14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny TiOM do drukarek HP - Zamienniki bębnów HP

Inwestycja w alternatywne materiały eksploatacyjne do drukarek HP to dzisiaj konieczność, szczególnie w wielu przedsiębiorstwach, gdzie drukowanie jest na porządku dziennym, redukcja kosztów eksploatacji urządzeń HP może przynieść wiele korzyści finansowych, a poczynione oszczędności mogą uratować firmę przed bankructwem lub pozwolić jej rozwinąć skrzydła. Marka zamienników TiOM jest stosunkowo młoda, albowiem powstała dopiero w 2017 roku, jednak niech was to nie zmyli, ponieważ właścicielem marki jest ta sama firma co zamienników Asarto. Spółka Polcan z Ożarowa Mazowieckiego od ponad 20 lat dostarcza wysokiej jakości zamienników do drukarek. Marka TiOM została stworzona głównie jako dużo tańsza alternatywa dla innych istniejących na rynku marek zamienników. Produkty TiOM w tym bębny cechują się niewygórowaną ceną, doskonałą wydajnością oraz niezawodnością w zastosowaniach biznesowych i domowych. Jeżeli naszym motywem przewodnim jest ograniczenie kosztów drukowania, produkty TiOM będą doskonałym wyborem.

Jak zrobić skan z drukarki na komputer?

Urządzenia wielofunkcyjne otwierają przed swoimi użytkownikami całą masę możliwości. Dzięki rozszerzonej funkcjonalności, niedroga drukarka może z powodzeniem zastąpić kilka sprzętów, na zakup których musielibyśmy wydać całkiem sporą kwotę, gdybyśmy chcieli kupić je oddzielnie. Oszczędzamy nie tylko czas, ale i przestrzeń na blacie biurka, bo jedno urządzenie zawsze zajmuje mniej miejsca niż trzy. Nie można też nie wspomnieć, że obsługa takiego "kombajnu" jest łatwiejsza, niż mogłoby się wydawać. Jak skanować z drukarki na komputer? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Dla wielu osób, określenie "wielofunkcyjne" stosowane w kontekście urządzeń drukujących, może brzmieć nieco przerażająco. Przecież jeżeli jeden sprzęt spełnia funkcję kilku, to nie może być łatwy w obsłudze. Otóż, niekoniecznie! Drukowanie i skanowanie za pomocą modelu wielofunkcyjnego jest dziecinnie proste, nawet pomimo faktu, że gąszcz przycisków na panelu urządzenia może nieco przytłoczyć początkującego użytkownika.

Co jest potrzebne, by móc zrobić skan z drukarki?

Zacznijmy od kwestii absolutnie podstawowej - zwykłe drukarki nie umożliwiają skanowania. Aby móc sprowadzić fizyczny dokument do cyfrowej postaci, musimy wejść w posiadanie urządzenia wielofunkcyjnego, tzw. 3w1. Co odróżnia tego typu modele od drukarek jednofunkcyjnych? Różnice są widoczne już na pierwszy rzut oka - w górnej części obudowy sprzętu można dostrzec jeszcze jeden moduł z unoszoną klapką. To właśnie skaner.

Kolejna rzecz, aby móc wykonać skanowanie, musimy zainstalować w pamięci komputera odpowiednie oprogramowanie. Producent dostarcza je w postaci płyty CD, jednak jeżeli zabrakło jej w zestawie sprzedażowym lub twój komputer nie został wyposażony w napęd optyczny, nie należy wpadać w panikę. Niezbędne sterowniki można pobrać z oficjalnej strony producenta.

Gdy urządzenie zostanie podłączone do komputera, a sterowniki - zainstalowane, będziemy mogli przejść do skanowania.

Skanowanie za pomocą drukarki? Nic trudnego!

Skanera w drukarce używamy dokładnie tak samo, jak oddzielnego urządzenia - unosimy pokrywę i kładziemy dokument na szybce, tekstem do spodu. Na obramowaniach nie brakuje oznaczeń ułatwiających poprawne ułożenie arkusza. Teraz musimy uruchomić aplikację. Przechodzimy do opcji skanera i wybieramy format, w jakim plik ma zostać zapisany. Najbardziej uniwersalny jest JPG, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, by od razu skanować do PDF. Jeżeli dopiero poznajesz możliwości urządzenia wielofunkcyjnego, uruchom podgląd skanowania. Ta opcja pozwoli ci przekonać się, jak będzie wyglądał twój dokument po sprowadzeniu go do postaci cyfrowej. Na tym etapie możesz też wybrać fragment, który ma być zeskanowany, o ile nie chcesz skanować całej strony.

Kolejny krok to wybór folderu, do którego ma trafić nowy plik. Można pozostawić wybór domyślny lub wskazać dowolny inny katalog. Przechodząc do sekcji Ustawienia, będziemy mogli wybrać rozdzielczość skanu, skalę kolorów i wiele innych mniej lub bardziej przydatnych opcji. Teraz pozostaje nam tylko kliknąć przycisk Skanuj (nazwy opcji i przycisków mogą różnić się, zależnie od modelu urządzenia) i gotowe. Urządzenie samoczynnie rozpocznie pracę.

W przypadku modeli wyposażonych panel dotykowy, skanowanie można uruchomić bez pośrednictwa komputera. W interfejsie drukarki wybieramy tylko opcję skanowania i wskazujemy komputer, do którego ma trafić plik. To jeszcze szybsza i wygodniejsza opcja, pozwalająca zaoszczędzić sporo czasu.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl