14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TelForceOne do drukarek Ricoh - Zamienniki tonerów Ricoh

Firma Ricoh powstała w Japonii blisko 90 lat temu. Szybko stała się ogólnoświatową korporacją, mającą pod sobą 317 różnych macierzystych firm i oddziałów. Posiada też blisko 30 zakładów produkcyjnych w całej Japonii. Ponadto znalazła się na liście jednej z 10 najbardziej wpływowych i popularnych firm informatycznych na całym świecie. Swoim klientom oferuje najwyższej klasy produkty z branży cyfrowej. Od lat Ricoh jest dostawcą wielofunkcyjnych urządzeń biurowych tj. czarno-białych i kolorowych drukarek laserowych, faksów, powielaczy cyfrowych. Ponadto w jego asortymencie znajdują się aparaty fotograficzne oraz oprogramowanie. Ricoh ma strukturę ściśle uregulowaną. Podobnie jak inne japońskie firmy dzieli się na regionalne centrale. Za europejskie odziały odpowiada człon o nazwie Ricoh Europe PLC, której lokalizacja mieści się w Wielkiej Brytanii i w Holandii.

Firma rozwija się bardzo dynamicznie, jej sprzęt drukujący znajduje się w niemalże każdej wielkiej korporacji na świecie. W związku z tym wiele firm dystrybucyjnych oferuje zamienniki do drukarek Ricoh, w tym tonery bardzo dobrej jakości, ale dużo tańsze od oryginałów. Zamienniki TFO do drukarek Ricoh doskonale sprawdzą się w warunkach biurowych i domowych.

Czy warto wybierać tanie tusze i tonery?

Osoby drukujące dużo i często doskonale rozumieją, jak kosztowna może być eksploatacja drukarki. Zakup wysokiej jakości papieru to jeszcze nie wszystko. Najwyższy koszt generuje wymiana zasobników ze środkiem drukującym - kartridżów z tuszem i kaset z tonerem. Na rynku nie brakuje tanich zamienników, które kosztują wielokrotnie mniej niż oryginalne elementy. Często można jednak spotkać się z opiniami, według których lepiej zapłacić więcej i mieć spokojną głowę. Czy warto kupować tanie zamienniki? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

"Zamienniki nie są tak wydajne, jak oryginalne kasety i kartridże". "Zamiennik nie zapewnia dobrej jakości wydruku". "Zamiennik może uszkodzić drukarkę". Z takimi lub podobnymi opiniami spotkał się chyba każdy użytkownik popularnych "atramentówek" i "laserówek". Czy mają one cokolwiek wspólnego z prawdą? Cóż, na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Niedrogi zamiennik a tani zamiennik - różnica jest ogromna

Powyższe wynika z faktu, że rynek zamienników jest ogromny i obiegowych opinii nie można przypisać do każdego wkładu, kategoryzowanego jako "zamiennik". Na polskich i chińskich portalach sprzedażowych i aukcyjnych bez problemu znajdziemy kasety i kartridże, których cena jest wręcz śmieszna. Takie elementy reprezentują najniższą możliwą półkę.

Jak to możliwe, że wkład drukujący jest wyceniany na ułamek ceny elementu oryginalnego? Składa się na to kilka czynników.

Pierwszy - jakość wykonania. Najtańsze kasety i kartridże są wytwarzane z niskiej jakości materiałów i napełniane - możliwie najtańszym tonerem lub tuszem. Rzeczywiście, w przypadku takich wkładów (zwłaszcza atramentowych) zdarzają się sytuacje, w których środek drukujący wydostaje się w niekontrolowany sposób, zalewając komorę drukarki. Inna sprawa jakość wydruku uzyskanego przy pomocy takiego elementu najczęściej pozostawia sporo do życzenia.

Drugi - kontrola jakości, a raczej jej brak. Producenci najtańszych zamienników za nic mają normy i końcową kontrolę jakości gotowego produktu (wiadomo, chodzi o oszczędności). Nie należy zatem dziwić się, że nowy tani zamiennik często nawet nie próbuje podjąć współpracy z drukarką.

Trzeci - stopień napełnienia. Niskiej jakości tusz lub toner odbija się nie tylko na jakości wydruku, ale także na wydajności procesu. Poza tym, bardzo często zdarza się, że zasobniki nie są napełniane w stu procentach (ponownie - oszczędności), co dodatkowo zmniejsza liczbę możliwych do uzyskania wydruków.

Markowe zamienniki są jedynym słusznym wyborem

Na przeciwległej szali mamy zamienniki renomowanych producentów. Takie kasety i kartridże są wyraźnie droższe od najtańszych odpowiedników, jednak należy z całą stanowczością podkreślić, że nadal pozostają znacznie tańsze (nawet o kilkadziesiąt procent) od oryginałów.

Takie elementy eksploatacyjne przedstawiają najwyższą możliwą jakość wykonania i dotyczy to zarówno obudowy wkładu, jak i środka drukującego. Takie elementy są całkowicie bezpieczne dla drukarki, zapewniają rewelacyjną jakość wydruku, a pod względem wydajności, często nie pozostawiają szans elementom oryginalnym.

Czas odpowiedzieć na pytanie - czy warto wybierać tanie tusze i tonery? Tak, ale tylko pod warunkiem, że wybieramy nie najtańsze, a najlepsze zamienniki.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl