14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TelForceOne do drukarek Samsung - Zamienniki tonerów Samsung

Samsung Group jest jedną z największych firm powstałych blisko 90 lat temu w Południowej Korei, której produkty znane są i uznawane na całym świecie. Zasługą tej popularności jest fakt, że to jedna z niewielu firm która zrzesza duże komórki produkcyjne, jak również i usługowe. Działalność firmy jest bardzo mnoga i funkcjonuje w bardzo wielu branżach oraz instytucjach finansowych.

Początki Samsunga były skromne, gdyż firma zajmowała się wyłącznie usługami eksportowymi, ale szybki jej rozwój spowodował, że przeistoczyła się w firmę produkcyjną związaną z przetwórstwem rolno-spożywczym, tekstyliami czy ubezpieczeniami. W latach 60-tych ubiegłego wieku nastąpił przełom i Samsung wkroczył w branże elektroniczną. Powstały wtedy cztery grupy biznesowe noszące nazwy: Grupa Samsung, Shinsegae, CJ Group oraz Hansol. Szybki rozwój firmy spowodował, że Samsung jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek oferujących urządzenia z branży elektronicznej, do których należą aparaty fotograficzne, sprzęt komputerowy i drukarki laserowe. Jedną z firm oferujących w Polsce tonery zamienniki do drukarek Samsung jest firma TFO. TelForceOne, bo tak brzmi pełna nazwa producenta tonerów zamiennych, dba o jakość swoich produktów, dostarczając użytkownikom najlepszej jakości tonery do drukarek Samsung, w bardzo atrakcyjnej cenie.

Drukarka żelowa - co to takiego? Czy warto kupić takie urządzenie?

Drukarki żelowe nigdy nie przebiły się do głównego nurtu urządzeń drukujących. Mimo wielu niezaprzeczalnych zalet, klienci woleli zwracać swoją uwagę w kierunku dobrze znanych i sprawdzonych sprzętów - "atramentówek" i "laserówek". Czy słusznie? Jak działa drukarka żelowa i czy dziś warto brać pod uwagę zakup takiego modelu?

Zapewne wiele osób twierdzi, że segment urządzeń drukujących jest jednym z tych, w których panuje największa stagnacja. Rzeczywiście, w przypadku kolejnych modeli drukarek, powinniśmy raczej mówić o ewolucji, nie o rewolucji. Trzeba jednak wiedzieć, że od czasu do czasu, także w tej branży pojawiają się nowinki wnoszące mocny powiew świeżości. Rzecz w tym, że większość z nich nie przebija się do świadomości nabywców. Właśnie tak było z drukarką żelową.

Drukarka żelowa, czyli nowocześniejsza "atramentówka"?

Pierwsza drukarka żelowa została zaprezentowana w 2005 roku, przez firmę Ricoh - japońskiego hegemona rynku urządzeń wielofunkcyjnych. Debiutancka linia nowatorskich urządzeń otrzymała nazwę GelSprinter.

Co takiego nowatorskiego było w nowych urządzeniach? Cóż, na pewno nie chodzi tu o zasadę działania, bo pod tym względem drukarki żelowe mają wiele wspólnego z atramentowymi. Specjaliści z Ricoh nie wymyślili koła na nowo, za to zapewnili mu nowocześniejszy napęd.

Jak łatwo zgadnąć, innowacyjność "żelówek" kryła się w zastosowanym środku drukujących. Specjalne kartridże wypełniono nie tuszem, a żelem z dodatkiem pigmentu.

Jakie zalety ma drukarka żelowa?

Czy opracowanie tego specyfiku wpłynęło na poprawę wydajności drukarki? Otóż, nie. Pod tym względem, praca z urządzeniem żelowym nie różniła się od pracy z atramentówką. A może chodzi tu o jakość? Nic z tych rzeczy. Trudno jest dostrzec wyraźne różnice w wydruku atramentowym i żelowym, chyba że mówimy o zdjęciach, ale wówczas, na prowadzenie wysuwa się... atrament. Skoro nie wydajność i nie jakość, to zapewne chodzi o pieniądze. Kolejne pudło. W chwili ich rynkowego debiutu, koszt wydrukowania jednej strony żelem nie odbiegał od kosztu generowanego przez tusz. Dziś, w dobie tanich i solidnych zamienników, szala przechyla się na stronę "atramentówek".

Co jest zatem mocną stroną drukarek żelowych? Trwałość. Jako środek drukujący, żel ulega natychmiastowemu utrwaleniu, co praktycznie eliminuje ryzyko rozmazania wydruku. Dodatkowo, wykazuje wyjątkową odporność na wilgoć i na upływ czasu. Niestety, takie argumenty nie trafiły do klientów, którzy pozostali przy znanej im technologii.

Czy warto?

Czy zakup drukarki żelowej jest dobrym pomysłem? Nie, jeżeli urządzenie ma pracować w domu. Bądźmy szczerzy, prywatne wydruki nie muszą przetrwać dziesiątek lat, więc argument trwałości ma dla nas marginalne znaczenie. Na niekorzyść tego typu urządzeń przemawia fakt, że te stanowią rynkową niszę. Co za tym idzie, dostęp do części eksploatacyjnych jest mizerny, podobnie jak do usług serwisowych. Obecnie wydaje się, że takie urządzenie ma sens jedynie w dużej firmie, gdzie jego zalety przełożą się na faktyczną wartość.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl