14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze WOX do drukarek Canon - Tusze zamienniki Canon

Oryginalne materiały eksploatacyjne do drukarek Canon cechuje bardzo wysoka cena i stosunkowo niska wydajność - względem alternatyw. Przy tak wysokich cenach nietrudno sobie wyobrazić, że już po kilku miesiącach użytkowania drukarki, koszty zakupu tuszów sięgną poziomu ceny drukarki. Producenci urządzeń doskonale o tym wiedzą, a użytkownicy muszą zastanowić się, czy chcą drukować drożej, ale na oryginalnych tuszach, czy też pójdą w kierunku alternatywnych materiałów eksploatacyjnych, na przykład w postaci tuszów WOX do drukarek Canon. Jeszcze 10 lat temu wybór były oczywisty, jednakże współcześnie wszyscy producenci z segmentu zamienników Premium oferują produkty, które spełniają rygorystyczne normy. W praktyce oznacza to, że tusze są w pełni bezpieczne dla drukarek Canon, a zgodność z normami ISO 9001, gwarantuje odpowiednie parametry techniczne tuszu, co przekłada się na odpowiednią wysoką jakość wydruków i bezpieczeństwo. Wielu producentów z segmentu Premium, w tym WOX inwestuje również we własne laboratoria, gdzie tusze przechodzą dodatkową kontrolę jakości.

Czym zmyć problematyczne plamy z tuszu?

Producenci wkładów drukujących dokładają wszelkich starań, by zamknięty w pojemniku tusz był maksymalnie trwały. Ta właściwość ma bezpośrednie przełożenie na trwałość samych wydruków, co jest bardzo dobrą informacją. Jeżeli jednak dojdzie do przypadkowego rozlania atramentu na obudowę drukarki lub do wnętrza komory, trwałość staje się nie lada problemem. Takie plamy nie są łatwe do usunięcia, ale bez obaw - słowa "trudne" i "niemożliwe" oddziela sporych rozmiarów przepaść. Jak pozbyć się nieestetycznych plam z tuszu? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Takie sytuacje nie należą do codzienności, ale bądźmy szczerzy - każdemu może zdarzyć się rozlać tusz. W rzadkich przypadkach, winę za to ponosi sam pojemnik, który uległ uszkodzeniu w trakcie transportu. Jeszcze rzadziej zdarza się, że użytkownik otrzymuje wkład z wadą fabryczną (o ile kupuje markowe zamienniki najwyższej jakości). Znacznie częściej, wina leży po stronie samych userów. Tak już bywa, że rutyna okazuje się zgubna. Niezachowanie należytej ostrożności w trakcie wyciągania niemal zużytego wkładu lub zakładania nowego, może doprowadzić do wystąpienia właśnie takiej kłopotliwej sytuacji. Bez względu na przyczynę, skutek zawsze jest tak samo problematyczny. Zabrudzenia z tuszu wyglądają wyjątkowo nieestetycznie, a jeżeli pojawiły się na sprzęcie firmowym, mogą wpędzić nas w niemałe problemy. Jak pozbyć się takich zabrudzeń?

Czas nie jest twoim sprzymierzeńcem

Gdy dojdzie do rozlania tuszu na obudowę drukarki, liczy się błyskawiczna reakcja. Nie można pozwolić, by atrament wchłonął się w strukturę plastiku i zasechł. Jeżeli do działania przystąpisz natychmiast, masz dużą szansę na całkowite wywabienie problematycznego zabrudzenia.

W pierwszej kolejności, użyj miękkiej ściereczki zwilżonej wodą. Właśnie takie postępowanie zaleca większość producentów. Pamiętaj jednak, że odnosi się to wyłącznie do sytuacji, w której tusz wyciekł na zewnętrzną część obudowy. Jeżeli do wycieku doszło wewnątrz komory, użyj suchej ściereczki. W miejscu, w którym aż roi się od delikatnych układów elektronicznych, woda może narobić sporo bałaganu, pamiętaj o tym.

Co jednak w sytuacji, w której tusz zdążył już zaschnąć i wilgotna szmatka nie jest w stanie poradzić sobie z plamą? Wówczas, trzeba będzie sięgnąć po broń nieco cięższego kalibru.

Jakie środki usuną tusz z drukarki?

W pierwszej kolejności, użyj łagodnego detergentu do czyszczenia powierzchni twardych. Pamiętaj jednak, że taki środek nie może zawierać drobinek ściernych. Tego typu preparaty mogłyby porysować plastikowe panele urządzenia. Zanim przystąpisz do czyszczenia, wykonaj test w niewidocznym miejscu. W ten sposób upewnisz się, czy preparat nie odbarwi obudowy. Niektórzy użytkownicy polecają naturalny środek, jakim jest ocet. Jeżeli domowa chemia zawiedzie, warto wypróbować tę metodę.

Plamy, które powstały wewnątrz drukarki, wymagają innego podejścia. W tym przypadku, nie użyjemy ani wody, ani detergentów. Sprawdzi się natomiast alkohol izopropylowy. Taka substancja odparowuje błyskawicznie, więc jest bezpieczna dla elektroniki.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl