14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Prism do drukarek Epson - Tusze zamienniki Epson

Zamienniki marki Prism do drukarek Epson obecne są na polskim rynku od ponad 10 lat. Przez ten czas znalazły uznanie wśród wielu użytkowników, zarówno komercyjnych (firmy, urzędy, szkoły, uczelnie, gabinety weterynaryjne, biura rachunkowe), jak również użytkowników domowych. Ludzie doceniają ich walory jakościowe, a przy tym niewygórowaną cenę, gdzie biorąc pod uwagę jakość którą oferują, cena zamienników Prism jest bardzo atrakcyjna. Alternatywne materiały eksploatacyjne dostępne są na polskim i europejskim rynku głównie poprzez sprzedaż on-line tj. sklepy internetowe, możemy zakupić wybrany zamiennik bez wychodzenia z domu. Wspieranych drukarek jest dużo, praktycznie Prism pokrywa zapotrzebowanie na zamienniki dla większości najpopularniejszych urządzeń na polskim rynku. Zamienniki do drukarek Epson od Prism posiadają certyfikaty zgodności, produkowane są w oparciu o najlepsze dostępne na rynku surowce, a linia produkcyjna należy do jednych z nowocześniejszych w Polsce. Zamienniki marki Prism objęte są pełną gwarancją producenta.

Jak drukować tylko czarnym tuszem - podstawowe zasady drukowania

Drukowanie czarnym tuszem przydaje się przede wszystkim tym osobom, które drukarki używają głównie do pracy z monochromatycznymi dokumentami tekstowymi. Nie każdy o tym wie, ale w niektórych przypadkach, drukowanie w czerni i bieli obciąża także wkłady z kolorowym tuszem. Na szczęście można uniknąć niepotrzebnego zużywania zasobów kolorowych kartridżów. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję.

Drukowanie tylko czarnym tuszem - kiedy okaże się przydatne?

Drukarki, które w warunkach domowych używane są przede wszystkim do wydruku dokumentów, w największym stopniu zużywają czarny tusz. Mimo to użytkownicy mogą zaobserwować, że zmniejsza się też stan atramentu w kolorowych zasobnikach. Czy oznacza to, że drukarka uległa awarii lub zamontowane zostały wadliwe wkłady? Nic z tych rzeczy. Zużycie kolorowego tuszu w trakcie wydruku czarno-białych dokumentów wynika z ustawień systemowych drukarki.

Predefiniowane opcje systemowe wymuszają na urządzeniu drukowanie w aktualnej palecie kolorystycznej. Oznacza to, że nawet gdy użytkownik wyda drukarce polecenie wydrukowania strony z czarno-białą zawartością (czyli np. tekstu lub prostej grafiki), system będzie starał się uzyskać możliwie wysoką jakość i w tym celu doda do czarnego niewielką ilość jednego z kolorowych atramentów lub nawet kilku z nich. Należy też wspomnieć, że wpływ na zaangażowanie kolorów do wydruku monochromatycznego mają też zaznaczone w systemie opcje papieru.

Takie działanie znacząco poprawi jakość wydruku - czerń będzie głęboka i nasycona. Bądźmy jednak szczerzy, drukując zwykły tekst, większość osób oczekuje przede wszystkim równych, nieposzarpanych fontów. Jakość samej czerni ma tu drugorzędne znaczenie, więc zużywanie zasobów kolorowych wkładów nie jest w takim przypadku uzasadnione.

Wydruk przy użyciu wyłącznie czarnego tuszu przyda się też w sytuacji, w której jeden z kolorowych wkładów został opróżniony wcześniej niż czarny. Podkreślamy jednak, w tym przypadku dalsze korzystanie z drukarki może okazać się niemożliwe. Nie każdy producent udostępnia bowiem taką opcję, a korzystanie z metod mających na celu oszukanie drukarki może doprowadzić do jej uszkodzenia.

Drukowanie tylko czarnym tuszem wymaga zmiany ustawień

Pamiętaj, poniższe porady należy traktować jako ogólne. Różni producenci stosują różne rozwiązania systemowe, więc nie można mówić o wspólnych nazwach poszczególnych opcji czy o identycznych krokach postępowania.

Aby drukarka mogła korzystać wyłącznie z zasobnika czarnego atramentu, w pierwszej kolejności należy odszukać ikonę programu sterującego jej pracą. Po jego uruchomieniu, szukamy opcji wydruku. Zaznaczamy opcję wydruku w czerni i bieli (może być zatytułowana jako "wydruk czarno-biały", "wyłącznie czarny atrament" lub "wydruk w skali szarości"). W niektórych przypadkach, drukowanie z użyciem wyłącznie czarnego pojemnika może wymagać zmiany parametrów papieru na "papier zwykły" lub "koperta". Jeżeli system daje taką możliwość, określ czas korzystania z nowych ustawień ("jedno zadanie" lub "każde zadanie").

Na koniec należy wspomnieć, że nawet jeżeli korzystamy przede wszystkim z czarnego atramentu, nie można zaniedbywać kolorowych wkładów. Ich bezczynność może doprowadzić do zaschnięcia tuszu. W najlepszym wypadku trzeba będzie kupić nowe pojemniki, w najgorszym - wymienić głowicę drukującą, co może okazać się nieopłacalne.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl