14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Quantec Premium do drukarek Konica Minolta - Zamienniki oryginalnych tonerów Konica Minolta

Firma Konica, tak w rzeczywistości występująca również pod nazwą Minolta-Minolta, to czołowy producent elektroniki na świecie. Tak jak wiele światowych marek związanych z elektroniką użytkową, powstała i dalej mieści się w Japonii. Od początku ten japoński koncern specjalizował się przede wszystkim w produkcji urządzeń do druku, ale też w wytwarzaniu sprzętu do obrazowania graficznego takich jak drukarki, kopiarki czy aparaty fotograficzne. W Polsce bardzo wiele firm używa sprzętu tej firmy, dlatego też, jeśli poszukujemy sprawdzonych tonerów, to na pewno warto kupić w zamienniki Quantec Premium, które są wyborem najbardziej odpowiednim, ponieważ jeśli bierzemy pod uwagę cenę oraz takie cechy produktu jak wydajność czy jakość, to te trzy czynniki spełniają tutaj najwyższe normy.

Dystrybutorzy zamienników tonerów oferują na polskim rynku sprawdzone tonery Quantec. Wszystkie materiały eksploatacyjne przechodzą testy jakości. Warto dodać, że są produkowane z materiałów, które posiadają zbliżony skład do tych oryginalnych. Dzięki temu taki toner jest zawsze kompatybilny z głowicą drukarki i gwarantuje jej bezawaryjną pracę.

Drukarka do ulotek - na jakie parametry zwrócić uwagę?

Chyba żadna współczesna firma nie może funkcjonować bez drukarki, tym bardziej, że elektroniczny obieg dokumentów pełni obecnie strategiczną rolę. Warto jednak pamiętać, że zastosowanie posiadanego sprzętu nie ogranicza się wyłącznie do drukowania faktur, zamówień czy dokumentów magazynowych. Dysponując odpowiednim modelem, łatwo i szybko wydrukujemy też materiały promocyjne i marketingowe, bez konieczności zlecania tego zadania zakładowi poligraficznemu. Jakie cechy powinna wykazywać dobra drukarka do ulotek?

Na rynku nie brakuje profesjonalnych urządzeń drukujących, które poradzą sobie dosłownie z każdym zadaniem. Ich cena okazuje się jednak zaporowa i jeżeli użytkownik zamierza drukować materiały promocyjne wyłącznie na własne potrzeby, taka inwestycja nie zwróci się nigdy. Mówiąc wprost - profesjonalny sprzęt jest dedykowany profesjonalistom. W warunkach pracy w zakładzie poligraficznym, drukarka nie ma okazji wystygnąć, więc taki zakup jest całkowicie uzasadniony. W innych przypadkach, nie ma sensu wydawać niebotycznych kwot na profesjonalne urządzenie, tym bardziej, że z wydrukiem stosunkowo niewielkiej partii ulotek (czyli drukowanej w skali mniejszej niż przemysłowa) poradzi sobie znacznie tańsze urządzenia.

"Atramentówka" czy "laserówka" - co będzie lepszym wyborem?

Odpowiadając na postawione wyżej pytanie - to zależy. Drukarka laserowa będzie dobrym wyborem w sytuacji, w której zamierzamy drukować przede wszystkim tekst. Jeżeli jednak szata ulotek ma obejmować także atrakcyjną grafikę, lepszym wyborem będzie dobry model atramentowy. Wynika to z faktu, że tego typu urządzenia znacznie lepiej radzą sobie z reprodukcją kolorów niż "laserówki". Oczywiście, rynek urządzeń drukujących oferuje modele laserowe, które poradzą sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, ale mówimy tu o kosztownym sprzęcie. Taki zakup będzie uzasadniony przede wszystkim w przypadku, gdy nasze potrzeby w kwestii wydruku ulotek są naprawdę duże.

Z drugiej strony, wydruk uzyskany technologią laserową jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne i na upływ czasu. O ile ten drugi czynnik ma marginalne znaczenie ("cykl życia" broszur reklamowych najczęściej jest krótki), to jeżeli ulotki mają być kolportowane w warunkach zewnętrznych, warto rozważyć zakup dobrej "laserówki".

Automatyczny duplex to spore ułatwienie

Większość ulotek reklamowych drukuje się dwustronnie. Oczywiście, można to zrobić na dosłownie każdej drukarce, ale skoro można ułatwić sobie pracę, dlaczego nie skorzystać z takiej możliwości? Wybierając model z przeznaczeniem do wydruku materiałów promocyjnych, warto zwrócić uwagę, czy jest wyposażony w funkcję druku dwustronnego. Ta przydatna opcja całkowicie automatyzuje proces drukowania. Użytkownik może w tym czasie zająć się innymi rzeczami.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Powyższe aspekty nie są jedynymi, które należy uwzględnić przy podejmowaniu decyzji. Kolejne to:

 • maksymalne miesięczne obciążenie - ten parametr określa liczbę stron możliwych do wydrukowania w miesiącu,
 • maksymalna gramatura papieru - nie każda drukarka może współpracować z papierem o wysokiej gramaturze, warto o tym pamiętać,
 • pojemność podajnika papieru - im więcej arkuszy zmieścimy w podajniku, tym mniej angażujący będzie proces drukowania.
Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl