14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze TiOM - Tusze zamienniki do drukarek atramentowych

Każda drukarka atramentowa do funkcjonowania potrzebuje tuszu. Kupując nowe tusze można zaopatrzyć się w alternatywy, które jak pokazuje praktyka są nie tylko dużo tańsze od oryginałów, ale także wydajniejsze. Na szczególną uwagę zasługują tusze TiOM, których cena jest bardzo atrakcyjna względem innych. Marka TiOM została stworzona przez firmę Polcan z Ożarowa Mazowieckiego, która posiada bogate doświadczenie w produkcji alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. To właśnie do tej firmy należy inna znana marka zamienników, mianowicie mowa o Asarto. TiOM to zamienniki przeznaczone do codziennego drukowania, niska cena, doskonała wydajność i niezawodność sprawiają, że produkty idealnie wpisują się w potrzeby konsumentów. Drukowanie w domu i biurze dzięki marce zamienników TiOM jest zawsze ekonomiczne, a to wszystko przy satysfakcjonującym poziomie jakości. Producent firma Polcan dokłada wszelkich starań, aby produkty spełniały międzynarodowe normy ISO w zakresie bezpieczeństwa i jakości.

Drukarka atramentowa - sporo zalet, tyle samo wad

Drukarki atramentowe cieszą się ugruntowaną i stabilną pozycją na rynku. Niska cena zakupu oraz rozsądne koszty użytkowania przemawiają na korzyść tego typu urządzeń, należy jednak wyraźnie podkreślić, że nie są to jedyne zalety popularnych "atramentówek". Nie można jednak powiedzieć, że są to sprzęty wolne od wad. Warto poznać mocne i słabe strony tego typu urządzeń, bo na podstawie takiej wiedzy, będziemy mogli podjąć świadomą, trafną decyzję zakupową. Zastanawiasz się nad zakupem drukarki atramentowej, ale nie wiesz, czy takie urządzenie jest dla ciebie odpowiednie? Poniżej wymieniamy jego plusy i minusy.

Gdy drukarki laserowe stały się powszechnie dostępne, wiele osób wróżyło upadek drukarek atramentowych. Czas pokazał jednak, że "atramentówki" nie tylko nie zamierzają zniknąć z rynku, ale wręcz zakorzeniają się na nim coraz mocniej. Nic dziwnego, bo tego typu sprzętom nie można odmówić praktycznych zalet.

Mocne strony drukarek atramentowych

Wymieniając ich plusy, na pierwszym miejscu należy wskazać na cenę. Nowym użytkownikom drukarek wyda się to nieprawdopodobne, ale kiedyś, cena tych urządzeń predysponowała je przede wszystkim do użytku firmowego. O zakupie drukarki do celów prywatnych myśleli tylko nieliczni. Dziś, całkiem niezłą "atramentówkę" można kupić już za mniej niż 200 zł, a zwiększając budżet dwukrotnie, wejdziemy w posiadanie naprawdę dobrego sprzętu.

Kolejna rzecz to jakość wydruku. Jeżeli chcemy drukować przede wszystkim tekst, z pewnością będziemy zadowoleni, ale jeżeli chcemy drukować także grafikę i zdjęcia, będziemy wręcz zachwyceni. Pod względem jakości kolorów i odwzorowania szczegółów, drukarki atramentowe wyraźnie górują nad laserowymi.

Zastrzeżeń nie można mieć też do wydajności tych urządzeń. Być może "laserówki" drukują nieco szybciej, ale nie oznacza to, że ich atramentowe odpowiedniki są powolne.

Kolejna rzecz to dostępność materiałów eksploatacyjnych i serwisu. Właściwie w każdym sklepie z artykułami komputerowymi dostaniemy wkłady z tuszem do wszystkich najpopularniejszych modeli, a z naprawą pogwarancyjną poradzi sobie każdy punkt serwisowy.

Słabe strony drukarek atramentowych

Było o plusach, teraz czas na minusy. Tutaj w pierwszej kolejności wskażemy na koszty eksploatacyjne. To prawda, z łatwością znajdziemy tanie i dobre zamienniki kartridżów do większości modeli, ale w niektórych przypadkach, będziemy musieli polegać na oryginałach.

Kolejna rzecz, drukarka atramentowa me sens, jeżeli zamierzamy korzystać z niej regularnie. Tusz to sprawdzony środek drukujący, jednak ma jedną zasadniczą wadę - wysycha. Po zakończonym drukowaniu, jego pozostałości wciąż są obecne w cieńszych od włosa dyszach. Jeżeli wyschnie, użytkownika czeka kosztowna naprawa, a być może nawet zakup nowego urządzenia.

Co jeszcze? Generowany hałas. Nie chodzi o to, że pracujące "atramentówki" brzmią jak startujący odrzutowiec, nic z tych rzeczy. Są jednak wyraźnie głośniejsze od drukarek laserowych, co w pewnych sytuacjach może okazać się dość uciążliwe.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl