14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Orink do drukarek Oki - Zamienniki tonerów Oki

Oki Electric Industry Co. Ltd - tak brzmi pełna nazwa japońskiej firmy, która jest aktualnie jedną z najpotężniejszych firm wśród dostawców półprzewodników. Jest to również firma produkująca urządzenia drukujące. Ponadto jest dostawcą kompletnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu. Firma Oki przeznacza własne usługi i produkty przede wszystkim do instytucji i przedsiębiorstw. W trakcje swojej dzielności Oki rozszerzyło działalność o mechatronikę. Ponadto firma zaczęła również produkować urządzenia drukujące, które stały się szybko bardzo popularne wśród profesjonalnych sprzętów biurowych. W tym obrębie Oki oferuje produkty takie jak drukarki igłowe (SIDM), kolorowe drukarki nie uderzeniowe (NIP), czarno-białe drukarki nie uderzeniowe oraz faksy i urządzenia wielofunkcyjne (MFP). Co ciekawe firma wiedzie również prym tworząc profesjonalne urządzenia drukujące oraz oprogramowanie. Urządzenia drukujące i wielofunkcyjne firmy Oki są bardzo chętnie kupowane nie tylko w Polsce, ale i na świecie, dzięki temu rośnie popyt na części zamienne, jak również na zamienniki tonerów do drukarek Oki, które w bardzo dobrych cenach można kupić w sklepie internetowym ArtJet.

1x Toner Orink Do Oki C532 1.5k Black
szt.
zobacz więcej
1x Toner Orink Do Oki C532 1.5k Black
Producent: OKI
Cena: 76,50 zł
1x Toner Orink Do Oki C532 1.5k Cyan
szt.
zobacz więcej
1x Toner Orink Do Oki C532 1.5k Cyan
Producent: OKI
Cena: 76,50 zł

Problem z papierem do drukarki

Jakość papieru do drukarek jest zróżnicowana, nie każdy papier nadaje się do optymalnego drukowania. Papier może wpływać między innymi na jakość druku, jak również może przyczyniać się do spadku sprawności drukarki. W tym wszystkim istotne są także kwestie przechowywania, gdzie jest to najczęstsza przyczyna pogorszenia jakości druku lub uniemożliwienia drukowania wskutek awarii urządzenia.

Problemy z papierem wynikają z jego zbytniego zawilgocenia, przez co mogą wystąpić problemy już na etapie pobierania papieru do drukarki, poprzez podajnik, a skończywszy na zablokowaniu papieru w drukarce, co będzie skutkowało koniecznością otwarcia urządzenia i usunięcia pogniecionej kartki.

Aby uniknąć tego typu problemów powinniśmy przechowywać papier w odpowiednim opakowaniu. Niestety przechowywanie papieru w opakowaniu producenta nie jest najlepszym pomysłem, zwykle jest to typowy papier nieco grubszy, kredowany, który otula ryzę, jest tak samo podatny na wchłanianie wilgoci jak znajdujące się w nim kartki papieru. Do przechowywania papieru najlepiej wykorzystać specjalne opakowanie, które będzie miało systemy przeciw wilgoci, można do nich także wrzucić specjalne woreczki usprawniające pochłanianie wilgoci, oczywiście takie woreczki należy co jakiś czas wymieniać.

W przechowywaniu papieru ważne jest też samo pomieszczenie, musi być wentylowane, nie może ryza papieru stać koło urządzeń generujących parę wodną lub które są podatne na kondensację pary wodnej, a tak może być na przykład, gdy przechowujemy papier blisko okien, czy też w pobliżu urządzeń jak czajnik, grzałka. Warto też uważać, aby nie stawiać w zimie, w bezpośrednim sąsiedztwie filiżanek z gorącą herbatą czy kawą. Opary doskonale mogą być wchłonięte przez znajdujący się w pobliżu papier, przez co straci on swoje właściwości i będzie powodował utrudnienia w drukowaniu. Optymalna temperatura przechowywania typowego papieru do drukarki zwykle mieści się w przedziale 15 - 20 stopni.

Złej jakości papieru należy się wystrzegać, może on powodować wiele problemów z urządzeniami drukującymi oraz istotnie zwiększyć koszty serwisowania drukarek, kserokopiarek. Patrząc na ten temat trzeba też policzyć koszty czasu, który potrzebny jest na doprowadzenie drukarki do stanu używalności. Każda przerwa w pracy może pociągać za sobą utratę pieniędzy. Najczęściej koszty rosną, gdy w wyniku częstego zacinania ulegnie uszkodzeniu wałek do pobierania papieru. Takie sytuacje niestety nie należą do rzadkości. W przypadku drukarek laserowych, gdzie temperatura pracy jest naturalnie wyższa, może dochodzić także do wydostawania się z drukarki oparów lub czasem nawet dymu. Niestety jakakolwiek kondensacja może doprowadzić do uszkodzenia elektroniki drukarki, co będzie skutkowało koniecznością serwisowania lub w ekstremalnych sytuacjach spowoduje konieczność zakupu nowego urządzenia.

Podczas eksploatacji urządzenia drukującego warto przestrzegać określonych dobrych praktyk i procedur, również tych, które dotyczą przechowywania papierów do drukarek, jak również materiałów eksploatacyjnych. Dzięki stosowaniu się do zasad, możemy zmniejszyć koszty eksploatacji i wydłużyć życie urządzeń.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl