14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Quantec Premium zamienniki do drukarek

Wiele hurtowni oferuje szeroką gamę tuszy i tonerów do drukarek. Półki sklepowe i szafy pękają w szwach od mnogości oferowanych zamienników, a użytkownicy i klienci bardzo chętnie sięgają po takie rozwiązania, głównie ze względu na cenę. Okazuje się, że obecnie nowoczesne zamienniki tonerów i tuszy Quantec w wersji Premium, są tak dopracowane technologicznie, że mogą pracować z bardzo dobrą wydajnością i zapewnić jakość wydruku porównywalną z oryginałami. Dlatego też warto zwrócić uwagę na produkty takie jak tonery i tusze Quantec. Możemy teraz zadać pytanie, dlaczego akurat te?

Głównym argumentem jest fakt, że tonery tej firmy posiadają wszelkie możliwe certyfikaty świadczące o jakości, co w opozycji do zalewających polski rynek falsyfikatów, swoistych klonów tonerów, które potrafią działać bardzo wyniszczająco dla urządzeniach drukujących, jest ogromnym atutem. Dlatego mając na uwadze aktualną sytuację rynkową, producent zadbał o zdobycie wszelkich niezbędnych certyfikatów potwierdzających wysoką jakość swych produktów.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Przechowywanie papieru do drukarki - o czym warto pamiętać?

Drukarki, bez względu na wykorzystywaną technologię wydruku, to skomplikowane urządzenia, które od swoich użytkowników wymagają zachowania odpowiedniej dbałości o warunki eksploatacyjne. Większość osób zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że zapasowe kartridże z tuszem i kasety z tonerem należy przechowywać w odpowiednich warunkach, ale niektórzy zapominają, że to samo dotyczy też papieru. Niewłaściwie przechowywane ryzy mogą znacząco pogorszyć jakość wydruku, ale nie tylko. W pewnych sytuacjach, mogą doprowadzić nawet do uszkodzenia drukarki. Zatem, jak przechowywać papier? Poniżej zamieszczamy kilka prostych wskazówek, które pomogą w uniknięciu wielu problemów.

Zapas papieru? Tak, ale bez przesady

Zanim omówimy optymalne warunki do przechowywania papieru, najpierw skupmy się na właściwej wielkości zapasów. O ile w warunkach domowych zwykle nie mamy potrzeby magazynowania papieru do drukarki, to w przypadku firm wygląda to nieco inaczej. Mając na uwadze konieczność zachowania ciągłości pracy, w wielu biurach panuje zwyczaj kupowania papieru na zapas. To dobra strategia, ale zapasy powinny pokrywać maksymalnie 3-miesięczne zapotrzebowanie. W przeciwnym wypadku, papier będzie narażony na działanie wilgoci i znacznych wahań temperatur, a wszystko to może sprawić, że utraci swoje właściwości.

Temperatura i wilgotność powietrza - te dwa czynniki mają ogromne znaczenie

Najlepsze warunki do przechowywania papieru stwarza temperatura pokojowa, czyli oscylująca w przedziale 20-25 st. Celsjusza. Optymalna wilgotność względna to natomiast 35-55 proc. Należy pamiętać, że papier wykazuje właściwości higroskopijne, co oznacza, że ma zdolność do szybkiego wchłaniania i utraty wilgoci. Gdy temperatura w pomieszczeniu jest zbyt wysoka, a wilgotność powietrza - zbyt duża, papier wchłania parę wodną. Z kolei w warunkach zbyt niskiej temperatury, wilgoć będzie skraplać się na papierze.

Nadmiernie przesuszony papier straci swoje właściwości, co przełoży się na niskiej jakości wydruk - ze smugami i pasmami. Z kolei użycie wilgotnego papieru będzie skutkować bladym wydrukiem z licznymi ubytkami. Poza tym, wilgotne arkusze łatwo zacinają się w drukarce.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Niektórzy użytkownicy przechowują papier na podłodze lub tuż nad jej powierzchnią. To spory błąd, bo właśnie w tych miejscach ryzy będą najbardziej narażone na osiadanie kurzu i innych zanieczyszczeń. Użycie zabrudzonego papieru przełoży się na obniżenie jakości wydruku, ale nie tylko. Trzeba pamiętać, że wszelkie zanieczyszczenia będą częściowo przenoszone na ruchome elementy drukarki. Niezbyt dobrym pomysłem jest też przechowywanie ryzy na parapecie, gdzie będzie narażona nie tylko na działanie zanieczyszczeń, ale także wilgoci i światła słonecznego.

Zapas papieru warto przechowywać w zamkniętej szafce bądź szufladzie. Uwaga - opakowania nie należy otwierać jeżeli nie zamierzamy używać papieru! Powierzchnia, na której leży ryza, powinna być prosta i gładka.

Stosując się do tych prostych zaleceń, unikniemy strat materiałowych i wielu problemów związanych z eksploatacją drukarki.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl