14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TiOM - Zamienniki TiOM do drukarek laserowych

TiOM to marka zamienników do drukarek stworzona przez spółkę Polcan z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim. Polcan od wielu lat dostarcza klientom wysokiej jakości akcesoria biurowe, części zamienne do drukarek oraz inne produkty, w tym alternatywne materiały eksploatacyjne do drukarek laserowych i atramentowych. Oferowane tonery są dobrze rozpoznawalne na rynku, cechują się bardzo atrakcyjną ceną, świetną wydajnością i niezawodnością, doskonale sprawdzają się w codziennym drukowaniu, są ekonomiczne i pozwalają zminimalizować koszty eksploatacji urządzeń drukujących w firmie lub w domu. Zamienniki TiOM do urządzeń laserowych spełniają współcześnie określone standardy jakości i ochrony środowiska. Zamienniki TiOM produkowane są z komponentów biodegradowalnych oraz materiałów, które w większości pochodzą z recyclingu. Dbałość producenta o środowisko naturalne oraz oferowanie ekonomicznych rozwiązań dla druku to główne atuty marki TiOM. Tonery TiOM objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta.

Wydajność tonera - podstawowe kwestie o których musisz wiedzieć

Drukarki laserowe uchodzą za wydajne i bezproblemowe w eksploatacji. Nie jest to wyłączna zasługa technologii drukowania, ale także stosowanego w takich modelach środka drukującego - tonera, czyli chemicznego proszku z pigmentem, który zostaje utrwalony na papierze. Czasami zdarza się, że kasety z tonerem o tej samej pojemności nie pozwalają na zadrukowanie identycznej liczby stron. Co wpływa na taki stan rzeczy? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Zanim przejdziemy do konkretów, na wstępie wypada pokrótce wyjaśnić, czym tak właściwie jest toner. Pod tym pojęciem kryje się sproszkowana mieszanka, która składa się przede wszystkim z niewielkich drobinek termoplastycznej żywicy, pigmentu i żelaza. Jak małe są owe cząsteczki? Ich rozmiar zamyka się w przedziale 0,1-100 mikrometrów. Proszek, o którym mowa, jest toksyczny, ale zamknięty w specjalnej kasecie, nie stanowi zagrożenia, ani dla użytkownika, ani dla środowiska, podobnie zresztą jak utrwalony na papierze. Specyfika tego rozwiązania sprawia jednak, że wkładu nie da się opróżnić w 100 procentach, więc każdorazowo wymieniane kasety podlegają utylizacji.

Na jak długo wystarczy kaseta z tonerem?

Odpowiadając na postawione wyżej pytanie - to zależy. Każdy producent określa indywidualną wydajność swoich produktów. Zdarza się, że z pomocą jednego wkładu zadrukujemy taką ilość arkuszy, jaką deklaruje producent (przy odpowiednim pokryciu każdej ze stron). Jak to możliwe? Odpowiada za to specjalny chip, którego zadaniem jest zliczanie stron. Jeżeli dotrzemy do limitu, "kurek zostaje zakręcony".

Niektórzy producenci oferują kasety z tonerem bez układu zliczającego. W takim przypadku, drukujemy do momentu, aż cały zapas proszku zostanie wyczerpany (choć podkreślamy - kaseta nigdy nie będzie pusta w stu procentach). Z punktu widzenia użytkownika, to znacznie lepsze rozwiązanie, pozwala bowiem na optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów środka drukującego.

Co wpływa na wydajność kasety laserowej?

Czasami zdarza się, że nawet w obrębie wkładów jednego producenta widoczne są pewne różnice w wydajności. Czy to oznacza, że jedna z kaset zawierała mniejszą ilość tonera? Otóż, niekoniecznie. Szybsze zużycie najczęściej wynika z odmiennego sposobu drukowania. Niektóre treści pokrywają większy obszar strony, zdarza się też, że użytkownik wybiera wyższą jakość wydruku. Nie bez znaczenia jest też sam sposób korzystania z urządzenia - jeżeli wyłączoną drukarkę odłączamy z gniazdka sieciowego, po ponownym uruchomieniu aktywowana zostanie procedura kalibracji i czyszczenia, która pochłania niewielkie ilości środka drukującego.

Należy wyraźnie podkreślić, że na wydajność tonera nie pozostają bez wpływu także warunki, jakie panują w pomieszczeniu, w którym ustawiona jest drukarka. Pokoje, w których panuje znaczna wilgotność powietrza, nie stanowią dobrego środowiska dla urządzeń laserowych. Wynika to z tego, że w takich warunkach cząsteczki proszku "zbijają się", więc urządzenie zużywa więcej środka drukującego. Inna sprawa to papier pochłaniający wilgoć. Zawilgocone arkusze lubią zacinać się w drukarce, co wymusza powtórzenie procedury wydruku.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl