14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery Jet World do drukarek Phillips - Zamienniki tonerów Phillips

Do niedawna stosowanie zamienników do drukarek Philips było uzasadnione głównie z ekonomicznego punktu widzenia, gdzie koszt alternatywnego tonera do drukarki był nawet o 60% tańszy w stosunku do oryginału. Jednakże współcześnie tonery zamienniki do Philips i innych drukarek oferują nie tylko zwiększoną wydajność, ale również posiadają odpowiednie walory jakościowe, które często nie odbiegają od tonerów oryginalnych, umożliwiając wydruk o najwyższej możliwej jakości. Tego typu zamienniki są bardzo cenione głównie w firmach, które z jednej strony chcą zaoszczędzić na kosztach wydruku, z drugiej nie chcą tracić na jakości druku. Obydwie cechy łączą w sobie tonery marki JetWorld, które uznawane są przez użytkowników za jedne z najlepszych na rynku polskim. Marka JetWorld to nie tylko tonery do drukarek Philips, ale również inne materiały eksploatacyjne. Wszystkie produkty Jet World spełniają rygorystyczne normy ISO, które określają zarówno jakość wydruku, bezpieczeństwo, jak również wydajność kaset z tonerem. Tonery JetWorld posiadają dożywotnią gwarancję producenta.

Jak wykonać drukowanie do pliku PDF

Kilkadziesiąt lat temu, aby zarchiwizować artykuł na stronie internetowej trzeba go było wydrukować lub przynajmniej zrobić zrzut ekranu każdego fragmentu strony, zapisując do plików JPG/BMP. W dzisiejszych czasach systemy operacyjne z rodziny Windows i nie tylko, zostały wyposażone w wirtualną drukarkę, która zamiast przesyłać zadania do fizycznej drukarki, pozwala na zapis danych do pliku w formacie PDF. Użytkownicy coraz częściej decydują się na przechowywanie danych w formie elektronicznej, plik może z łatwością zostać udostępniony w Internecie lub przeniesiony na urządzenie mobilne do dalszego użytkowania. Zapis do pliku PDF dzięki wirtualnej drukarce jest bardzo prosty. Wydruku możemy dokonać na niemalże każdym systemie, od Windows, poprzez macOS, a skończywszy na Linuksie, a nawet na Androidzie i iOS. Wydruk będzie można zrealizować z poziomu niemalże każdej aplikacji będącej pod kontrolą jednego z wymienionych systemów operacyjnych. Jak drukować do pliku PDF? Wystarczy wejść na wybraną stronę internetową, następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy na oknie przeglądarki, po czym z menu kontekstowego wskazać opcję Drukuj. W przypadku przeglądarki Opera w menu kontekstowym może być dostępna także opcja Zapisz jako PDF, co pozwoli przyśpieszyć proces tworzenia pliku. Wracając do procedury standardowej, przy użyciu wirtualnej drukarki, po wybraniu przycisku Drukuj, w oknie wyboru urządzenia drukującego (Urządzenie docelowe) wskazujemy pozycję Microsoft Print to PDF. Definiujemy pozostałe parametry jak układ, marginesy, rozmiar papieru, czy skalę. Następnie klikamy Drukuj. Po chwili otworzy się okno zapisywania, w której wskazujemy miejsce docelowe zapisu pliku PDF.

Wady i zalety drukowania do PDF

W tym miejscu warto przedstawić wady i zalety takiej formy wydruku. Oczywiście głównym atutem drukowania do PDF jest możliwość swobodnego przeniesienia dokumentu i jego odczyt, na dowolnej platformie i na dowolnym urządzeniu. Przeglądarki PDF są standardowym wyposażeniem wielu systemów operacyjnych, a nawet jeżeli ich nie ma domyślnie w systemie, można bez trudu w kilka minut doinstalować odpowiednią aplikację np. Sumatra PDF i cieszyć się z możliwości odczytu dokumentów elektronicznych. Drugą niewątpliwą zaletą jest oszczędność papieru i tonera, albowiem dokumenty będziemy przechowywali w formie elektronicznej. Dzisiaj przy możliwościach jakie oferują współczesne dyski twarde lub dyski online, przechowywanie dokumentów PDF jest bardzo proste, w przypadku skorzystania z możliwości przechowywania plików w chmurze, dokumenty PDF mogą być dla nas dostępne z każdego miejsca na świecie i z każdego urządzenia, wystarczy Internet i odpowiednia aplikacja kliencka do połączenia z dyskiem online. A co z wadami? Niewątpliwie wadą jest ryzyko utraty danych. Każde wewnętrzne lub zewnętrzne urządzenie magazynujące może ulec awarii, przez co stracimy dostęp do danych. W tym scenariuszu przechowywanie klasycznie wydrukowanych dokumentów w segregatorach czy teczkach jest dużo bardziej bezpieczne. Oczywiście możemy skorzystać z możliwości tworzenia kopii zapasowych na zewnętrznych dyskach lub wykorzystać do przechowywania danych wspomniane już wcześniej dyski online np. Google Drive, One Drive. W dzisiejszych czasach i tak odchodzi się już od przechowywania dokumentów w formie papierowej, możemy iść z duchem czasu i wdrożyć u siebie system przechowywania dokumentów oparty wyłącznie na wersjach elektronicznych.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl