14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Quantec Premium do drukarek HP - Zamienniki oryginalnych tonerów HP

Firma Hewlett-Packard jest jedną z największych firm amerykańskich, która powstała pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku. W dzisiejszych czasach uchodzi za jedną z największych korporacji na świecie. Od początku HP zajmuje się produkcją wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego. Ponadto firma ta daje pracę ponad 320 tysięcy pracownikom na całym świecie, również i w Polsce. Poza klasycznym sprzętem biurowy czy podzespołami komputerowymi, ten amerykański koncern produkuje sprzęt medyczny. Hewlett-Packard jest również dostawcą wysokiej jakości rozwiązań IT. Struktura HP jest bardzo przemyślana, bowiem firma podzielona jest na komórki, dzięki swojej odpowiedniej strukturze, logistyka przebiega bez zarzutu.

Urządzenia firmy HP goszczą zarówno w domach prywatnych jak i w wielu firmach, stad też popyt na ich części zamiennie. Jednym z producentów zamienników HP jest firma Quantec, która jest bezpośrednim producentem zamienników tonerów do drukarek tego producenta. Oferowane przez nich produkty spełniają wszystkie certyfikaty jakości ISO 9001 oraz ISO 14001. Tonery zapewniają najwyższą jakość wydruku przy bardzo dobrej wydajności.

1x Toner Quantec Do HP C9720A 8k Black
szt.
zobacz więcej
1x Toner Quantec Do HP C9720A 8k Black
Producent: HP
Cena: 183,70 zł
1x Toner Quantec Do HP C9721A 8k Cyan
szt.
zobacz więcej
1x Toner Quantec Do HP C9721A 8k Cyan
Producent: HP
Cena: 183,70 zł
1x Toner Quantec Do HP C9722A 8k Yellow
szt.
zobacz więcej
1x Toner Quantec Do HP C9722A 8k Yellow
Producent: HP
Cena: 183,70 zł
1x Toner Quantec Do HP C9723A 8k Magenta
szt.
zobacz więcej
1x Toner Quantec Do HP C9723A 8k Magenta
Producent: HP
Cena: 183,70 zł

Drukarka nie drukuje w czarnym kolorze - możliwe przyczyny

Praktyka pokazuje, że zasobnik z czarnym tuszem lub tonerem podlega najintensywniejszej eksploatacji. Oznacza to, że w większości przypadków drukujemy właśnie w tym kolorze. Czasami dochodzi do sytuacji, w której zamiast strony zapełnionej literami, drukarka wypuszcza czystą kartkę, jakość wydruku pozostawia wiele do życzenia albo urządzenie w ogóle nie rozpoczyna procesu drukowania. Czy to oznacza, że drukarkę należy oddać do serwisu? Niekoniecznie. Większość problemów z drukowaniem na czarno można łatwo rozwiązać bez pomocy specjalistów.

Problemy z czarnym wydrukiem mogą dotyczyć zarówno drukarek atramentowych, jak i laserowych. W wielu przypadkach, defekty pojawiają się pod wpływem przeciążenia urządzenia. Dotyczy to przede wszystkim niewielkich modeli biurkowych. Trzeba bowiem wiedzieć, że cena nie jest jedyną różnicą między wielkimi maszynami, pracującymi w zakładach poligraficznych, a urządzeniami, które są kupowane z myślą o użytku domowym lub w niewielkim biurze. Jeżeli po zapełnieniu znacznej ilości stron jakość wydruku uległa wyraźnemu pogorszeniu, należy pozwolić "odpocząć" drukarce. 30 minut powinno w zupełności wystarczyć. Przeciążenie nie jest jednak jedyną przyczyną problemów z drukowaniem na czarno.

Problemy z drukarką atramentową

Jeżeli problem dotyczy urządzenia atramentowego, winę najczęściej ponosi wyczerpany zapas tuszu. W tym miejscu wiele osób stwierdzi, że przecież zasobnik z czarnym atramentem jest regularnie wymieniany. Cóż, problemy z drukowaniem nie muszą wynikać z braku właśnie tego koloru. Trzeba bowiem wiedzieć, że większość urządzeń atramentowych nie będzie działać gdy braknie któregokolwiek z kolorów. Wynika to z działania zabezpieczenia stosowanego przez producentów.

Kolorowe tusze są wykorzystywane nawet jeżeli drukujemy czarny tekst. Dlaczego? To proste. Producenci drukarek doskonale zdają sobie sprawę z tego, że lwia część wydruku to właśnie tekst. Oznacza to, że zasobniki z kolorowym atramentem podlegają znacznie mniej intensywnej eksploatacji, a co za tym idzie - zwiększa się ryzyko zaschnięcia tuszu w dyszach. Aby temu zapobiec, stosowany jest mechanizm angażujący niewielkie ilości kolorowego tuszu do monochromatycznego drukowania. To rozwiązanie pozwala uniknąć wielu problemów, ale przy okazji sprawia, że w przypadku braku któregokolwiek koloru możemy zapomnieć o drukowaniu.

Co w sytuacji, jeżeli zamiast czarnych otrzymujemy szare, wyblakłe litery? W takim przypadku najpewniej doszło do zaschnięcia czarnego tuszu w dyszy. Drukarka wykrywa problem, ale nie przerywa pracy. Zamiast tego, z dostępnych kolorów tworzy mieszankę możliwie najbardziej zbliżoną do koloru żądanego przez użytkownika.

Problemy z drukarką laserową

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku modeli atramentowych, także "laserówki" do prawidłowej pracy potrzebują kompletu kolorów. Ale chwila, przecież w tym przypadku nie występuje ryzyko zaschnięcia środka drukującego w dyszach. Nie można przeczyć faktom, jednak należy pamiętać, że każde uruchomienie drukarki laserowej inicjuje proces kalibracji, w którym wykorzystywane są wszystkie tonery. Niektóre modele da się oszukać - wystarczy nie wyjmować pustych kaset. Takie postępowanie może jednak zemścić się kosztowną awarią.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl