14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tusze Orink - Tusze zamienniki do drukarek atramentowych

Firma Orink oferuje szeroki zakres tuszy do wszelkiego rodzaju drukarek. Tusze posiadają wymagane certyfikaty świadczące o doskonałej jakości. Firma dbając o najwyższe standardy sprzedaży oferuje tusze dedykowane do praktycznie wszystkich modeli drukarek dostępnych w Polsce. Warto wspomnieć, że tusze marki Orink są sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach. Są odpowiednio dobrze zapakowane i zabezpieczone przed wyschnięciem. Można powiedzieć, że to zamienniki doskonałej jakości, które posiadają wydajność równą oryginałom. Dzięki równowadze między jakością, a ceną tusze Orink do drukarek są bardzo chętnie kupowane przez użytkowników, zarówno do zastosowań domowych, jak również do biura, gdzie potrzebne jest zredukowanie kosztów druku w firmie. Firma Orink bardzo dba o swoich klientów szybko wprowadzając na rynek nowe zamienniki, nawet do drukarek mało popularnych na polskim rynku.

Jak wymienić tusz w drukarce?

Gorsza jakość wydruku i wyblakłe kolory- te symptomy wskazują, że drukarka domaga się wymiany wkładu z tuszem. Nie jest to czynność specjalnie skomplikowana, więc bez większego problemu poradzi sobie z tym każdy, nawet niedoświadczony użytkownik. Jak prawidłowo wymienić kartridż? Poniżej przedstawiamy dokładną instrukcję.

Jak wymienić pojemnik z tuszem?

W kwestii zasobników z tuszem, różni producenci stosują różne rozwiązania, to samo dotyczy zresztą systemu wymiany zużytych kartridżów na nowe. Mając to na uwadze nie można nie wspomnieć, że nie istnieje ogólna instrukcja wymiany tuszu w drukarce, bowiem w każdym przypadku należy sugerować się wytycznymi producenta danego urządzenia drukującego. Istnieją jednak pewne zasady ogólne, które wskazują jak powinien przebiegać proces wymiany pojemników. Ich przestrzeganie daje gwarancję, że nowe zasobniki zostaną zamontowane w sposób prawidłowy, a w trakcie tego procesu użytkownik nie narazi sprzętu na uszkodzenie.

Po pierwsze, nowe pojemniki z tuszem wyjmij z opakowania dopiero przed samą wymianą. Kartridże są pakowane w sposób, który zabezpiecza je przed dostępem powietrza, zatem w stanie odpakowanym narażamy tusz na szybsze wyschnięcie.

Po drugie, pojemniki chwytaj wyłącznie po bokach. Nie należy dotykać styków, układów scalonych ani wylotów dysz aplikujących tusz na papier.

Po trzecie, jeżeli decydujesz się na zakup zamienników, upewnij się, że wybrany przez ciebie produkt przedstawia najwyższą jakość, nieodbiegającą od oryginałów. Najtańsze zamienniki z całą pewnością nie zagwarantują satysfakcjonującej jakości wydruku, a w skrajnych przypadkach mogą nawet doprowadzić do uszkodzenia drukarki.

Po czwarte, upewnij się, że nowe wkłady są przygotowane do montażu. Usuń wszystkie taśmy zabezpieczające, zarówno chroniące styki, jak i same dysze.

Jeżeli będziesz przestrzegać powyższych zasad, wymiana tuszu z całą pewnością przebiegnie bezproblemowo. Przyjrzyjmy się teraz samemu procesowi montażu nowych kartridżów.

Przed wymianą pojemników z tuszem, obowiązkowo należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Wynika to z faktu, że w przypadku urządzeń różnych firm, procedura ta może wyglądać nieco inaczej. O ile większość drukarek należy wyłączyć przed wymianą kartridżów, to nie można nie wspomnieć, że nie jest to regułą. inne są też skróty klawiszowe, dzięki którym głowice ustawią się w pozycji do wyjęcia wkładów. W przypadku niektórych drukarek, można to wymusić wyłącznie z poziomu zainstalowanego w komputerze oprogramowania.

Dla bardziej zaawansowanych

Osoby z żyłką majsterkowicza, które każdego dnia drukują sporo dokumentów, powinny zastanowić się nad montażem systemu CISS, czyli stałego zasilania atramentem. To rozwiązanie przewiduje montaż zewnętrznych zasobników o znacznej pojemności, które na bieżąco uzupełniają poziom tuszu we wkładach. Dzięki temu proces drukowania nigdy nie zostanie przerwany w najmniej oczekiwanym momencie, a sama eksploatacja drukarki atramentowej stanie się zauważalnie tańsza. Należy jednak podkreślić, że jest to dość skomplikowana czynność i nie każda drukarka daje możliwość zamontowania CISS-u. Warto zatem pozostawić to wyłącznie doświadczonym użytkownikom.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl