14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Jet World do drukarek Dell - Zamienniki tonerów Dell

Koszty oryginalnych materiałów eksploatacyjnych często już po paru miesiącach przekraczają wartość drukarki Dell, dlatego też coraz więcej zarówno użytkowników domowych, jak i biznesowych decyduje się na zakup tańszych zamienników tonerów, dzięki którym można zrobić oszczędności nawet do 60% w skali roku. Zamienniki tonerów Dell do niedawna przez użytkowników były uznawane jako gorsze jakościowo, nic bardziej mylnego, jeśli będziemy korzystali z wysokiej jakości tonerów zamiennych jakie oferuje choćby JetWorld, nie będziemy narzekali na jakość wydruków, wręcz przeciwnie. Jet World to jeden z tych producentów zamienników, który należy do klasy Premium, w praktyce oznacza to, że materiały eksploatacyjne skierowane są do najbardziej wymagających klientów. Producent zamienników JetWorld posiada własne laboratorium, w którym każdy produkt jest dokładnie sprawdzany, wszystko po to, aby dostarczyć swym klientom tonery o najwyższej jakości, z których użytkownicy będą w pełni zadowoleni. Producent dla każdego produktu oferuje gwarancję, której długość zależy od rodzaju towaru.

1x Toner JetWorld Do Dell 2660 4k Cyan
szt.
zobacz więcej
1x Toner JetWorld Do Dell 2660 4k Cyan
Producent: DELL
Cena: 163,30 zł

Drukowanie obustronne to same korzyści. Sprawdź, po co i jak używać tej funkcji

Wielu użytkowników drukarek ogranicza korzystanie ze swoich urządzeń do wybrania opcji "drukuj". Tymczasem okazuje się, że w zakamarkach menu ukrytych jest wiele przydatnych opcji, znacząco usprawniających codzienną pracę. Jedną z nich jest funkcja druku dwustronnego. Co kryje się pod tą nazwą? Jak korzystać z tej opcji i jakie daje korzyści? Sprawdźmy to!

Druk dwustronny, czyli jaki?

Już sama nazwa tej opcji wskazuje na przypisaną do niej funkcjonalność. Pod pojęciem druku dwustronnego (w niektórych drukarkach ta funkcja jest ukryta pod nazwą "dupleks" lub "duplex") należy rozumieć tryb pracy urządzenia drukującego, w którym treść drukowana jest na obu stronach arkusza. Ot, cała tajemnica.

Po co drukować dwustronnie?

Dla wielu osób, wybranie dodatkowej opcji wydruku może kojarzyć się z dezorganizacją pracy. Rzeczywiście, na przestrzeni lat przyzwyczailiśmy się do nieco innego korzystania z drukarki. Standardem jest przecież drukowanie tylko na jednej stronie kartki. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy, nie każde z naszych przyzwyczajeń można określić jako dobre, a powyższe z całą pewnością należy zapisać po stronie tych nieco gorszych.

Co daje nam drukowanie dwustronne? Po pierwsze, tak wydrukowana dokumentacja wygląda znacznie bardziej profesjonalnie. Zastanówmy się przez chwilę, kiedy odwiedzamy dowolny urząd, bank lub jakąkolwiek inną instytucję, do podpisu otrzymujemy wydruk jedno- czy dwustronny? No właśnie!

Po drugie, zachowanie oryginalnej formy dokumentacji zawsze jest mile widziane, a czasami nawet wymagane. Dziś większość szablonów wniosków, podań i innych podobnych dokumentów możemy pobrać online. To znacząco ułatwia załatwienie spraw urzędowych (i nie tylko), bo eliminuje konieczność pobierania i wypełniania dokumentów w danej placówce. Jeżeli jednak pokaźny plik wydrukujemy jednostronnie, dwukrotnie zwiększymy jego objętość. Nie utrudniajmy życia sobie i innym. Pamiętajmy, że nasza dokumentacja trafi do archiwum, a zdecydowanie łatwiej zarchiwizować 10 niż 20 arkuszy.

Po trzecie, drukując dwustronnie, oszczędzasz. Niezłej klasy papier jest dość kosztownym materiałem eksploatacyjnym. Drukuj dwustronnie, a znacząco obniżysz koszt korzystania z drukarki.

Po czwarte, ekologia. Papier nie bierze się znikąd. Surowcem do jego produkcji jest drewno. Oczywiście, istnieje jeszcze recykling, ale proces produkcji papieru z makulatury też nie pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne.

Jak drukować dwustronnie?

Drukowanie obustronne nie nastarcza żadnych trudności. Niektóre drukarki (także te, których używamy w domach) są wyposażone w odpowiednią funkcję. We właściwościach drukowania wystarczy tylko zaznaczyć opcję "drukowanie obustronne" lub "duplex", a urządzenie wykona całą pracę za nas.

Co w sytuacji, jeżeli producent nie przewidział takiej opcji? Uspokajamy, nie trzeba drukować każdej strony z osobna, przekładając przy tym każdy arkusz. W takim przypadku, wystarczy podzielić proces drukowania na dwa etapy. W pierwszym drukujemy wyłącznie strony nieparzyste. Gdy drukarka zakończy pracę, przekładamy plik arkuszy na odpowiednią pozycję i w ustawieniach urządzenia wybieramy drukowanie stron parzystych. Gotowe!

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl