14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze WOX do drukarek Lexmark - Tusze zamienniki Lexmark

Drukarki marki Lexmark choć nie tak popularne jak niegdyś wciąż znajdują swoich zwolenników, również w Polsce, gdzie najchętniej stosowane są w biurach. Drukarki Lexmark do działania potrzebują materiałów eksploatacyjnych, w przypadku drukarek atramentowych będą to tusze, z kolei dla drukarek laserowych bębny i tonery. Oryginalne tusze są jednak drogie, często już po kilku miesiącach użytkowania drukarki można uzyskać koszty na poziomie kosztów zakupu urządzenia, co dla wielu osób może być wielkim zaskoczeniem. W wielu przedsiębiorstwach szuka się oszczędności, drukując również można zaoszczędzić! Najprostszym rozwiązaniem jest zakup alternatywnych tuszów WOX, które sprostają codziennym biurowym wyzwaniom. Redukcja kosztów drukowania może sięgnąć nawet 60% w skali roku. Tusze WOX do drukarek Lexmark cechują się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Produkty są niezawodne i bezpieczne zarówno dla drukarki, jak również dla środowiska naturalnego. Posiadają one certyfikaty zgodności z normami ISO. Aby dodatkowo zagwarantować wysoki poziom jakości, tusze WOX są kontrolowane w wyspecjalizowanych laboratoriach, gdzie badane są parametry tuszu takie jak gęstość czy czas schnięcia.

Rodzaje tuszów do drukarek

Drukarki atramentowe należą do najpopularniejszych przedstawicieli tego segmentu elektroniki użytkowej. Trudno się temu dziwić, bo "atramentówki" są nie tylko tanie, ale także okazują się bezproblemowe w eksploatacji. To ostatnie dotyczy przede wszystkim zakupu kartridżów z tuszem - wystarczy wiedzieć, jakim modelem urządzenia dysponujemy, by móc przebierać w szerokiej ofercie wkładów ze środkiem drukującym. Trzeba jednak wiedzieć, że na rynku można spotkać kilka rodzajów tuszów do drukarek, a każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi właściwościami.

W powszechnej opinii, podział tuszów do drukarek atramentowych ogranicza się do czarnych i kolorowych środków drukujących, oraz do elementów oryginalnych i zamienników. Trzeba jednak wiedzieć, że dobór odpowiedniego koloru i wybór producenta nie są jedynymi czynnikami, które należy brać pod uwagę w trakcie zakupów. Dobierając odpowiedni środek drukujący, musimy także określić jego typ. W przypadku materiałów eksploatacyjnych dedykowanych drukarkom atramentowym, należy rozróżniać trzy podstawowe kategorie: tusze barwnikowe, tusze pigmentowe i tusze sublimacyjne.

Tusze barwnikowe - najbardziej uniwersalne rozwiązanie

Najpopularniejszym typem atramentu do "plujki" jest tusz barwnikowy. Nie jest to najtańszy produkt na rynku, ale w tym przypadku, cena ma autentyczne przełożenie na jakość. Tusz barwnikowy dobrze sprawdzi się w zastosowaniach profesjonalnych, a jeżeli drukarka ma być używana w domu lub w niewielkim biurze, będzie jak znalazł.

Ten typ tuszu charakteryzuje się dość niską ceną, co nie pozostaje bez wpływu na koszty eksploatacji urządzenia drukującego. Dzięki specyficznemu składowi chemicznemu, zapewnia bardzo dobrą szybkość wydruku. Należy też wspomnieć, że tusze pigmentowe bardzo szybko wchłaniają się w strukturę papieru, co znacząco ogranicza ryzyko rozmazania gotowego wydruku. Poszczególne kolory świetnie mieszają się ze sobą, co przekłada się na możliwość uzyskania szerokiej gamy kolorystycznej. To z kolei sprawia, że wydruki przedstawiają naprawdę dobrą jakość - zachowują szczegóły, detale i cienie.

Wady? Tak, jest ich kilka. Do największych należy niska odporność tuszów barwnikowych na działanie światła słonecznego. Jeżeli zatem zamierzamy używać tego środka do drukowania fotografii, musimy pomyśleć o ich zabezpieczeniu. Kolejny minus, chcąc uzyskać wysoką jakość wydruku, będziemy musieli sięgnąć po papier wysokiej jakości.

Tusze pigmentowe - dobry wybór do wydruku zdjęć i grafik

Tusz pigmentowy to najtańszy rodzaj środka drukującego do drukarek atramentowych. Nie należy jednak utożsamiać słowa "najtańszy" ze słowem "najgorszy". Tusze pigmentowe są silnie nasycone barwnikiem, dzięki czemu umożliwiają uzyskanie głęboko nasyconych kolorów i ostrych konturów. To sprawia, że świetnie nadają się do wydruku zdjęć i kolorowych grafik o dużej szczegółowości. Należy też wspomnieć, że ten środek drukujący świetnie współpracuje z papierem o niższej gramaturze.

Tusze sublimacyjne - do zadań specjalnych

Tusz sublimacyjny, najdroższy ze wszystkich, charakteryzuje się dużą gęstością i zwiększoną gramaturą. To sprawia, że idealnie nadaje się do realizowania usług poligraficznych, m.in. do wykonywania druku transferowego i nadruków na tekstyliach.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl