14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny Prism do drukarek HP - Zamienniki bębnów HP

Bęben światłoczuły jest jednym z elementów drukarki, który również podlega zużyciu. Zarówno bęben, jak i toner są kluczowymi elementami, bez których drukowanie jest niemożliwe. Gdy na wyświetlaczu drukarki HP pojawi się komunikat, że czas żywotności bębna dobiegł już końca, musimy podjąć decyzję, czy wybierzemy drogi oryginalny bęben do drukarki HP, czy postawimy na coś innego, mianowicie na alternatywę w postaci zamiennika marki Prism. Alternatywne bębny do drukarek HP są nie tylko tańsze, ale jak się okazuje oferują równie wysoką jakość co oryginały. Zamienniki bębnów do drukarek HP dostępne pod marką Prism cechuje świetny stosunek jakości do ceny, na zamiennikach tego typu możemy sporo oszczędzić, co ma ogromne znaczenie szczególnie w firmach, urzędach, czy uczelniach, wszędzie tam, gdzie dużo drukujemy, a czym więcej eksploatujemy drukarkę, tym więcej możemy zaoszczędzić, w skali roku może to być nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zamienniki Prism posiadają certyfikaty zgodności z normami ISO oraz gwarancję producenta.

Co można zrobić z pustymi tonerami i tuszami

Czy to będzie drukarka laserowa, czy atramentowa, w określonym momencie przychodzi pora na wymianę tuszu, toner, bębna. W drukarkach laserowych wydajność bębnów i tonerów jest dużo wyższa, dlatego wymiana tego typu materiałów eksploatacyjnych nastąpi dużo później, aniżeli w przypadku drukarek atramentowych. Oczywiście, jeżeli bardzo dużo drukujemy, już po tygodniu może być potrzeba wymiany. Nawet jeżeli zastosujemy dobre praktyki i metody oszczędzania oraz zainwestujemy w bardzo wydajne warianty zamienników, to i tak w nieskończoność nie da się odwlekać zakupu nowych materiałów eksploatacyjnych. Użytkownicy bardzo często zadają pytanie, co zrobić ze zużytymi tonerami, tuszami, bębnami. Dla większości najprostszym rozwiązaniem jest po prostu wyrzucenie ich do kosza, jednak okazuje się, że jest to najgorsze co możemy zrobić. Można zdecydowanie lepiej zagospodarować zużyte materiały eksploatacyjne do drukarek laserowych lub atramentowych.

Dlaczego nie wyrzucać pustego tonera lub kartridża do kosza

Najważniejszym argumentem przemawiającym za tym, aby nie wyrzucać zużytych materiałów eksploatacyjnych do kosza jest ochrona środowiska. Musimy pamiętać, że w zużytych pojemnikach znajdują się resztki substancji chemicznych używanych do druku. Wyrzucając pojemniki do kosza sprawiamy, że tego typu rzeczy lądują na wysypisku śmieci lub co gorsze w lesie czy w innym miejscu. Jeżeli substancje znajdujące się w pojemnikach przedostaną się do wody gruntowej mogą stanowić zagrożenie dla zwierząt i ludzi, dlatego zużytych materiałów eksploatacyjnych nigdy nie powinniśmy wyrzucać do kosza. Oprócz tego warto pamiętać, że sam pojemnik posiada elementy plastikowe, a jak wiemy plastik stanowi ogromne obciążenie dla środowiska naturalnego. W zależności od typu plastiku, grubości oraz substancji wzbogacających, zużyte plastikowe pojemniki z tuszem mogą rozkładać się w ziemi nawet 1000 lat! Z pewnością nikt z nas nie chce żyć na górze śmieci, zadbajmy o środowisko i nie wyrzucajmy zużytych pojemników z tuszem, tonerem do kosza.

Jeżeli nie kosz to co z nimi zrobić?

Firmy trudniące się sprzedażą regenerowanych materiałów eksploatacyjnych będą zainteresowane odkupieniem zużytych pojemników. W ten sposób możemy zarobić odrobinę pieniędzy, jednak w większości przypadków będą to symboliczne kwoty. Część sklepów internetowych oferujących produkty regenerowane pozwala na oddanie pojemników, w zamian oferując drobne rabaty na kolejne zakupy. Spotkamy się także z firmami, które nie płacą nic za zużyte pojemniki, ale umożliwiają ich bezpłatny odbiór, czy to na miejscu w firmie, czy to w siedzibie u klienta. Możliwości jest wiele. Jak widzimy nie musimy wyrzucać pojemników do kosza, czasem można na nich nawet zarobić, a jeżeli nie, możemy je bezpłatnie oddać w punkcie zbiórki odpadów. Tego typu punkty znaleźć możemy nawet w serwisach komputerowych i sklepach lokalnych, które nie zajmują się ściśle sprzedażą materiałów eksploatacyjnych. Warto dobrze poszukać w swojej okolicy, zawsze można trafić na sklep, który pozwala na oddanie zużytych pojemników. W ten prosty sposób zadbamy o środowisko naturalne dla nas, jak również dla przyszłych pokoleń.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl