14 dni na zwrot

bez podania przyczyny

Przelewy24

szybkie i bezpieczne płatności

Darmowa dostawa

przy zamówieniu za 150,00 zł

Kontakt telefoniczny:

(+48) 512 114 795

Kontakt mailowy:

sklep@artjet.pl

do kasy suma: 0,00 zł

Tonery TelForceOne do drukarek Xerox - Zamienniki tonerów Xerox

Xerox Corporation, bo tak brzmi pełna nazwa to olbrzymi koncern powstały w USA. Xerox jest jednym z największych dostawców urządzeń kopiujących i drukujących na całym świecie. Oprócz drukarek i kopiarek firma oferuje też cały szereg usług, między innymi tych dotyczących druku outsourcingowego, zarządzania dokumentami czy procesami back office. Firma ta ściśle współpracuje z Fuji Xerox, wraz z którym przeznaczają ogromne pieniądze - ponad półtora miliarda dolarów w USA na badania i rozwój różnych technologii. Dzięki tym zasobom, firma ma technologie, dzięki którym produkuje między innymi sprzęt komputerowy.

Ten ogromny koncern zatrudnia na świecie ponad 140 tys. pracowników i obsługuje klientów w 160 krajach. Jako spółka o bilionowych dochodach uplasowała się na liście 100 najbardziej innowacyjnych firm i stała się niewątpliwym liderem jeśli chodzi o dostawy sprzętów biurowych na świecie. Dzięki swojemu szybkiemu rozwojowi, firma zdobywa coraz to nowe rynki. W zawiązku z tym rozwojem na rynku polskim i światowym obserwuje się ogromne zainteresowanie częściami zamiennymi do tych urządzeń. Zamienniki tonerów do drukarek Xerox są oferowane przez firmę TFO, która należą do jednych z najlepszych zamienników oryginalnych tonerów Xerox.

Komunikat o nieprawidłowym tonerze w drukarce Xerox - co zrobić?

Drukarki Xerox często są wybierane jako urządzenie drukujące do użytkowania biurowo-firmowego. Nie jest to specjalnie zaskakujące, bo amerykański koncern wyrobił sobie opinię solidnego producenta, na którym można polegać. Zdarzają się jednak sytuacje, w których drukarka wyświetla komunikat o nieprawidłowym tonerze. Co ciekawe, taka informacja może pojawić się zarówno w przypadku zamiennika, jak i oryginału. Jak uporać się z tym problemem? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Brak możliwości stosowania zamienników, a raczej - utrudnienia związane z korzystaniem z nieoryginalnych wkładów (bo każde zabezpieczenie można obejść), to powszechny problem, z którym borykają się użytkownicy urządzeń drukujących. Osoby użytkujące drukarki Xerox mogą jednak spotkać się z dość nietypową sytuacją, w której urządzenie nie pozwala skorzystać nawet z oryginalnego wkładu. To niecodzienny przypadek, zwłaszcza jeżeli pierwszy raz mamy styczność z urządzeniami drukującymi, sygnowanymi przez amerykańskiego producenta. Podkreślamy jednak, taki komunikat nie świadczy o usterce drukarki i nie musi wskazywać na niesprawność kasety z tonerem.

Przyczyną problemu jest regionalizacja

Xerox jest jednym z nielicznych producentów, którzy wprowadzili szeroko zakrojoną regionalizację swoich urządzeń. Co to oznacza w praktyce? Tłumacząc w najprostszy sposób - do urządzenia drukującego zakupionego na danym rynku trzeba kupować materiały eksploatacyjne dedykowane właśnie dla tego rynku. Drukarka jest przypisana wyłącznie do określonych tonerów i nawet zakup elementu dedykowanego do określonego modelu nie daje gwarancji, że urządzenie rozpozna wkład i podejmie z nim współpracę.

Informacje na temat regionu, do którego jest przypisana posiadana przez nas drukarka, możemy znaleźć na stronie konfiguracji, którą możemy wydrukować z poziomu menu urządzenia. Polska to region trzeci i właśnie taki powinien być wyszczególniony w danych konfiguracyjnych. Kasety z tonerem, zarówno oryginalne, jak i zamienniki, które możemy kupić w sklepach, odpowiadają wymogom regionalnym, więc teoretycznie wszystko powinno działać bez zarzutów. Czasami jednak zdarza się, że urządzenie wyświetla komunikat o nieprawidłowym tonerze. Dlaczego?

Dlaczego drukarka Xerox nie widzi tonera? Jak rozwiązać ten problem?

Taki problem może pojawić się w sytuacji, w której drukarka została kupiona jako używana lub urządzenie drukujące albo toner pochodzą z niepewnego źródła. Po prostu, jeden z elementów tego zestawu nie jest zgodny z regionem. Dlatego właśnie ważne jest, żeby urządzenia drukujące i materiały eksploatacyjne kupować wyłącznie u zaufanych sprzedawców.

Co jednak zrobić w sytuacji, w której musimy być mądrzy po szkodzie? Jeżeli wina leży po stronie drukarki (kupiliśmy urządzenie dedykowane na inny rynek), możemy poszukać materiałów eksploatacyjnych w zagranicznych sklepach. Takie działanie nie jest jednak ani wygodne, ani tanie. Lepiej już oddać urządzenie do wyspecjalizowanego serwisu, który poradzi sobie ze zmianą ustawień regionalnych. Wówczas, będziemy mogli bez przeszkód korzystać z wkładów dedykowanych dla Polski.

Zamienniki premium
 • Actis
 • Activejet
 • Asarto
 • Cartridge Web
 • Jetworld
 • Orink
 • Prism
 • Quantec
 • TFO
 • Tiom
 • WOX
Zamienniki producentów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl