko jeden dział w firmie ma mieć do niej dostęp, potrzebne będzie odpowiednie skonfigurowanie dostępów i zabezpieczeń. Mobilność ma jednak swoją cenę, konfigurując urządzenia drukujące zawsze należy uwzględnić kwestie bezpieczeństwa i zadbać o aktualizacje firmware urządzeń. Nieaktualizowany firmware drukarki może stanowić zagrożenie dla funkcjonowania całej sieci komputerowej w firmie, czy urzędzie, zawsze pamiętajmy, aby zadbać o aktualizacje urządzeń.

Drukowanie bezprzewodowe a zużycie tonerów, tuszów i innych materiałów

Użytkownicy czasem pytają o kwestie dotyczące zużycia tuszów lub tonerów przez urządzenia WiFi. Jak wcześniej wspomnieliśmy, nieco większe zużycie może wystąpić w sytuacjach, gdy drukarka ma słabe połączenie z siecią, kiedy dojdzie do zerwania połączenia i błędów drukowania, wskutek przesłania niepełnych danych do drukarki. W takich sytuacjach może zachodzić potrzeba ponownego przesłania zadania i dodruk wadliwie wydrukowanych dokumentów, co oczywiście w pewnym stopniu spowoduje zwiększenie zużycia tuszów, tonerów oraz innych materiałów eksploatacyjnych. Są to sporadyczne sytuacje i dotyczą starszych modeli drukarek. Nowoczesne urządzenia drukujące posiadają odpowiednie moduły weryfikujące poprawność przesyłanych zadań do druku.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl