14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Actis do drukarek Epson - Tusze zamienniki Epson

Tusze do drukarek stanowią kluczowy element podczas procesu eksploatacji drukarki i jednocześnie są największym obciążeniem dla domowego czy firmowego budżetu. Stosując oryginalne tusze do drukarek Epson wprawdzie mamy gwarancję jakości i niezawodności, ale za ów komfort przychodzi nam zapłacić ogromną cenę. Alternatywą mogą być zamienniki Actis, który jest jednym z czołowych producentów tuszów do drukarek Epson. Tusze Actis do drukarek Epson charakteryzują się dobrymi parametrami jakościowymi i wydajnościowymi oraz bardzo atrakcyjną ceną. Względem drogich oryginalnych materiałów eksploatacyjnych można oszczędzić nawet do 60% w skali roku, co oczywiście jest ogromnym atutem, szczególnie w przedsiębiorstwach, dla których koszty druku stanowią lwią część obciążenia budżetu firmy.

Tusze Actis produkowane są zgodnie z obowiązującymi normami ISO, dotyczącym jakości ISO 9001 oraz ochrony środowiska ISO 14001. Kupując tusze Actis możesz mieć pewność, że spełniają wszystkie wymagania, albowiem produkty są weryfikowane w laboratoriach. Tusze Actis do Epson to doskonały wybór!

Jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce Epson?

Chyba każdy użytkownik drukarki atramentowej spotkał się z sytuacją, w której podczas drukowania obszernego dokumentu, stan tuszu w jednym z kartridżów spadł do poziomu, który uniemożliwił bezproblemowe kontynuowanie pracy. Lepiej zabezpieczyć się przed takimi wypadkami, wymieniając na czas wkłady, w których środek drukujący jest już na wyczerpaniu. Jak oszacować poziom atramentu w drukarce Epson? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Producenci urządzeń drukujących starają się zabezpieczyć nas przed takimi wypadkami na wszelkie możliwe sposoby. Rzecz w tym, że przed rozpoczęciem drukowania wyjątkowo obszernego dokumentu, nie musi pojawić się żaden komunikat ostrzegający o niskim poziomie tuszu. Właśnie dlatego, warto na bieżąco kontrolować stan środka drukującego w poszczególnych wkładach. Każdy producent udostępnia stosowne narzędzia, pozwalające na oszacowanie poziomu atramentu, a Epson nie stanowi wyjątku od tej reguły.

Sprawdź poziom tuszu zanim rozpoczniesz drukowanie

W pierwszej kolejności opiszemy procedurę sprawdzania stanu zasobników z atramentem, z której mogą skorzystać użytkownicy komputerów pracujących pod kontrolą systemu MS Windows. Aby sprawdzić, ile atramentu zostało w poszczególnych kartridżach, trzeba będzie uruchomić oprogramowanie drukarki Epson. W tym celu, wybieramy skrót znajdujący się na pasku Start lub na pulpicie. Gdy otworzy się okno sterowników, odszukujemy i wybieramy kartę Konserwacja (Maintenance). Z tego poziomu możemy przejść do programu Epson Status Monitor.

Po jego uruchomieniu, wyświetli się czytelna i intuicyjna w zrozumieniu grafika przedstawiająca poziom tuszu w poszczególnych wkładach. Wybierając przycisk Information, uzyskamy szczegółowe informacje na temat stanu kartridżów.

Warto podkreślić, że poziom tuszu można sprawdzić także w trakcie drukowania. Gdy użytkownik zainicjuje zadanie, program sterujący pracą drukarki Epson wyświetli okno dialogowe ze wskaźnikiem postępu. W jego dolnej części znajdziemy przycisk Sprawdź poziom tuszu (Check Ink Levels). Po jego kliknięciu, pod paskiem wyświetli się aktualizowana na bieżąco grafika informacyjna.

Odpowiednie narzędzie jest też udostępniane użytkownikom komputerów Apple, czyli pracujących pod kontrolą systemu Mac OS. Aby uruchomić program Epson StatusMonitor, należy otworzyć okno dialogowe Epson Printer Utility 3 i wybrać przycisk oznaczony nazwą aplikacji. Po jej uruchomieniu, na ekranie komputera zostanie wyświetlona grafika informacyjna. Szczegółowe informacje uzyskamy po kliknięciu wybranej ikony, przedstawiającej kartridż z tuszem.

O czym należy pamiętać?

Każdy użytkownik drukarki atramentowej powinien mieć na uwadze fakt, że narzędzia służące określaniu poziomu tuszu działają na zasadzie statystyki wydrukowanych stron. Urządzenie nie monitoruje stanu atramentu w sposób fizyczny, czyli nie wykorzystuje w tym celu żadnych czujników. Z tego względu, szacowane wartości nie są w stu procentach dokładne.

Może zdarzyć się, że program błędnie oceni stan środka drukującego lub nie wyświetli żadnej informacji. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku stosowania niektórych zamienników.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl