14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Bębny Prism do drukarek Samsung - Zamienniki bębnów Samsung

Prism to marka zamienników bębnów do drukarek Samsung, która obecna jest na polskim rynku od 2005 roku. Właścicielem marki jest firma Rafcom, która specjalizuje się w wytwarzaniu wysokiej jakości alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. Zamienniki do drukarek z każdym miesiącem cieszą się większą popularnością, ludzie szukają oszczędności w firmie lub w domu, drukując na zamiennikach mogą oszczędzić nawet 70%, w porównaniu do oryginalnych materiałów producenta drukarki Samsung. W zależności od intensywności drukowania zaoszczędzone kwoty mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. To ogromne pieniądze, które można przeznaczyć na rozwój przedsiębiorstwa, zainwestować na giełdzie, czy też odłożyć na trudniejsze czasy. Zamienniki marki Prism cechuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Z zamienników Prism będą zadowoleni w szczególności przedsiębiorcy oraz osoby, którym zależy nie tylko na tanim drukowaniu, ale które jednocześnie oczekują od zamiennika odpowiedniego poziomu jakości. Zamienniki Prism posiadają certyfikaty zgodności z normami ISO, objęte są pełną gwarancją producenta.

Jak działa drukarka laserowa?

O ile drukarki laserowe przez bardzo długi czas pozostawały urządzeniami niedostępnymi dla przeciętnego użytkownika, to dziś skutecznie "podgryzają" ugruntowaną na rynku pozycję "atramentówek". Nic dziwnego. Modele drukujące w oparciu o technologię laserową są dziś stosunkowo niedrogie, a dobra jakość wydruku, szybkość działania i cicha praca są czynnikami, które mogą przeważyć szalę decyzji zakupowej na stronę "laserówek". Jak działają tego typu urządzenia? Sprawdźmy to.

Już samo określenie "drukarka laserowa" zdaje się sugerować, że użytkownik ma do czynienia ze skomplikowanym sprzętem. Tak jest w rzeczywistości. Proces drukowania laserowego jest dość złożony, ale to właśnie ten czynnik przekłada się na finalny efekt pracy takiego sprzętu.

Proces drukowania laserowego krok po kroku

Jednym z kluczowych elementów drukarki laserowej jest wałek światłoczuły. Na tym elemencie powstaje tzw. wydruk utajony. Naelektryzowany cylinder zostaje poddany działaniu wiązki lasera (który obecnie coraz częściej zastępowany jest światłem emitowanym przez specjalne diody LED). Dzięki systemowi luster i soczewek powstaje obraz - miejsca naświetlone tracą swój ładunek elektryczny.

W zależności od typu urządzenia, naświetleniu ulega obszar przeznaczony do zadrukowania (technologia white-black, która charakteryzuje się głęboką czernią i wysokim kontrastem) lub obszar pusty (technologia white-white, zapewniająca najlepszą szczegółowość).

W kolejnym etapie następuje przyciągnięcie cząstek tonera do obszaru, w którym znajduje się utajony wydruk. W tym miejscu wypada zatrzymać się na chwilę i wyjaśnić, czym właściwie jest toner? Wielu użytkowników używa tego określenia jako skrótu myślowego, w odniesieniu do całej kasety z tonerem. To pojęcie dotyczy jednak samego proszku, wytworzonego z żywicy, pigmentu oraz drobinek żelaza.

Kolejnym krokiem jest przeniesienie tonera z wałka światłoczułego na papier. Jest to możliwe dzięki elektryzowaniu ładunku o przeciwnym znaku elektrody, który znajduje się pod arkuszem. Wypada zaznaczyć, że obwód bębna światłoczułego nie jest równy średnicy arkusza, więc w jednym cyklu cały proces jest kilkukrotnie powtarzany.

W tym momencie, proszek jest związany z papierem elektrostatycznie, co oznacza, że nie mamy jeszcze do czynienia z trwałym wydrukiem. Aby toner mógł pozostać w wyznaczonych miejscach, kartka przechodzi przez fuser - dwa rozgrzane wałki doprowadzają do zlepienia, wprasowania i w rezultacie - utrwalenia proszku. Na sam koniec następuje rozelektryzowanie bębna, dzięki czemu element ten zostaje oczyszczony z pozostałości tonera.

Powyższy opis dotyczy wydruku monochromatycznego. Jak przebiega wydruk kolorowy? Praktycznie tak samo, z tą różnicą, że kolejno oświetlony bęben światłoczuły nanosi na arkusz kolorowy toner.

Zalety drukowania laserowego

Opis procedury brzmi skomplikowanie, tym bardziej, że poszczególne czynności powtarzają się wielokrotnie w trakcie jednego cyklu pracy urządzenia. W praktyce okazuje się jednak, że proces drukowania jest w tym przypadku niezwykle szybki, wyraźnie szybszy niż ma to miejsce w przypadku urządzenia drukującego działającego w oparciu o technologię atramentową. Nie bez znaczenia jest też poziom emitowanego hałasu. Podczas gdy pracującej drukarki atramentowej nie sposób zignorować, to "laserówka" działa niemal bezgłośnie.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl