14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Orink do drukarek Lexmark - Tusze zamienniki Lexmark

Amerykańska firma Lexmark była efektem oddzielenia się działu drukarek i materiałów eksploatacyjnych z firmy IBM. Następnie ów dział został przejęty przez firmę inwestycyjną Clayton & Dubilier & Rice, Inc. Główna siedziba Lexmark mieści się w stanie Kentucky (USA). Ciekawostką jest, że posiada ona dział zajmujący się badaniami i rozwojem w siedzibie głównej oraz w innych miastach na całym świecie, nawet na Filipinach. Jego biura mieszczą się również w Ameryce Północnej i Południowej, Azji oraz Europie. W sumie zatrudniają one ponad 12 tysięcy pracowników. Warto dodać, że firma produkuje urządzenia pod własną marką, ale również zajmuje się wytwarzaniem drukarek dla firm takich firm jak Dell oraz IBM InfoPri. Ponadto firma ta zapewnia rozwiązania i usługi związane z drukiem. Jej produkty dostępne są na całym świecie i są bardzo chętnie nabywane przez największe biura w Polsce i na świecie. Dzięki rosnącej popularności wzrasta również popyt na zamienniki tuszy do drukarek Lexmark.

Zamienniki Orink do drukarek Lexmark cechują się wysoką jakością wydruków oraz przystępną ceną. Są to jedne z najlepszych na rynku zamienników tuszy Lexmark, polecane przez wielu użytkowników. Znajdą uznanie wszędzie tam, gdzie potrzeba jest ekonomicznego drukowania, przy zachowaniu jak najwyższego poziomu jakości wydruków.

Kilka sposobów na tanie drukowanie

Obecne czasy wymagają od nas umiejętności pisania na komputerze, jak również przenoszenia słowa pisanego na papier, ale nie w formie klasycznej, jak to było przed laty, ale za pomocą urządzeń drukujących. Drukarki do działania potrzebują kilku elementów, w zależności od tego, czy mamy do czynienia z urządzeniem laserowym, czy atramentowym będą to odpowiednio: toner, bęben i papier oraz tusz lub atrament dla instalacji typu CISS i papier do drukarki.

Tusze i tonery zamienne do Lexmark

Pierwszą i najskuteczniejszą metodą na tanie drukowanie jest inwestycja w zamienniki do drukarek. Oryginalne tusze lub tonery do drukarek Lexmark generują ogromne koszty, dlatego warto już od samego początku eksploatacji zastanowić się nad bardziej ekonomicznym podejściem, wykorzystującym w swojej strategii zamienniki do drukarek. Pamiętać jednak trzeba, że decydując się na zamienniki, możemy utracić gwarancję producenta na urządzenie. Oczywiście nie każdy producent podchodzi tak rygorystycznie do kwestii użytkowania urządzenia z alternatywnymi materiałami eksploatacyjnymi, jednakże trzeba się liczyć, że gdy przyjdzie problem, producent może odmówić wykonania napraw w ramach gwarancji. Warto także wiedzieć, że gwarancję bardzo często oferują producenci zamienników, gdzie to oni przejmują obowiązek naprawienia urządzenia, w przypadku, gdy okaże się, że z winy zamiennika doszło do uszkodzenia. Jeżeli zaopatrujemy się w sprawdzonych sklepach internetowych z zamiennikami, jak również kupujemy markowe zamienniki, nie ma powodu do obaw, uszkodzenia w wyniku zastosowania alternatywnego tuszu czy tonera są bardzo rzadkie. W dzisiejszych czasach producenci zamienników chcąc czy nie, aby być konkurencyjnym na rynku muszą stosować się do obowiązujących norm ISO, które definiują kwestie jakościowe i bezpieczeństwa. Dzięki temu na rynek trafiają wyłącznie te zamienniki, które spełniają wymagania stawiane przez normy.

Tanie drukowanie w dobrej jakości to nie kit

Na rynku zamienników znajdziemy różnego typu segmenty produktów. Część z nich przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników, którzy wymagają od zamiennika jakości porównywalnej z oryginalnymi materiałami eksploatacyjnymi. Inna grupa użytkowników będzie chciała jak najwięcej oszczędzić na drukowaniu, dla nich dobrym rozwiązaniem są zamienniki z segmentu ekonomicznego, które doskonale sprawdzą się w biurach, generując określone oszczędności.

Tanie drukowanie to nie tylko zamienniki do drukarek, to również odpowiednie przygotowanie dokumentów do druku, jak również trzymanie się dobrych praktyk przy drukowaniu. Dla przykładu, gdy mamy do wydrukowania dokument roboczy, nie drukujemy go w najwyższej możliwej jakości, tylko korzystamy z najniższego ustawienia, które pozwoli zachować szczegółowość dokumentu, ale jednocześnie nie będzie pociągało za sobą znacznego wykorzystania tonera, tuszu czy bębna. Inaczej mówiąc, jakość druku powinna być dostosowana do konkretnej sytuacji.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl