14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze TiOM do drukarek Canon - Tusze zamienniki Canon

Tusze TiOM do drukarek Canon cechują się bardzo atrakcyjną ceną, wydajnością oraz niezawodnością. Właściciel marki firma Polcan zaoferowała klientom produkty należące do segmentu ekonomicznego, które z powodzeniem mogą być stosowane w domu lub w biurze, do codziennego użytkowania. Użytkownicy cenią sobie tusze TiOM, czego dowodem są liczne pozytywne opinie. Zamienniki TiOM wprawdzie obecne są na polskim rynku zaledwie od 5 lat, ale dzięki doświadczeniu producenta (do którego należy także inna znana marka zamienników Asarto), nowoczesnym liniom produkcyjnym oraz dbałości o każdy szczegół związany z procesem produkcji, udało się stworzyć produkty o satysfakcjonującej jakości w doskonałej cenie. Na uwagę zasługuje również wydajność zamienników TiOM, które zawsze napełniane są w 100%, co pozwala drukować więcej na jednym pojemniku. Tusze TiOM do drukarek Canon jak przystało na markowe produkty opatrzone są certyfikatami zgodności z międzynarodowymi normami ISO 14001:2015 i ISO 9001:2015, które dotyczą bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego oraz jakości.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jak wydrukować stronę testową drukarki? To prostsze, niż mogłoby się wydawać

Chyba każdy użytkownik urządzenia drukującego słyszał o konieczności regularnego drukowania strony testowej, zwłaszcza w kontekście eksploatacji popularnej "plujki", czyli drukarki atramentowej. Po co to robić? Jak wydrukować stronę testową? Poniżej odpowiadamy na te pytania.

Drukarka stała się jednym z podstawowych urządzeń peryferyjnych, które współpracują z naszymi laptopami i pecetami. Tego typu sprzęt znajduje bardzo szerokie zastosowanie, nie tylko w sferze domowo-rozrywkowej, ale także zawodowej. Bez względu na zastosowanie drukarki, każdemu użytkownikowi zależy na tym, aby urządzenie "produkowało" świetnej jakości wydruki. Mając to na uwadze, warto regularnie drukować stronę testową.

Czemu służy wydruk strony testowej?

W trakcie jej drukowania, sprzęt angażuje do pracy wszystkie zasobniki ze środkiem drukującym - kasety z tonerem lub kartridże z tuszem. To sprawia, że użytkownik otrzymuje konkretną informację na temat stanu każdego z nich - gdy jeden z kolorów jest zbyt blady, można domniemywać, że zapas środka drukującego jest już bliski wyczerpania, natomiast widoczne na wydruku testowym rozmazania i inne niedoskonałości informują nas, że urządzenie może wymagać naprawy lub konserwacji.

To jeszcze nie wszystko. Regularne drukowanie strony testowej pozwala też utrzymać drukarkę w nienagannej kondycji. Dotyczy to modeli atramentowych. W przypadku tego typu urządzeń, środkiem drukującym jest płynny tusz. To sprawia, że takie sprzęty nie lubią bezczynności - gdy drukarka przez długi czas stoi nieużywana, pojawia się niebezpieczeństwo zaschnięcia atramentu w dyszach. Jeżeli użytkownik dysponuje modelem w którym głowice są zintegrowane z kartridżami, będzie musiał kupić nowe pojemniki. Jeżeli głowice stanowią integralny element drukarki, naprawa może okazać się nieopłacalna. Drukując stronę testową przynajmniej raz w tygodniu, zapobiegniemy kosztownej usterce.

Drukujemy stronę testową

Każdy producent wyposaża swoje urządzenia w funkcję wydruku strony testowej. W niektórych przypadkach, procedurę można aktywować z interfejsu oprogramowania lub z panelu drukarki, w innych trzeba wybrać odpowiednią kombinację klawiszy. Poza tym, z sieci można pobrać całą masę prostych programów, których jedyną funkcją jest drukowanie strony testowej. My jednak podpowiemy łatwiejszą metodę.

Nie każdy o tym wie, ale system Windows 10 ma zaimplementowaną funkcję wydruku "testówki". Aby ją odszukać, należy udać się do Panelu sterowania. W sekcji Urządzenia i drukarki należy odszukać model, z którego korzystamy. Teraz pozostaje nam rozwinąć menu kontekstowe (klikamy drukarkę prawym klawiszem myszy) i wybieramy Właściwości drukarki. W tym momencie otworzy się nowe okno. W dolnej części powinien znajdować się przycisk Wydrukuj stronę testową. Gdy go namierzymy, pozostaje nam kliknąć polecenie i zaczekać. Po kilku chwilach, drukarka wygeneruje stronę testową. Proste, prawda?

Gwoli formalności, przed wybraniem polecenia Wydrukuj stronę testową, upewnij się, że urządzenie jest włączone.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl