14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny do drukarek HP / Hewlett-Packard (zamienniki)

Przedsiębiorstwo Hewlett-Packard założyli dwaj przyjaciele z uniwersytetu Stanford - Bill Hewlett i Dave Packard, którzy w 1939 roku zapoczątkowali działalność. Hewlett-Packard jest aktualnie najbardziej rozpoznawalnym producentem drukarek na świecie. Firma HP tworzy rozwiązania zarówno dla biznesu, jak również dla użytkowników indywidualnych. Drukarki laserowe Hewlett-Packard cieszą się ogromną popularnością, głównie za sprawą wysokiej jakości druku i ergonomiczną pracą. Drukarki HP są również łatwe w konfiguracji i użyciu, co dla wielu użytkowników jest solidnym argumentem przemawiającym za wyborem drukarek tego producenta. Każda drukarka laserowa składa się z kilku charakterystycznych elementów, jednym z nich jest bęben światłoczuły, który z biegiem czasu zużywa się. W ofercie sklepu internetowego ArtJet znajdziesz zamienniki bębnów do drukarek Hewlett-Packard. Wybierając wysokiej jakości bęben do drukarki możesz nie tylko zachować wysoką wydajność i jakość wydruków, ale również znacząco obniżyć koszty druku, co w środowisku biurowym jest szczególnie ważne. Nasze zamienniki bębnów do drukarek sprawdzą się w każdych warunkach. Składając u nas zamówienie możesz liczyć na błyskawiczną realizację do 24 godzin, a przy zamówieniach powyżej 400 zł – otrzymujesz darmową przesyłkę!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jak kupować zamienniki

Podstawową czynnością przed przystąpieniem do zakupu zamiennika do drukarki HP jest sprawdzenie i spisanie kodu z pojemnika, bębna. Każdy kod jest unikalny i przypisany do konkretnego modelu tonera lub bębna. Jeśli drukarka laserowa zawiera więcej tonerów, każdy kolor będzie posiadał swoje specyficzne oznaczenie. Informacje tego typu będą potrzebne do wyszukania optymalnych zamienników w sklepie internetowych. Z reguły każdy produkt jest dokładnie opisany i zawiera listę kompatybilnych urządzeń. Jeżeli w wyszukiwarce wpiszemy nazwę drukarki, powinniśmy otrzymać listę wszystkich odnalezionych w sklepie kompatybilnych materiałów eksploatacyjnych. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto zadzwonić do obsługi sklepu i upewnić się, że dany toner czy bęben do drukarki HP będzie właściwy. Obsługa sklepu zawsze będzie gotowa, aby udzielić wsparcia i pomóc w zakupach.

Przechowywanie zamienników do drukarek HP

Zakup zamienników do drukarek to jedno, ale gdy kupujemy ich większe ilości, trzeba też pamiętać o ich odpowiednim przechowywaniu. Nie wystarczy wrzucić wszystkie materiały eksploatacyjne do pudełka i zamknąć w szafce. Podczas procesu przechowywania należy spełnić określone warunki, aby materiały eksploatacyjne zachowały jak najdłużej trwałość, oferując wysokiej jakości wydruki.

Pierwszym elementem, na który musimy zwrócić uwagę jest temperatura w miejscu przechowywania. Nie może być ani za niska, ani też zbyt wysoka. Optymalna temperatura zazwyczaj kształtuje się pomiędzy 5 a 25 stopni, czasem dopuszczalne są warunki bliskie zeru lub poniżej, ale musi to być poparte konkretnymi wskazaniami ze strony producenta zamiennika. Tak czy inaczej, zawsze warto trzymać się dodatnich temperatur. Markowe zamienniki nie będą miały problemów, by wytrzymać w gorszej jakości warunkach, ale gdy zaopatrzymy się w nieoryginalne materiały eksploatacyjne, które kupiliśmy z nieznanego źródła lub które zostały ponownie napełnione, czyli zregenerowane w oparciu o niskiej jakości atrament, wówczas możemy zauważyć różnicę, między markowymi zamiennikami, a tymi, pochodzącymi od wątpliwych sprzedawców. Pamiętaj, że niewłaściwe przechowywanie materiałów eksploatacyjnych może nawet doprowadzić do późniejszego uszkodzenia drukarki lub do zwiększenia kosztów serwisowania urządzeń.

Oprócz temperatury, należy zwrócić uwagę na odpowiednią wilgotność. Szacuje się, że optymalna wilgotność do przechowywania tuszów, tonerów czy bębnów kształtuje się na poziomie od 35 do 85 procent, ale jest to także ściśle uzależnione od konkretnego zamiennika. Niektóre zamienniki mają szerszą tolerancję, między 10 a 90%, z kolei w innych przypadkach zakres będzie znacznie mniejszy.

Przechowując materiały eksploatacyjne unikać musimy źródeł ciepła, jak również zimna. Nigdy nie umieszczajmy materiałów przy oknie, w lecie będą one wystawione na działanie promieni słonecznych, a zimą, na zwiększoną kondensację pary wodnej, w przypadku, gdy zimą zdecydujemy się wentylować pomieszczenie otwierając okno.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl