14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Asarto - Tusze zamienniki do drukarek atramentowych

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Tusz do drukarki niejedno ma imię. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje?

Może się wydawać, że w segmencie drukarek atramentowych od dłuższego czasu panuje pewnego rodzaju stagnacja - producenci przestali dbać o rozwój tego typu urządzeń i dedykowanych im materiałów eksploatacyjnych. Otóż, nic bardziej mylnego. To prawda, "atramentówki" osiągnęły już na tyle wysoki poziom rozwoju technologicznego, że bardzo trudno jest wprowadzać kolejne nowinki. Należy jednak wiedzieć, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów drukarek atramentowych. Rodzajowość dotyczy także podstawowego materiału eksploatacyjnego dla tego typu urządzeń - tuszu. Jakie mamy do wyboru rodzaje tuszów do drukarek? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Przeciętny użytkownik atramentowego urządzenia drukującego rozróżnia cztery rodzaje tuszów - czarny, kolorowy, oryginalny i zamiennik. Trzeba jednak wiedzieć, że rynek materiałów eksploatacyjnych do "atramentówek" jest znacznie bardziej rozbudowany. Producenci rozumieją, że różni użytkownicy przedstawiają różne potrzeby. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, wprowadzili do sprzedaży trzy podstawowe rodzaje atramentów, z których każdy ma nieco inną charakterystykę.

Tusz pigmentowy

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się tuszom pigmentowym. Takie środki drukujące zawierają w swoim składzie rozpuszczalnik, dlatego często nazywa się je także "rozpuszczalnikowymi". Ich charakterystyczną cechą jest wysoka pigmentacją, która przekłada się na silne nasycenie kolorów. Wydruki uzyskiwane przy użyciu takiego środka drukującego mają nie tylko intensywne, ale też świetnie odwzorowane kolory. Można powiedzieć, że dokładnie to, co widzimy na ekranie komputera, zostaje przeniesione na papier.

To wszystko sprawia, że tusze pigmentowe doskonale nadają się do wydruku zdjęć i kolorowych materiałów graficznych. Warto też wspomnieć, że ten rodzaj środka drukującego świetnie wchłania się w papier. To w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko rozmazania gotowego wydruku.

Tusz barwnikowy

Kolejny rodzaj środka drukującego do drukarek atramentowych to tusz barwnikowy. W swoim składzie zawiera kryjącą substancję barwiącą. Dzięki temu, charakteryzuje się najwyższą odpornością na blaknięcie, znacznie większą niż wspomniany wcześniej tusz pigmentowy. Kolejna charakterystyczna cecha to wysoka mieszalność poszczególnych kolorów. To sprawia, że tusze barwnikowe oferują możliwość uzyskania najszerszej palety barw. Dzięki temu, idealnie nadają się do wydruków, w których liczy się przede wszystkim szczegółowość. Trzeba jednak pamiętać, że chcąc uzyskać najlepsze efekty, trzeba będzie sięgnąć po papier o gramaturze wyższej niż standardowa.

Tusz sublimacyjny

Na sam koniec zostawiliśmy tusze sublimacyjne, nazywane też żelowymi. Ten specyficzny środek drukujący charakteryzuje się bardzo dużą gęstością. ta cecha sprawia, że bez problemu może być nanoszony na materiały tekstylne: T-shirty, płócienne torby, smycze do kluczy itp. Tusz sublimacyjny świetnie sprawdza się też w druku transferowym. ten zestaw cech predysponuje go bardziej do użytku profesjonalnego niż domowego - tusze sublimacyjne są używane przede wszystkim w zakładach poligraficznych.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl